Audiohobby.pl

słuchawki/wzmacniacz do 3kzł

Nothingface

  • 50 / 5965
  • Użytkownik
20-06-2014, 01:22

W takim razie zostanę z espressivo na dłużej chyba i postaram się dopasować do niego optymalne słuchawki,2-3k za samo wzmocnienie to już sporo.Tor słuchawkowy traktuję jako uzupełnienie systemu podstawowego,no i czasem człowiek chce być po prostu nieco bliżej muzyki,szczególnie wieczorem...

Nothingface

  • 50 / 5965
  • Użytkownik
20-06-2014, 08:49

AD900 dopisane do listy.@Synthax,czyli HD598+espressivo to już będzie za dużo dobrego?Myślę,że jednak spróbuję,Sennheisery nie są bardzo kosztowne,większość podkreśla spory komfort użytkowania,bardzo dobrą przestrzeń,brzmienie raczej bezpieczne bez ekstrawagancji.
HD800 to kwestia na "pojutrze",mam wątpliwości czy espressivo jako dedykowany do słuchawek <60Ω to byby dobry partner dla osiemsetek.

Nothingface

  • 50 / 5965
  • Użytkownik
20-06-2014, 08:52

Oczywiście miało być:"do słuchawek <60 Ohm",znaczki nie wchodzą;)

Synthax

  • 2323 / 4184
  • Ekspert
20-06-2014, 11:11
Ja z HD800 słuchałem swojego Espressivo. Brzmiał bardzo fajnie.
A co innych słuchawek z niższą impedancją to trzeba sprawdzić lub odpuścić i nie ryzykować niedopasowania.

Nothingface

  • 50 / 5965
  • Użytkownik
27-06-2014, 02:21

Wczoraj dotarły HD598,odważę się jedynie na opis pierwszych wrażeń,wyglądają jak wyglądają,dla mnie to sprawa trzeciorzędna więc o gustach nie dyskutuję.
Wygoda:tutaj jest bardzo dobrze,są wygodne,nawet bardzo,nic nie uciska,nie ma silnego wrażenia że coś jest na głowie,jednak cały czas się je czuje-to nie jest tak,jak sugerowali niektórzy recenzenci,że słuchawki niemal znikają,komfort jednak jest bardzo wysoki-bez dwóch zdań.
Co do brzmienia,jestem po wielogodzinnej sesji odsłuchowej,słuchawki są używane więc zakładam,że są wygrzane,niestety nie mogę w chwili obecnej skorzystać ani z espressivo ani też z zewnętrznego DACa-sennheisery więc są wpięte bezpośrednio do dziurki w kompie,materiał to pliki FLAC i stream z WiMPa.
Na pierwszy ogień poszły cięższe klimaty:Dream Theater,Jane\'s Addiction,później było trochę lżej:Fourplay,Massive Attack,Julien Lourau,Malia&Boris Blank.
W brzmieniu zauważam bardzo umiejętne połączenie muzykalności z neutralnością,wrażenie wyrównanego pasma jest duże,nie ma wodotrysków,grania na sterydach,jest równo może z minimalnym przeniesieniem akcentu w dół.
Detal na odpowiednim poziomie,choć to na pewno nie są słuchawki do analizy,rozkładania na atomy nie ma.
Przestrzeń rysowana jest bardzo dobrze w głąb i wszerz.Bas jest zróżnicowany,jest bardzo dobra kontrola,nic się nie rozlewa,ma swój atak,kontur.
Ogólny charakter ich brzmienia określiłbym jako wyjątkowo melodyjny,nasycony muzyką,umiarkowanie przejrzysty ale jednocześnie bez zapędów do zmulenia,balans między przejrzystością a muzykalnością został uchwycony trafnie.
To pierwsze wrażenia na gorąco,Sennheisery będę próbował jeszcze w kilku różnych konfiguracjach,a przede wszystkim z espressivo ale to za jakiś czas dopiero.Póki co bardzo mi to granie odpowiada.

