Audiohobby.pl

Manta V7 - opinie

lech

  • 43 / 5796
  • Użytkownik
21-06-2008, 16:50
Nie moge wstawić fotek. Trzeba je najpierw gdzieś umieścić na jakimś serwerze czy można prosto z dysku?
____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

lancaster

  • Gość
21-06-2008, 17:17
lech, pod oknem "Twoja odpowiedź" masz tabelkę "Opcjonale grafiki". klikasz "Przegladaj" i wybierasz z dysku lub innego źródła plik ktory chcesz załączyc. Tylko format(jpeg, gif, png) musi sie zgadzać. Program sam "przycina" fotkę do wymaganego rozmiaru.

lech

  • 43 / 5796
  • Użytkownik
21-06-2008, 17:23
dokładni tak jak piszesz ale po dodaniu obrazka jpg wyskakuje błąd strony
____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

lancaster

  • Gość
21-06-2008, 17:25
jezeli masz dobry format grafiki to przyznam ze brakuje mi pomysłu :) Napisz do Zbyszka(mail na dole strony - adinistrator techniczny).

Pozdrawiam

  • Gość
22-06-2008, 09:45
Po raz drugi oglądałem Mantę V7 z bliska. Wszystkie obserwacje się potwierdziły. Źle spasowane elementy, niecentryczne pokrętła (nawet bardzo). I psuje się już na półce sklepowej. Brzmienie ze źródła DVD (dźwięk filmowy) dobre a nawet bardzo dobre za tę cenę - niestety akurat wtedy w jednym kanale, bo w drugim już lampa nie żarzyła (może to był ten model odesłany przez Zildijana? ;)
Pewną niedoskonałością konstrukcji jest stuk w głośnikach w momencie wyłączania.

Jeżeli wzmacniacz nie ma jakiejś wady fabrycznej w postaci np. niewłaściwie ustawionych parametrów zasilania dla lamp powodujących częste awarie z powodu szybkiego zużycia, to jest urządzeniem wyłącznie dla hobbystów. Należałoby go rozłożyć na części pierwsze, od nowa spasować elementy obudowy, zamocować gniazda i jeszcze raz sprawdzić wszystkie parametry pracy, w celu przywrócenia precyzji wykonania i trwałości. Taka Manta V7 Tuning byłaby naprawdę świetnym urządzeniem do codziennego słuchania muzyki.

lech

  • 43 / 5796
  • Użytkownik
22-06-2008, 17:58
Nie będę się wypowiadał na temat awaryjności, bo sam w swojej V5 nie uświadczyłem więc mój entuzjazm może być mylny, ale i tak uważam że za taką cenę nawet jak V7 nic lepszego nie da się kupić. Z cała pewnością jest to lepszy wybór od niejednej lampy made in china (co prawda manta też china) kupowanej na allegro. Po doliczeniu wszystkich kosztów i cła ceny tych urządzeń stają sie już kosmiczne i można zdecydowanie lepiej, a na dodatek bez gruntownej przebudowy nie gra np. taki music angel. Pomijając fakt braku gwarancji. I tak jak mówiłem o ile V7 to wydatek ok. 1500 pln to moja kosztowała 799 pln cena sklepowa, a w tej cenie to już nawet chinola nie kupisz. Który producent poza tym dorzuca całkiem porzadne monitory i okablowanie ( głośnikowe i interkonekty ) w cenie wzmacniacza? A może odwrotnie Do głośników dorzuca okablowanie i wzmacniacz lampowy. He,he!

P.S. Z fotek na razie nici coś z domu nie idzie wstawić, jutro w pracy postaram się zamieścić. Pozdrawiam wszystkich miłośników lamp i ostrego grania.
____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

lech

  • 43 / 5796
  • Użytkownik
23-06-2008, 10:32
Fotki wnętrza dla zainteresowanych.
____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

foxbat

  • 1057 / 5901
  • Ekspert
27-06-2008, 22:50
coprawda, nie V7, ale.. dzis widzialem Mante Oberon, organoleptycznie bdb! tylko potencjometr do wymiany na stacie :) niestety nie dane mi bylo posluchac (Auchan :D)
---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

gelar

  • 5 / 5847
  • Nowy użytkownik
30-06-2008, 09:18
No ja się tym zainteresowałem i wczoraj taką mantę zakupiłem:) I pojawiły się pytania, a mianowicie:
1 - temperatura obudowy w pobliżu lamp jest naprawdę spora i działa to jak wydajny piecyk grzewczy, ciężko będzie mi dokładnie ocenić jak bardzo się grzeje, ale palcem obudowy dotyka się "z pewną taką nieśmiałością":) Jaka więc może/powinna być temperatura normalnej pracy takiego wzmacniacza?
2 - we wzmacniaczu po organoleptycznym badaniu nie stwierdziłem bez otwierania obudowy żadnej możliwości regulacji biasu, zy to oznacza że jest automatyczna, czy można to zrobić otwierając obudowę, czy też wogóle jej nie ma. Wytłumaczcie proszę laikowi:)
Dziękuję i pozdrawiam!  

gelar

  • 5 / 5847
  • Nowy użytkownik
30-06-2008, 09:37
zapomniałem dodać że chodzi o versję V5
pozdrawiam,

Zildjian

  • 41 / 5867
  • Użytkownik
30-06-2008, 09:55
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"


Zarówno Oberon jak i V7 nieżle grzeją tak jak i wszystkie pozostałe lampowce jakie miałem (aha,mam jeszcze Vincent KHV-1 pre linia/słuchawki). To żaden powód do zmartwień !


Qubric

Ostatnia wersja jest wręcz spod igły - wygląd,frezy,potencjometr. Chociaż, gdy wszystkie lampy równo zarzą jest trochę ciszej w lewym kanale. Może to być wina potencjometru ?! Wydaje mi się, że poprzednie egzemplum ciut lepiej grało. A może to kwestia ogrania ? Stary na bank był używany. Chyba oleję gwarancję i dam Mantkę jakiemuś fachwocowi do,jak proponujesz, rozebrania i potem złożenia przy kontroli ustawień. I masz całkowitą rację - to możę być świetny sprzęt do codziennego słuchania muzyki
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Zildjian

  • 41 / 5867
  • Użytkownik
30-06-2008, 09:56
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"


Fox

W moim Oberonie potencjometr jest po prostu świetny. Cóż za "feel" pod palcami !
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

szakunec

  • 110 / 5900
  • Aktywny użytkownik
30-06-2008, 13:06
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


Ma ktoś na Górnym Ślunsku  V7-mkę  do posłuchania  ?
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza." Paul Claudel

lech

  • 43 / 5796
  • Użytkownik
01-07-2008, 20:04
W V7 jest autobias więc sądzę, że w V5 tak samo.
____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

gelar

  • 5 / 5847
  • Nowy użytkownik
01-07-2008, 20:34
Czyli tylko włączać i słuchać:)
I byłoby super gdyby nie fakt że wczoraj zakuły w uszy dwie rzeczy, pierwsza to dość głośne brumienie transformatora sieciowego, którego wcześniej chyba nie słyszałem (nie ma to jak posłuchać muzyki w środku nocy jak nic wokół nie hałasuje:)), a druga to jak chciałem sobie posłuchać cichutko okazało się że jeden kanał gra troszkę głośniej niż drugi, a na pewnym progu głośności gra tylko jeden kanał a drugi tylko cichutko szumi...
I mam dylemat, reklamować czy sobie odpuścić, bo z tego co wiem już tego nie mają na stanie i nie dostanę nowego:( a co najwyżej zwrot kasy. Jakieś pomysły?