Audiohobby.pl

Szerokopasmowiec

fakamada

  • 1066 / 5396
  • Ekspert
10-05-2013, 13:18
ooo. faktycznie. Zawsze wydawało mi się, że to grubość zawieszeń (1mm i 2mm) !
Długo szukałem pomiaru z dodatkowymi magnesami. Faktycznie BL ledwo rośnie. QTS trochę się obniża, ale spodziewałem się większych różnic.

Cypis

  • 2479 / 5031
  • Ekspert
10-05-2013, 13:20
Ja też czuję się "zawiedziony". ;)

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

almagra

  • 11514 / 5547
  • Ekspert
10-05-2013, 16:05
Czy taki przerobiony głośnik bezkoszowy z neodymanym magnesem to ma w cewce jakichciś rdzeń,czy ino zbliżony magnes?

Cervantes

  • 398 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2013, 16:14
Zdziwiłbym się i pogratulował koncepcji, gdyby nie miał: )

Symulowałem wiele kztaltów nabieguników i pól magnetycznych i jak byk wychodzi mi że nawet dodatkowy milimetr w szczelinie zmniejsza strumień baaardzo znacząco, nie mówiąc już o kierunku lini pola. Bez nabiegunnika w środku może grać chyba tylko elektrostat : )

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

almagra

  • 11514 / 5547
  • Ekspert
10-05-2013, 16:18
Ja wiedziałem,że tak będzie.

magus

  • 20990 / 5895
  • Ekspert
10-05-2013, 16:19
dobrze jak głośnik posiada jakieś przełożenie z prądu na ruch :)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

almagra

  • 11514 / 5547
  • Ekspert
10-05-2013, 16:20
Posuwisto zwrotno frykcyjny

Ape

  • 54 / 4499
  • Użytkownik
10-05-2013, 16:24
Nie ma co "załamywać się" tylko brać za testy tego co mamy i chcemy zmienić.
Generalnie głośniki, które w fabryce zostały zrobione precyzyjnie, są mnie "podatne" na drugi magnes niż te "słabsze" pod tym względem.
Najłatwiej tą zależność wyłapać patrząc np wyższy BL w stosunku do podobnego głośnika od innego producenta.

|______Naim MuSo______|

Ape

  • 54 / 4499
  • Użytkownik
10-05-2013, 16:27
Jest jeszcze jeden sposób na zmianę Qts, wynika on z budowy membran i nakładek przeciwpyłowych niektórych głośników.
Ale tu mowa o szerokopasmowcach, które najczęściej są z papieru i mają także papierową nakładkę, w większości przypadków nie mają tez wentylowanej cewki.
Pozbycie się nakładki przeciwpyłowej częściowo lub w całości także obniży Qts, ale chyba podwyższy się Fs
Stosując obie metody (magnes i dziura w nakładce) powinno się udać zejść o 0.1 a może i ciut więcej.
|______Naim MuSo______|

Cervantes

  • 398 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2013, 16:30
Z tego co pamiętam z czytania a nie słyszenia, to Voigt Pipe nie ma za bardzo basu. Dlatego też ludziska zaczeli je przeabiać na BIB (bigger is better). i ustawiać w narożnikach swych pokoi.

WEiesz jeżeli szerokpasmówka ni ma mieś specjalnego zysku w obudowie (bass) to na cholerę obudowa. Od razu zaplikować ją w dipol i zamiast basu mamy holografię. Ale basu zawsze można dodać za pomocą magii takiego np. 15 calowca : )  

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

Cervantes

  • 398 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2013, 16:34
A każdego kto stwierdzi że nie ma miejsca na dipol usprawierdliwiają tylko takie warunki mieszkaniowe.

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

magus

  • 20990 / 5895
  • Ekspert
10-05-2013, 16:43
Cervantes,

myślisz, że to by było usprawiedliwienie dla prawdziwego miłosnika dipoli?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Cervantes

  • 398 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2013, 19:16
Jeden musiałby być przenośny (ten przy wyjściu :) )


.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

Ape

  • 54 / 4499
  • Użytkownik
10-05-2013, 19:46
Powracając do tematu głównego
Szerokopasmowiec w klasie budżetowej - Monacor SP-200X + filtr RLC (8.2R/0.82mH/2.2uF)
+ (obrazek)
Podobno tez by pasowała ta od AudioNote AZ-1
|______Naim MuSo______|

Cervantes

  • 398 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2013, 20:24
Ape, co ty chcesz RLCować w tak pięknej charakterystyce?

Jak dla mnie nic tylko wstawiać do dechy/ budy : )



.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money