Audiohobby.pl

Manta V7 - opinie

Zildjian

  • 41 / 5868
  • Użytkownik
27-05-2008, 14:39
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"


Też tak myślę.Nieważne, brzmi z lampką 6N1 bardzo fajnie ! Z głośnikami razem z kabelkami teraz 350,- (za komplet V7 dałem 1575,- ) z transportem z Tomsoft,stolyyyca
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Triceramops

  • 280 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
27-05-2008, 14:53
Za swojego T-Ampa zapłaciłem 130zł. Teraz tylko muszę znaleźć jakieś skuteczne głośniki ;-)) Ciekaw jestem, co warte są plastikowo-chińskie Klipsche...

Zildjian

  • 41 / 5868
  • Użytkownik
30-05-2008, 12:57
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"


Właśnie przyjechała z serwisu - na koszt Manty.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Zildjian

  • 41 / 5868
  • Użytkownik
12-06-2008, 12:14
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"


Znowu przyjechała z serwisu ale to chyba nowy egzemplarz.No więc dzisiaj damy trochę czadu :-))
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

  • Gość
14-06-2008, 20:24
Znaczy co? Psuła się dwa razy czy poprzednio źle naprawili? A za drugim razem była już dobra?

Co tam są za lampy? Czy można je dostać na wymianę? i czy mozna to zrobić własnoręcznie żeby ni epopsuć ;)

Zaczynam myslec o tym jako o zestawie do komputera... Ma to wyjście słuchawkowe, bo nie zwróciłem uwagi?

Zildjian

  • 41 / 5868
  • Użytkownik
15-06-2008, 22:10
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" wyjscia sluchawkowego nie stwierdzilem.tak,psula sie 2 razy.po dluzszym odsluchu  raz lewy raz prawy kanal charkotal. Teraz dostalem nowy egzemplarz.od razu stwierdzilem nierownomiernosc glosnosci w kanalach,potem -  okresowe przerwy w zarzeniu jednej z lamp mocy i co ciekawe,temu 2giemu towarzyszy powrot do balansu!czyzby balans strojono w \'chorej\' sytuacji ? Lampy mocy jak odczytuje-6p3p,pre-6n1.  
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

nikx

  • 65 / 5807
  • Użytkownik
18-06-2008, 07:59
Jakiś czas temu wszedłem na taki sam zestaw u dumnego i szczęsliwego znajomego ...
Miał podobne niekończące się problemy - szczerze mówiąc nie pamiętam jak to się skończyło ale chyba już się go pozbył (więcej czasu spędził w serwisie niż grając - a to chyba nie o to chodzi!?).
Powiem szczerze, że jest kilka lepszych sposobów na wydanie tej kasy ...

lech

  • 43 / 5797
  • Użytkownik
18-06-2008, 17:35
Na wstępie chciałbym się przywitać. Od niedawna powróciłem do sprzętu stereo i jestem z tego faktu niezmiernie szczęsliwy. Przeżywam muzykę na nowo. Zestaw Manty tyle, że V5 Użytkuje już ponad dwa miesiące i nie stwierdziłem problemów. Kupiłem ot tak sobie dla zabawy. Z głośnikami i okablowaniem kosztował mnie 719 pln. Mojego poprzedniego wzmaka denona pma-500 bije na głowe w kazdym aspekcie brzmienia. Gra to z denonem DCD-725 i Magnatami Quantum 505( 160 W rms i 300 W muzycznej przy skuteczności 92). Wzmacniacz (2 x 25 W) nie ma najmniejszych problemów z napedzeniem tych kolumn. A dzwięk jest rewelacyjny.  Denon był przejściówką w oczekiwaniu na jolidę 502, którą brat miał mi przywieźć ze stanów, a z której zrezygnowałem nie widząc sensu wydawania pieniędzy. Stwierdziłem że lepiej tą kwotę zainwestuje w jakis DAC. I tu mam pytanie. Czy warto wejśc w Audionemesisa? Ostatnio szczególnie zainteresował mnie Baresford, kilka wejść, wzmacniacz słuchawkowy no i cena. Czy może ktoś ma porównanie tych przetworników, a może macie inne propozycje.