  • Gość
27-06-2014, 20:07
Moim zdaniem fatalnie wybrałeś... ale zacznijmy od jakości wykonania, co pominąłeś w opisie, a to nie jest kwestia gustu. Te słuchawki są fatalnie wykonane, z okropnego, twardego plastiku, producent nie starał się nawet ukryć poprodukcyjnych śladów, ewidentnie widać pozostałości po odlewaniu elementów. (gdzie stykały się formy:P) Elementy są źle spasowane, są szpary że można palec włożyć. :P Co więcej producent na opakowaniu pisze że te ozdobne wstawki są z drewna, dodając że są polerowane na wysoki połysk, :D a to plastik jeszcze gorszy niż ten z muszli i pałąka. Co do dźwięku to Grado SR60/80/125i , czy audio technica TAD400 robią z nich miazgę. Jedynie dół pasma mają szczegółowo zrealizowany, reszta to moim zdaniem jakieś nieporozumienie, zwłaszcza w cenie około 700zł . Uważam że to najbardziej przereklamowane słuchawki, nawet bardziej niż niższe modele denonów i nie rozumiem jak produkt tak słaby może istnieć na rynku w takiej cenie. Może na ludzi działa fakt że to model zaraz przed HD600 i to oznaczenie, a sam producent określa je mianem highend :D (?!)... nie wiem czy przy tak niskiej jakości można mówić o guście... skoro ktoś woli być okłamywany przez producenta i uwielbia tandetny plastik i całe to wykonanie, w tym dźwięk i uważa że warte jest to choćby ułamka 700zł, to ja się poddaje, widocznie highend sennheisera nie jest mi pisany. :D Jedyna ich zaleta to ta wygoda.

http://www.sennheiser.com.pl/sluchawki-domowe-hifi-sennheiser-hd598.html
http://en-us.sennheiser.com/audio-headphones-high-end-surround-sound-hd-598
Tutaj w opisie drewniane wstawki polerowane na wysoki połysk, co można też przeczytać na pudełku. :P
Dodam jeszcze że niegdyś byłem nimi mocno zainteresowany i kilka razy próbowałem się do nich przekonać, za każdym razem, rozczarowanie. Może czuć to moje rozczarowanie w opisie ale ona naprawdę nie są warte takiej kasy. Ja nie dałbym za nie 400zł. A wy co o nich sądzicie ?

  • Gość
27-06-2014, 20:14
I to nie jest tak że jestem anty nastawiony do sennheisera :P Po prostu uważam że HD600 to najtańszy sennheiser warty uwagi.

aulait

  • 1397 / 5625
  • Ekspert
27-06-2014, 21:20
Mi te HD 598 też kompletnie nie leżą, ale mają swoją rzeszę miłośników. Z tymi drewnianymi elementami, to dla mnie zwykłe oszustwo... nie wiem jak takie szwindle uchodzą im bezkarnie.

Co do tanich, dobrych senków, jest trochę tańszych do kupienia. Choćby HD 580 Precision.

Jednak mi bardziej odpowiadają niż HD 580/600 starsze i tańsze topowe modele Sennheisera. HD 540 Reference i HD 560 Ovation są jeszcze tańsze i dla mnie lepsze, ale to kwestia gustu. Mi HD 580/600 mulą totalnie.

aulait

  • 1397 / 5625
  • Ekspert
27-06-2014, 21:23
Jeszcze HD 565 Ovation też są spoko.

