Audiohobby.pl

Dobór kabli...czym sie kierować?

prinz

  • 97 / 5557
  • Użytkownik
09-08-2013, 22:30
Jak chcesz tanio a bardzo dobrze to wypróbuj kabel o oznaczeniu YTDY szescio żyłowy. Po trzy żyły na kanał skręcamy i przykręcamy do terminali głośnikowych.
Jestem z tych dla których wtyk ma nawet ogromne znaczenie, niech to bedzie wskazówką jeżeli powiem, że ten YTDY gra naprawdę bez kompleksów.

Szczerze Cię zachecam do takiej próby.
Podczas różnych spotkań ze znajomymi przepinaliśmy Transparenta Reference MM na ten kabelek i śmiało można było słuchać. Podobnie u mnie w domu, mam MITa Mh770 Tube który kopał tyłki kablom za 70tyś zł w systemach  za pół miliona i znowu.. ten YTDY w stosunku do MITa nie pozostawia wiele do życzenia.
Za potrzebną Ci długość zapłacisz jakies 10zł a będziesz miał bardzo równo grający kabel, który nie działa jak equalizer.
Let a good sound make this hard times a little sweeter!

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
10-08-2013, 12:44
Jeśli o interkonekt pytasz firm jest masa Sommer, Belden itp. W całej masie kabli firmowych, nawet tych za 5 000 zł i więcej siedzi zwykły Belden za "grosze" tylko oplocik jest ładniutki.

piotras

  • 17 / 5112
  • Nowy użytkownik
10-08-2013, 19:23
Zgadzam się z asmagusem . Belden robi dobre i niedrogie kable , szczególnie zasilające i interkonekty  .

Z drugiej strony niektóre urządzenia są nieczułe na wymianę okablowania . Miałem kiedyś wzmacniacz Headroom na którym nie było słychać różnicy między podłączonym IC za 1000zł i za 5 zł .  Na Luxmanie z kolei jest na odwrót .

alan702

  • 22 / 3908
  • Użytkownik
11-08-2013, 09:07
Znalazłem właśnie kabel o takim  oznaczeniu YTDY  firma BELDEN  tyle że to nie linka a drut każdy w osłonie sześc żył razem .... czy o tym samym mówimy ?

Corvus5

  • 2596 / 5332
  • Ekspert
11-08-2013, 09:13
http://www.kablesklep.pl/ytdy/?page=1

YTDY - parametr T oznacza zastosowanie w telekomunikacji, jednak przekroje są względnie małe, np. 0,5mm^2.

Corvus5

  • 2596 / 5332
  • Ekspert
11-08-2013, 09:23
Osobiście korzystam z tego typu kabli do słuchawek, ale do głośników, a szczególnie niskotonowych (do 200W RMS) nie próbowałem jeszcze.

http://www.kablesklep.pl/elektrokabel/przewod-glosnikowy-tlyp-2x1-5-4801.htm

Corvus5

  • 2596 / 5332
  • Ekspert
11-08-2013, 09:24

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
29-08-2013, 17:51
>> alan702, 2013-08-07 22:16:22
Mam problem z doborem kabli głośnikowych i sygnałowych nie wiem czym się kierować ... słyszałem opinie że kable powinny stanowić 20% ceny całego sytemu...


Ja dobralem je na dlugosc, czyli odleglosc pomiedzy kolumnami a wzmacniaczem.

user

  • 53 / 4244
  • Użytkownik
11-09-2013, 20:44
Test interkonektów do 15 zł

Pierwszy od lewej

Najpopularniejszy interkonekt, jaki wszyscy sprzedawcy dołączają do sprzętu "Vintage" jako gratis. Wtyki nie wyglądają zbyt przekonująco, ale to tylko pozory, można je łatwo dogiąć tak, aby trzymały się bardzo pewnie w gniazdach. Izolacja jest kompaktowa, wejdzie za każdą szafę i listwę. Dźwięk, muszę przyznać, że gdyby nie audiofilskie zacięcie, na tych kablach mógłbym poprzestać w dążeniu do nirwany. Dół jest przyzwoitej jakości, jednak górze nieco brakuje powietrza, wokale mają charakterystyczną barwę, nie wszystkim może się podobać.

Cena: do 5zł, niezależnie od długości :)

Środkowy

Nowoczesny dizajn i jakość wykonania pozwala cieszyć się nie tylko doskonałym dźwiękiem, ale również wyglądem. Gruba izolacja i ekranowanie, zapewniają jeszcze mniejszą ilość zakłóceń dochodzących z zewnątrz i pozwalają nam spać spokojnie. Prawdopodobnie kabel z miedzi beztlenowej dobrej jakości, wtyki złocone, dla lepszego kontaktu z gniazdami. Brzmienie wręcz fenomenalne, skraje pasma czyściutkie, uosobienie neutralności.

Cena: do 6zł.

Prawy

Totalny Haj-end, w tym przedziale cenowy nic lepszego się nie znajdzie. Kabel wysokiej klasy dedykowany do połączeń gramofonu z przedwzmacniaczem gramofonowym, końcówki mocy z przedwzmacniaczem. Tam gdzie niski poziom sygnału można łatwo zakłócić, tam się najlepiej sprawdzi ten kabelek. Dźwięk doskonały, scena bez zastrzeżeń, wokale przejmujące, nic tylko słuchać. Jedyny minus to wysoka cena.

Cena: około 11zł

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
11-09-2013, 23:08
brawo! :)

przy następnej recenzji warto by jeszcze zadbać o lepszą scenerię i oświetlenie zdjęcia - szczególnie przy tym hi-endzie :))


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

user

  • 53 / 4244
  • Użytkownik
15-09-2013, 18:54
Ciekawostka, znaleziona w jakimś katalogu Onkyo z 82 roku. Zawsze ciekawiło mnie, jak kiedyś ludzie mogli łączyć ze sobą referencyjny sprzęt, zwykłymi kablami i im to grało.