Audiohobby.pl

Klub Technics

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
06-01-2015, 16:18
Moim zdaniem głośniki najbardziej ograniczają Ci jakość dźwięku. Od ich zmiany raczej trzeba by zacząć. Wzmacniacz nie jest Hi Endowy, ale z tym CD może całkiem dobrze zagrać. Tylko musiałbyś inne głośniki podłączyć.

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
06-01-2015, 16:19
Jakieś lepsze głośniki i korektor nie byłby Ci potrzebny.

Rikus

  • 30 / 3402
  • Użytkownik
06-01-2015, 16:22
Powiem ci szczerze, ze cd nie jest dla mnie takie wazne, nastawiam sie bardziej na gramofon, roznica jest ogromna,
ale nie to jest najwazniejsze.
Mozesz polecic wzmacniacz i kolumny w takim razie, ktore oddalyby ten dzwiek, bo mam wrazenie ze chyba mnie rozumiesz, bo sam jestem nie do konca zadowolony. Moj szwagier ma tez zestaw technicsa i mam wrazenie ze u niego chodzi o wiele lepiej. Ma starszy wzmacniacz i inne kolumny, ale nie jestem w stanie powiedziec co dokladnie posiada.

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
06-01-2015, 16:25
Jaki masz pokój, tzn jakiej wielkości? Czego słuchasz? Raczej cicho, czy głośno?

Rikus

  • 30 / 3402
  • Użytkownik
06-01-2015, 16:31
Pokoj jakies 25m², ale moze byc wiekszy w niedalekiej przyszlosci. Co do muzyki to slucham raczej wszystkiego oprocz klasyki. Co do glosnosci to raczej normalnie, nie za cicho, ale czasem lubie przywalic. Jak jest mozliwosc to raczej czesciej glosno. Lubie glosniej.

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
06-01-2015, 16:45
Ja bym najpierw sprzedał Altusy i kupił inne głośniki. Nie mogą być za słabe dla Ciebie. Kolega w takim pomieszczeniu ma Tannoy M2, ale to ich górna granica raczej. Możesz kpić coś takiego i zobaczyć co się zmieni. To bardzo obszerny temat, trudno wyczuć co Ci się spodoba, każdy ma inny gust. Jednak Altusy odradzam.

Rikus

  • 30 / 3402
  • Użytkownik
06-01-2015, 16:50
Co znaczy ze to ich gorna granica ?
Wiem wlasnie ze altusy sa twarde, kupowalem je dawno temu i to chyba raczej z sentymentu.
Podoba mi sie wlasnie taki gleboki dzwiek. Miekki jesli rozumiesz co mam na mysli.

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
06-01-2015, 17:08
Jeśli sam sobie nie posłuchasz czegoś w swoim pokoju to nie będziesz wiedział co chcesz. Żadne dobre rady tego nie zastąpią. Altusy grają płytko, jazgotliwie, nie mają tak naprawdę niskiego basu a ten wyższy jest zamulony, średnica jest nosowa, męcząca. Rozumiem Twój sentyment do Altusów, ale jeśli nie spróbujesz czegoś innego to nie przekonasz się czy to nie one są źródłem Twojego niezadowolenia. Ja stawiam na kolumny.

Rikus

  • 30 / 3402
  • Użytkownik
06-01-2015, 17:28
W pelni sie z Toba zgadzam. To napewno beda kolumny.
Tylko musimy cos wybrac :)
Polecasz Tannoy, a cos naprawde ekstra ? I moze lepiej podlogowe ?

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
06-01-2015, 18:03
To nie jest takie łatwe, zbyt wiele niewiadomych. W sumie to nie wiem, czy nie lepiej, żebyś kupił na początek jakieś niedrogie kolumny. Tanie a dobre łatwiej sprzedasz jak Ci nie będą odpowiadały a zawsze dadzą Ci jakiś kierunek, że "chciałbyś żeby grało bardziej tak czy siak" Łatwo komuś napisać kup sobie to i tamto, tylko Ty będziesz musiał się borykać z problemem, jeśli Ci się nie spodobają.
Te Tannoy dosyć dobrze grają ze słabszą elektroniką i są raczej uniwersalne.