P.S. Problemem Mant na pewno moze byc powtarzalność. Drugi zestaw, który stał w realu miał padniety potencjometr.  
____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

Zildjian

  • 41 / 5868
  • Użytkownik
20-06-2008, 11:55
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Nikx,

Oczywiście,półtora kawałka można fajnie przejeść i przpeić np. gdzieś w ciepłych krajach. Ale za tę kasę chyba nic lepiej nie zabrzmi. Spróbuję jednak powalczyć z serwisem.Warto.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

  • Gość
20-06-2008, 14:01
czy awaryjnosc dotyczy tylko lamp i potka?
co tam sie jeszcze moze popsuc?
trafa?
chetnie bym posluchal czy jest taka mzliwosc
czy tylko wysylkowa sprzedaz?

Zildjian

  • 41 / 5868
  • Użytkownik
20-06-2008, 14:56
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"


Lampy mają prawo paść acz może nie tak szybko. Jedna z nich co pewien czas przestaje działać - może to extra atrakcja od Panty ?  W poprzednim egzemplarzu potek był nieco skrzywiony i żle ustawiony. Teraz także i lepiej się go "czuje". Z dnia na dzień coraz lepsze brzmienie ,a może to "echo grało "? :-))  (skoki ciśnień ?)
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

nikx

  • 65 / 5807
  • Użytkownik
20-06-2008, 15:05
>>> Zildjian, trzymam kciuki za twój zestaw ... choć powiem szczerze, że ta firma nie kojarzy mi się z trwałością i jakością ...

lech

  • 43 / 5797
  • Użytkownik
20-06-2008, 16:49
Co do mojej V5 to wszystko jest  w jak najlepszym porzadku, zero usterek. Tak jak kolega pisał w drugim wzmacniaczu który stał na półce w Realu potencjometr krzywo ustawiony. Na pewno nie najlepszej jakosci gniazda głosnikowe i pewnie nie tylko. Co do elektroniki w środku to nie ma się za bardzo do czego przyczepić zwłaszcza przy tej cenie. Od razu powymieniałem kable w kolumnach bo były tam zwykłę  od przewodów elektrycznych 0,7 na grube posrebrzane real i wytłumiłem obudowe, bo to co tam było to porazka w dodatku w jednej kolumnie mniej, a w drugiej więcej. Rezultat: basu przybyło. Zwrotnice tez marnej jakosci w najblizszej przyszłości do zabawy (w czasie rozbierania pekło jedno gniazdo głośnikowe w kolumnie). Z V 7 to bym moze nie ryzykował Ale V 5 jest o połowe tańsza. Przetworniki w kolumnach Vifa, niestety modele  o których nie ma nigdzie informacji. Przy odrobinie inicjatywy własnej i nie duzych nakładach mozna na pewno nieco poprawić jakość manty. Tak jak mówiłem ingerencja w elektronikę wzmacniacza nie jest raczej potrzebna, mozna jedynie powymieniac gniazda na lepsze, potencjometr i tego typu duperele. Brzmieniowo za cene niecałych 800 zł mamy cały system tj. wzmak, zgrabne i cięzkie monitory na przyzwoitych przetwornikach i muszę przyznac naprawdę dobre okablowanie bez źródła bijacy nie jeden budżetowy sprzet a nawet mogacy stanąć w szranki z dużo droższymi.

P.S. Moze jutro jak się uda zamieszczę zdjęcia środka. Dodam tylko że wszystko jest na płytkach drukowanych i na plastikowych złączkach lutowanych do płytek.
____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

Zildjian

  • 41 / 5868
  • Użytkownik
20-06-2008, 20:47
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" oberon za dzisiaj bodaj 3 i pol stowy plus i/k vdh i dvd panaslonik za 2 i pol stowy gra w biurze.jak odkrecam po 16tej ludziska pozostale jeszcze ze mna czasem wpadaja posluchac na chwile.onegdaj wlaczylem a trick of a tail,wstep do 1szego kawalka sprawil opadniecie szczeny!
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Zildjian

  • 41 / 5868
  • Użytkownik
20-06-2008, 21:33
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"  lech,a wlasnie z braku budvara cwicze lecha,hi,hi. I potrafie sobie wyobrazic,ze v5 zamordowal denonka z nizszej polki.zapewniam,ze v7 moze skompromitowac niejedna inna marke z jeszcze wyzszej.jakby sie jeszcze bardziej postarali-masakra...,
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"