Audiohobby.pl

HiFiMeDIY Sabre U2 DAC

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
02-11-2013, 11:16
Hej,

Tak mnie naszlo by wymienic WIMy i byc moze OSCONy w tym malutkim ale bardzo fajnym DACu na cos co potencjalnie zapewni ciemniejsze, bardziej soczyste i basowe brzmienie.

Macie jakies propozycje? :)

To ten DAC -> http://hifimediy.com/index.php?route=product/product&product_id=123

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
02-11-2013, 11:17
 

Corvus5

  • 2596 / 5358
  • Ekspert
02-11-2013, 11:45
Nie wiem, czy się rozmiarami zmieścisz w obudowie, bo nawet zastosowane oscony są na niskie napięcie. Sporo klocków tam wcisnęli. Tam jest mini jack i optyk w jednym? Mnóstwo ceramików i nieznanych wartościach.

Co się dzieje z dźwiękiem? Nic nie zniekształca, szczególnie na wokalu? Czy nic nie szumi? Czy jest precyzja wysokich, czy rozpłaszcza? Wysokie mają wystarczające tempo, żeby było miejsce na pogłosy? Nic nie zlewa? Czy dźwięk sztywno jest w miejscu czy faluje w przestrzeni? Czy tło ma formę pogłosu czy ściany zniekształconego dźwieku? Czy nie tnie basów? Mocy nie brakuje? Detali nie brakuje? Mikrodźwięków nie brakuje? Czy fortepian ma jasny, szybki i barwny w czasie dźwięk? Czy perkusja brzmi jak na żywo?

lancaster

  • Gość
02-11-2013, 11:51
OS Con do cieplych nie nalezy, raczej do jędrnych i jaskrawych ale tez klarownych i czystych.... wiec w zasadzie na co bys nie podmienil powinno pojść w "tą" stronę.
Sprawdzil bym Philipsy(BC Comp), Elny Silmic czy BG N...ostatnio w  DAC na wyjsciu lepiej mi zagral elektrolit za 50 groni kupiony w elektronicznym od polipropylenu uznanej firmy (zdziwilem sie po podmianie na "lepsze").  
W zwrotnicy glośnikowej juz tak dobrze niestety nie bylo i polipropylen górą.
Nie ma pewniaków.

lancaster

  • Gość
02-11-2013, 11:52
"Czy perkusja brzmi jak na żywo?"

hehehehe

Corvus5

  • 2596 / 5358
  • Ekspert
02-11-2013, 12:11
>> lancaster, 2013-11-02 11:51:56
>OS Con do cieplych nie nalezy, raczej do jędrnych i jaskrawych ale tez klarownych i czystych.... wiec w zasadzie na co bys nie podmienil powinno pojść w "tą" stronę.

Zgadzam się, podobne brzmienie ma jeszcze Panasonic FC. FM to nieco inna klasa, ale jeszcze z nim jest coś nie tak.

>Sprawdzil bym Philipsy(BC Comp), Elny Silmic czy BG N...ostatnio w DAC na wyjsciu lepiej mi zagral elektrolit za 50 groni kupiony w elektronicznym od polipropylenu uznanej firmy (zdziwilem sie po podmianie na "lepsze").
>W zwrotnicy glośnikowej juz tak dobrze niestety nie bylo i polipropylen górą.
>Nie ma pewniaków.

BC Comp raz używałem, ale z kilku względów do nich nie wracam. Elna Silmic II, Elna Cerafine. Pierwszy ładnie tłumi drgania i likwiduje szumy, ale uwaga, trzeba mieć bardzo szybki system audio, bo inaczej daje uczucie zlewania. Cerafine ładnie sobie radzi, ale jest trudniej dostępny. Nichicon KZ nie za bardzo polecam, ma z wysokimi coś nie tak, ale można próbować. KA ma chyba wysokie ESR na wysokich i po prostu tam nie działa. Może się przydać. MKP można dać tam, gdzie nie ma ceramików, ale są w moim odczuciu wolniejsze od ceramików tak, jak elektrolity są wolniejsze od MKP.