Nothingface

  • 50 / 5965
  • Użytkownik
27-06-2014, 22:20
>> Jarmil, 2014-06-27 20:07:28<<

Głowy sobie popiołem nie posypię z tego powodu,że je kupiłem;) Natomiast zakup,(w sumie to pierwsze,nazwijmy to,poważniejsze słuchawki),traktuję jako nowe doświadczenie na jakiejś tam drodze do tego co chcę uzyskać.
100% słuchawkowcem chyba nie zostanę,na co dzień korzystam z dwóch systemów kolumnowych(pasywnego i aktywnego) i zamierzam to uzupełnić o w miarę rozsądny zestaw słuchawkowy,jestem na początku drogi i powoli zaczynają mi się preferencje odnośnie słuchawek kształtować .Za kilka tygodni postaram się o bardziej precyzyjne spojrzenie na HD598 kiedy podepnę je do kilku różnych wzmacniaczy w różnych torach-na pewno będę wiedział więcej.

Ale dziękuję za zwrócenie mi uwagi,że kiepsko wybrałem,doceniam większe doświadczenie ludzi tu piszących i każdy post w moim temacie biorę pod uwagę.
@Jarmil,napisz może jakie aspekty w brzmieniu HD598 tak mocno Cię odrzucają,przyznam,że te Sennheisery to nie koniec świata ale daleki byłbym od tak mocnej krytyki tych słuchawek,przez ostatnie 20 lat trochę audio złomu przerzuciłem,co też m.in. nauczyło mnie powściągliwości w ferowaniu tak jednoznacznych i zdecydowanie negatywnych opinii na temat sprzętu.

sir.jax

  • 241 / 3877
  • Aktywny użytkownik
27-06-2014, 23:40
>> Nothingface, 2014-06-27 22:20:15
W brzmieniu zauważam bardzo umiejętne połączenie muzykalności z neutralnością,wrażenie wyrównanego pasma jest duże,nie ma wodotrysków,grania na sterydach,jest równo może z minimalnym przeniesieniem akcentu w dół.
Detal na odpowiednim poziomie,choć to na pewno nie są słuchawki do analizy,rozkładania na atomy nie ma.
Przestrzeń rysowana jest bardzo dobrze w głąb i wszerz.Bas jest zróżnicowany,jest bardzo dobra kontrola,nic się nie rozlewa,ma swój atak,kontur.<<

Aż dziw bierze człowieka, że takie rzeczy (niuanse) słyszałeś z dziurki kompa.



Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Nothingface

  • 50 / 5965
  • Użytkownik
27-06-2014, 23:49
>> sir.jax, 2014-06-27 23:40:13<<

Myślę,że to były raczej bardzo powierzchowne spostrzeżenia niż wnikanie w niuanse;) dodam jeszcze,że Sennheisery wyraźnie lepiej spisywały się w lżejszym repertuarze.

sir.jax

  • 241 / 3877
  • Aktywny użytkownik
28-06-2014, 00:06
Do kompa bez DACa chyba bym nie podchodził, nie wiem mogę się mylić.
Ale wiem jaka jest różnica u mnie z lapka z dziurki i choćby dla porównania z FiiO E-07K jako DACa, wiem że FiiO E-07K  jako DAC dupy nie urywa, ale różnica jednak jest.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Nothingface

  • 50 / 5965
  • Użytkownik
28-06-2014, 00:07

...oczywiście na tą komputerową dziurkę należy wziąć poprawkę i jeszcze tytułem wyjaśnienia,żeby być uczciwym przyznam,że nawet bardzo dobre realizacje w ciężkim graniu wypadły słabo:gitary nie miały masy,zamiast ciężkich riffów było brzęczenie muchy.
Za to kilka pozycji jazzowych i kobiecych wokaliz (J.Lourau,Malia-Convergence) zabrzmiały co najmniej poprawnie.

Nothingface

  • 50 / 5965
  • Użytkownik
28-06-2014, 00:18
>> sir.jax, 2014-06-28 00:06:50
Do kompa bez DACa chyba bym nie podchodził, nie wiem mogę się mylić.<<

Nie mylisz się;)  w tej chwili jest to jedyna opcja abym na słuchawkach mógł słuchać-taki lajf;) może za tydzień pojawi się przynajmniej jakiś podstawowy wzmak,wtedy poleci wszystko po zewn. dac\'u,później dziurka w espressivo...