Audiohobby.pl

słuchawki/wzmacniacz do 3kzł

aulait

  • 1397 / 5622
  • Ekspert
28-06-2014, 08:51
Nothingface

Nie daj sobie odebrać radości z zakupu słuchawek maniakom... takim jak ja. Każdy lubi co innego ;)

Tu naszemu forumowemu Koledze się podobały i Tobie też mogą:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2011/10/suchawki-sennheiser-hd598.html

walkman6

  • 333 / 5843
  • Zaawansowany użytkownik
28-06-2014, 09:09
Nie ma co popadać w paranoję! Słuchawki nie są wcale takie złe, a i laptopa można posłuchać. Nie róbcie nowicjuszowi prania mózgu. Słuchawki to przyrząd do słuchania muzyki.
Posłucha to może z czasem sam sobie wyrobi zdanie. Może mu się spodobają, a może nie. A taką krytyką to już mu sami wyrobiliście zdanie.

Panowie, trochę dystansu.

Perul

  • 246 / 4431
  • Aktywny użytkownik
28-06-2014, 10:33
Miałem swego czasu możliwość posłuchania HD598 - coś tam w nich naprawiałem, jużnie pamiętam dokładnie co, ale na pewno nie pałąk. Charakterystyką podobały mi się bardziej niż HD600 - lubię takie ciepłe, misiowe granie. Bardzo relaksujące, również ze względu na wygodę a nie tylko na brzmienie. Dobrze sprawdzają się w gatunkach gdzie potrzeba naturalności. Wykopu jakiegoś wielkiego to nie mają, ale z tego co pamiętam jest lepiej niż na HD580/600. Szczegółowość i scena oczywiście mniejsza, ale wcale nie jest źle pod tym względem.
Jak na pierwsze porządniejsze słuchawki moim zdaniem dobry wybór, choć to też zależy pod jakie gatunki muzyczne. Może nie w każdym gatunku będzie rewelacyjnie, ale conajmniej dobrze powinno być.
PS. Znam parę osób, które wolały ich granie od tego co oferuje HD600 ;) .

Alucard

  • 2560 / 3670
  • Ekspert
28-06-2014, 10:36
"Posłucha to może z czasem sam sobie wyrobi zdanie."

Dokładnie. I tego się trzymajmy. Jarmil, nie przesadzaj, bo zauważyłem że lubisz przesadzać.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Bednaar

  • 556 / 5921
  • Ekspert
28-06-2014, 10:37
Mnie też HD 595 i HD 598 bardziej się podobały niż HD600. Zresztą jak miałbym wybierać z wyższych modeli, to wolałbym HD650 niż HD600 - po prostu przyjemniej grają, lepsze na długie, wielogodzinne odsłuchy.

pastwa

  • 3818 / 5962
  • Ekspert
28-06-2014, 10:55
>> sir.jax, 2014-06-27 23:40:13
Aż dziw bierze człowieka, że takie rzeczy (niuanse) słyszałeś z dziurki kompa.

Mnie akurat tak bardzo to nie dziwi, dziurka dziurce nie rowna , a i roznie sluchawki z nia wspolgraja. Moje GS1000 graly na pelnych obrotach (zadnych kompresji badz niedomagan na basie, z wielka przestrzenia i wyrazistoscia) z takiej karty dzwiekowej w Dellu, gdzie podobny efekt mozna bylo uzyskac z drogim zrodlem i bardzo muzykalnym wzmacniaczem sluchawkowym kosztujacym swoje. Swiat audio nie jest jak linijka, choci w sumie powinien byc, bo byloby latwiej o recepty na sukces.

  • Gość
28-06-2014, 11:37
Dla mnie HD598 to śmieszny produkt, sposób sennheisera na zarobek ekstremalnie niskim kosztem, co widać choćby po jakości wykonania i całym marketingu, opisie sennheisera, to drewno(gdzie?:D), highend:D, nazwa bliska niegdysiejszego flagowca itd. Mam przeczucie że na ludzi mocniej działają te właśnie cechy, sztucznie nadane przez producenta, niż rzeczywiste wrażenia odsłuchowe. Rozczarował mnie ten produkt jak i podejście firmy do klientów. W moim odczuci w cenie 700zł i większej, to oszustwo. :P

Przez takie porównania do HD600, to coś zdrożało od około 400zł w dniu premiery, do obecnej ceny 700zł, a był czas że kosztowały 900zł!? :D Dla mnie to jakieś wariactwo:D...  Wydaje mi się że o guście można mówić jeśli mamy produkty podobne jakościowo do siebie... czy tylko mnie się wydaje że jest między nimi przepaść jakościowa ? :P Uważam że ich cena premierowa była uczciwsza. Czyli coś w okolicach 400zł. Wtedy nie miałbym do tego produktu żadnych pretensji, ot za drogi do możliwości, jak wiele słuchawek na rynku, nigdy bym nie kupił, ale mają jakiś swój charakter, może kogoś zainteresować i rozumiałbym że ludzie kupują to w takiej cenie, ale za 700zł i więcej? Potem producenci oferują takie coś i nazywają to highendem, bo ludzie i tak kupią.