Ttom

  • 134 / 4659
  • Aktywny użytkownik
06-01-2015, 21:41
Witam!
Jest jeszcze inny i może ciekawszy sposób podłączenia korektora do SU-V670. Wejście (in) korektora bierzemy z TAPE 1 out, natomiast wyjście (out) kierujemy na Power Amp Direct i włączamy we wzmacniaczu stosowny przycisk. W efekcie tego omijamy tor korekcji przedwzmacniacza we wzmacniaczu i niejako zastępujemy go korektorem. Eliminuje to dwustopniowe wzmacnianie zakresów częstotliwości (+ zniekształceń z tym związanych). Przy ustawianiu korekcji kieruj się zasadą osłabiania częstotliwości, zamiast wzmacniania, tak ominiesz szereg wad korektorów szumnie opisywanych na forach.
Z tym wzmacniaczem poprawnie grają odpowiednio ustawione pudła Technicsa SB-CS95 ale jest to dźwięk poprawny, jeśli chodzi o jego klasę do klasy wzmacniacza. Altusy, wbrew obiegowej opinii nie zagrają dobrze z żadnym Technicsem, gdyż lepiej sprawdzają się w silnie konturowanych brzmieniach. SU-V670 sprawdzałem z Altus 120A (niektórzy twierdzą, że te pierwsze były bardziej udane od późniejszych) i nie dało się tego słuchać mimo korekcji ich "ulubionych" częstotliwości (zaczynało jako, tako grać dopiero przy większych poziomach mocy ale było to brzmienie, które określę "silnie męczącym").
Co do gramofonu, kup "normalny" gramofon, tzn. z drutami z wkładki i zobaczysz, że ten wzmacniacz do sobie z nim fajnie radę (lepszej jakości przedwzmacniacz z korekcją RIAA).
« Ostatnia zmiana: 06-01-2015, 22:00 wysłana przez Ttom »
Tom

Rikus

  • 30 / 3402
  • Użytkownik
06-01-2015, 22:21
No niestety, narazie musze pozostac przy tym gramofonie, przynajmniej jeszcze przez jakis czas.
Wydalem teraz troche kaski na tego decka.
Dzieki za rade i sproboje na pewno tez tego podlaczenia przez Power Amp, zobacze czy bedzie jakas roznica.
Natomiast dalej najwiekszym problemem jaki widze w Waszej opini sa kolumny.

Ttom

  • 134 / 4659
  • Aktywny użytkownik
06-01-2015, 22:58
Decka też bym brał minimum od serii RS-B965, RS-BX 7X7, RS-BX8X8 (jeśli chodzi o 100% pasujące do zestawu wizualnie).
Tom

Rikus

  • 30 / 3402
  • Użytkownik
07-01-2015, 00:07
No zgadzam sie, tylko ze ten sprzet nie lezy teraz na polkach i ciezko kupic to co sie chce w dobrym stanie.

aulait

  • 1389 / 5557
  • Ekspert
07-01-2015, 06:34
Witam!
Jest jeszcze inny i może ciekawszy sposób podłączenia korektora do SU-V670. Wejście (in) korektora bierzemy z TAPE 1 out, natomiast wyjście (out) kierujemy na Power Amp Direct i włączamy we wzmacniaczu stosowny przycisk. W efekcie tego omijamy tor korekcji przedwzmacniacza we wzmacniaczu i niejako zastępujemy go korektorem. Eliminuje to dwustopniowe wzmacnianie zakresów częstotliwości (+ zniekształceń z tym związanych). Przy ustawianiu korekcji kieruj się zasadą osłabiania częstotliwości, zamiast wzmacniania, tak ominiesz szereg wad korektorów szumnie opisywanych na forach.
Z tym wzmacniaczem poprawnie grają odpowiednio ustawione pudła Technicsa SB-CS95 ale jest to dźwięk poprawny, jeśli chodzi o jego klasę do klasy wzmacniacza. Altusy, wbrew obiegowej opinii nie zagrają dobrze z żadnym Technicsem, gdyż lepiej sprawdzają się w silnie konturowanych brzmieniach. SU-V670 sprawdzałem z Altus 120A (niektórzy twierdzą, że te pierwsze były bardziej udane od późniejszych) i nie dało się tego słuchać mimo korekcji ich "ulubionych" częstotliwości (zaczynało jako, tako grać dopiero przy większych poziomach mocy ale było to brzmienie, które określę "silnie męczącym").
Co do gramofonu, kup "normalny" gramofon, tzn. z drutami z wkładki i zobaczysz, że ten wzmacniacz do sobie z nim fajnie radę (lepszej jakości przedwzmacniacz z korekcją RIAA).
Nie uważam, żeby wykorzystanie wejścia Power Amp Direct pod podpięcie korektora były ciekawsze niż podpięcie tam wyjścia linowego z Tape 2 OUT. Twoja propozycja jest po prostu gorsza, bo pozbawi możliwości korzystania z najlepszego wejścia na rzecz przebiegu poprzez korektor, który będzie zbędny po wymianie kolumn. Będzie tylko pogarszał jakość dźwięku. Korektor nawet z wyłączoną korekcją wpływa na sygnał niekorzystnie, jeśli sygnał będzie prze niego przebiegał. W dodatku przy włączeniu do wzmacniacza w miarę poprawnie grających kolumn będzie tylko pogarszał dźwięk nawet jeśli będzie tylko odciągał pasma a nie dobijał.
Co do kolumn słuchałem tylko SB-CS65 i Tannoy Merkury M2 są od nich zdecydowanie lepsze. Do SU -V670 włączałem dużo droższe kolumny i dawał radę przy w miarę nie za głośnym słuchaniu. Wpinałem między innymi Castle Howard S 1 i Castle Chester. Mimo metalowych wysokotonówek Vify krew z uszu nie leciała.
Jeśli chodzi o gramofon to jesteśmy zgodni, tak jak pisałem wyżej uważam, że najprostszy Technics za 200 zł z Allegor zgra lepiej.