Jednocześnie jak elektrolity są za słabe, to można zastosować ich kilka równolegle. Jeżeli ich wady w postaci krzywizny pasma są zbyt nachalne, to zastosować elektrolity na wyższe napięcie, są równiejsze. U mnie standardem jest elektrolit 50V / 63V / 100V. Oczywiście ceramiki są lepsze, ale trzeba wiedzieć w których miejscach można je spokojnie stosować, a w których nie powinno się.

Można robić trick i stosować baterię ceramików

>>"Czy perkusja brzmi jak na żywo?"
>hehehehe

Co w tym śmiesznego?

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
02-11-2013, 14:17
Dzieki Panowie za rady.

Mysle, ze nie bede analizowal tego jak mi to gra az na takim poziomie rozbiorki Corvus.

===

Ja po prostu chcialem zrobic troche ciemniej i bardziej ciezko. Gora moglaby miec jeszcze troche wiecej rozdzielczosci, ale generalnie specjalnie mi to nie wadzi. Nic mi generalnie nie wadzi w tym jak ten DAC gra, po prostu czemu by nie wymienic na cos ciemniejszego skoro mozna :)

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
02-11-2013, 14:18
PS. Nie to wyjscie to nie jest optyk/jack. To po prostu mini-jack, tylko ta dioda go podswietla, swiatlo wychodzi lekko z obudowy co daje fajny wizualnie efekt :)

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
02-11-2013, 14:19
PS2. Obudowe zawsze mozna zmienic. W przyszlosci planuje zintegrowac to sobie np. z tym:
http://www.bravoaudio.com/bravo2.html

lancaster

  • Gość
02-11-2013, 14:34
"Co w tym śmiesznego?"

Slyszales kiedys zeby ze sprzetu audio perkusja brzmiala jak na żywo ? Bo ja nie.
Niezależnie od ceny, rozmiarow itp.
Mam na myśli zywy instrument, jego skale, szybkość, dynamike i swobode.

Corvus5

  • 2596 / 5358
  • Ekspert
02-11-2013, 14:36
Fallow, zamień w takim razie te oscony na Elnę Silmic II RFS. Może być też 47uF. Może być to na 6,3V:
http://allegro.pl/audiofilski-elna-silmic-ii-rfs-47uf-6-3v-140-i3663617049.html

ale ja bym dał od razu na 50V:
http://allegro.pl/audiofilski-elna-silmic-ii-rfs-47uf-50v-do-audio-i3659194229.html

Mam standardową wersję osconów i dla mnie to był syf.

jjurek

  • 2059 / 5822
  • Ekspert
02-11-2013, 14:43
> fallow

W tym DACku nie ma szans na soczyste granie. Próbowałem wielu metod.
Taka jego uroda. Nawet dodanie bufora wyjściowego nie poprawiło sytuacji.
To nie tylko moja opinia.

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
02-11-2013, 16:30
Jurek:

Z tego co pamietam miales poprzednika tego DACa na Tenorze:
http://hifimediy.com/index.php?route=product/product&path=62&product_id=83

Nie wiem ile w tym prawdy poniewaz poprzednika nie mialem, ale ludzie pisza ze one jednak troche roznia sie brzmieniowo.

Soczyste brzmienie chcialbym raczej uzyskac na wzmacniaczu niz tym DACu no ale mysle, ze trzeba wyjsc od tego czy w ogole rozmawiamy o tym samym. Ty lubisz HD650 a dla mnie sa niesluchalne. Byc moze dla Ciebie soczyste dla mnie juz dawno jest zamulone a neutralne dla mnie dla Ciebie jest przejaskrawione i analityczne.

fallow

  • 6457 / 5861
  • Ekspert
02-11-2013, 16:31
Corvus, dzieki - sprobuje.

jjurek

  • 2059 / 5822
  • Ekspert
02-11-2013, 16:45
Prawdopodobnie jest tak jak piszesz.
Ale np ilośc basu w bezpośrednich porównianiach jest raczej czynnikiem w miarę obiektywnym.
Przy innych przetwornikach es9023 to kompletne bezbasie ( sprawdzane na różnych słuchawakch)

Poczytaj np. (opinie podobne są też na DIYaudio):
http://www.audiostereo.pl/granie-tanie-nieslychanie-test-przetwornika-da-ifi-idac_106163.html