Wybaczcie ostre słowa ale naprawdę nie jestem za tym aby ich cena przekroczyła 1kzł :D a z opisu niektórych wynika że kupili by to prawie w każdej cenie, a sprzedawcy z tego korzystają, podbijając cenę. :D Nie ma tutaj nikogo kto uważa podobnie ?

4m

  • Gość
28-06-2014, 11:45
>> Jarmil, 2014-06-28 11:37:41
>> Dla mnie HD598 to śmieszny produkt [...] w cenie 700zł i większej, to oszustwo. :P

A co powiesz na HD800 - 0,33 kg plastyku za jedyne 5 tysięcy złotych? ;)

  • Gość
28-06-2014, 11:45
Nic nie powiem bo nie słuchałem.

  • Gość
28-06-2014, 11:49
Sugerujesz że HD598 to pretendent do przecenionego highendu ? :D

pastwa

  • 3818 / 5962
  • Ekspert
28-06-2014, 11:50
900PLN to mega przegiecie za HD598, ale tutaj w UK mozna je kupic w sklepie juz za 500PLN, co jest blizsze ich potencjalowi brzmieniowemu. Gusta gustami, ja bym wolal wziac Grado SR125i gdybym szukal czegos w tym zakresie cenowym, bo maja zwyczajnie wiecej \'akcji\', grajac ze znacznie mocniej wyczuwana pasja. Z drugiej strony, jesli ktos ma bardzo ostro i jasno grajacy zestaw to takie HD598 beda niezastapione i wrecz wskazane.

  • Gość
28-06-2014, 11:52
.. człowiek kupuje, wie że płaci za elitarność:D tutaj w budżetowej formie :D W zasadzie emocje jak przy kupowaniu highendu ? :D

  • Gość
28-06-2014, 12:08
i dostaje elitarne drewno :D

Pastwa... zgadzam się z Tobą, nie twierdzę że słuchawki nie nadają się do niczego, a tylko ich cena jest zdecydowanie za wysoka, co starałem się podkreślić w swoim poście. Do jasnego systemu wolałbym już kupić Superluxy HD330 :D. Charakterem przypominają senki a i cena jest rewelacyjna. Taki przykład ale można by poszukać czegoś lepszego w cenie 700zł.

  • Gość
28-06-2014, 12:19
Do autora tematu... Przesłuchaj sobie audio technice AD700X/900X, jeśli wolisz bardziej rozrywkowe granie, to AD500X są bardziej uniwersalne i Grado SR, możesz też spróbować TAD400, osoby które ich słuchały, na "dobrych" wzmacniaczach, porównywały ich charakter nawet do Q701/K701. Np na Music Hallu ph25.2, do którego nie nadają się słuchawki basowe, bo znika góra, z kolei na TAD400 jest obecna i to dobrej jakości. TAD400 w porównaniu do Q701, muzykę prezentują w trochę większym ociepleniu, przez co są przyjemniejsze w odbiorze, bardziej naturalne, do różnicowania instrumentów nie brakuje im basu, przestrzeń mają mniejszą i mniej rozbudowaną oraz mają inną jej prezentację, w AT ma się wrażenie że muzyka nas otacza, jakby było się w centrum wydarzeń, na mało przestrzennych wzmacniaczach można odczuć ciasnotę na TAD400, ale wcale nie potrzebują czegoś drogiego, już na kostce TDA1308(Hifiman HM101,Maya U5) fajnie grały, z kolei na Denonie DA-300USB za 1,5kzł, było mało przestrzennie i trochę za słodko. W ogóle moim zdaniem TAD400 to dobry wstęp do świata słuchawek, oswojenie się z ich brzmieniem pozwala docenić, lepsze modele, i w ogóle adekwatnie ocenić inne, dobra podstawa wskazująca jakościowy kierunek. Tak czy siak, jeśli spróbujesz tych słuchawek, będziesz wiedział co mam na myśli określając poziom senków. Wszystkie modele powinny fajnie się zgrać nawet z Vincentem KHV-111 za 1kzł. :P Pamiętaj że ten opis odnosił się do TAD400 a nie choćby do AD700X gdzie mamy wyraźny skok jakościowy, co więcej wydaje mi się że mogą bez trudu stawać w szranki z Q701 czy HD600, w dodatku są od nich tańsze, można je dostać w cenie tych śmiesznych HD598. Zwróć też uwagę na AD500X, są jeszcze tańsze a nadają się do każdego gatunku. :P Oczywiście brakuje im cech starszego brata, choćby przestrzeń jest wyraźnie skromniejsza, czy gorsza separacja instrumentów, ale mają więcej basu, są szybkie. Kompromisem między 500 a 700, są AD900X tylko że one są już znacznie droższe.

  • Gość
28-06-2014, 12:21
Może nie tyle kompromisem co słuchawki posiadają cechy jednego i drugiego :P