Audiohobby.pl

TDA1541 DAC

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
25-05-2008, 16:56
>> lancaster, 2008-05-25 16:49:39
Nie kuś człowieku, podobno mój Kenwood 9010 ma idealną synergie z 1541 i tak był na początku spasowywany

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

lancaster

  • Gość
25-05-2008, 17:41
Rafaell, a moj DAC bedzie mial idealna synergie z najlepszymi systemami na palnecie :)))....tak tylko gadam....nie ruszaj Kenwooda ;)

Rambo

  • 96 / 5819
  • Użytkownik
25-05-2008, 17:57
stary numer - odsprzęgamy zasilanie (mod Pedji) ;)

lancaster

  • Gość
25-05-2008, 18:01
No własnie....jak sie spisują nx w tej roli. Wszyscy ogólnie olecają BG N w zasilaczach nawet cyfry....a dla mnie zapakowanie tych kondow wszedzie zwyczajnie ogranicza uklad dynamicznie. Sa ładne barwy owszem, ale jak sie takiego "ladnie wybarwionego" DAC postawi potem przy np. Myteku to Mytek jedzie z nim niemiłosiernie - stepienie transjentów mi na dluższa mete przeszkadza.
No ale robimy DAC wypasiony przecież a nie jakiś tam taki co to go Mytek rozjedzie :)

Rambo

  • 96 / 5819
  • Użytkownik
25-05-2008, 18:12
nx nie próbowałem w tej roli , ale torben pisze, że nie przypadły mu w tej roli i przeszedł na polipropyleny. poza tym to właśnie zahaczasz o sedno ....

lancaster

  • Gość
25-05-2008, 18:17
Rambo, jak gość tak pisze to zna sie na rzeczy uważam. NX mulą bardziej niż N. To taka ogólna sygnatura, bo stosujac je w rozjaśnionych/pisliwych ukladach ich sygnatura moze byc sporym plusem.

My jednak nie planujemy takich ukladów :)

Porzadny DAC, zero petli masy, dobrze prowadzone max krótkie ścieżki, bez zbędnego przekombinowywania ukladu to tyle topologii i jest zabawa na troche czasu. Efekt finalny ma być taki ze o Tym DAC nie ma powrotu do innych :)))

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
25-05-2008, 18:25

>> lancaster, 2008-05-25 18:17:42

Dłubaj dłubaj, nic nie przynosi takiej frajdy jak coś z czego jesteśmy sami zadowoleni, no ale to już wyższy poziom audiofilii :D
Rafaell

Rambo

  • 96 / 5819
  • Użytkownik
25-05-2008, 19:17
lancaster - może tak być z BG ale to wcale nie jest źle, wtedy można je lekko odmulać małymi bypasami aż dojdzie do tego co powinno być. poza tym te BG długo się wygrzewają. nawet audionote zaleca ich długie wygrzewanie. ostatnio wypieprzyłem os cony z PCB daka bo było nie tak i po zmianie jest bardziej niż ok.

lancaster

  • Gość
25-05-2008, 20:57
Rambo, tez ja sie od BG N nie odegnuję, bo sa miejsca(urzadzenia) gdzie ich uzycie poprawi. JEdno co to nie uwazam ze BG N sa panaceum na wszystko i wystarczy klocka wyblekgejtowac zeby juz nie mozna byo niczego poprawic w temacie kondy....tak napisałem bo u mnie sytuacja byla odwrotna :) Wywalilem 2 BG i zagralo w sposób mniej przesloniety....ale to w czesci cyfrowej.

Rambo

  • 96 / 5819
  • Użytkownik
25-05-2008, 21:47
kochany to są właśnie zakłócenia od cyfry i w zależności jak je odfiltrujesz to potem  wpływa na dźwięk.  to prawie  jak strojenie fortepianu. przypatrzyłem się Peterowi i działam podobnie, fakt że stosuję rzeczy które on nie robi np. bypasy i jeszcze inne i... to dobrze bo każdy musi robić inaczej :)

lancaster

  • Gość
25-05-2008, 23:38
Rambo, a ja staram sie nie baypasować, ale tez stroić nieco inaczej niz Peter :)
Kazdy ma jakieś tam swoje upodobania i wie kiedy muzyka sie wkręca a kiedy nie...tak ze całosc na final sprawy ma mi sie zwyczajnie podobac - technika dowolna :)
Robimy ?;)

Rambo

  • 96 / 5819
  • Użytkownik
26-05-2008, 10:27
byłbym za; myślę że jeśli już to dwa daki równolegle, zasilanie na TL431 przy układach; druk dwustronny z jedną stroną tylko jako masa; kwestia czy odbiornik na tej samej PCB

Rambo

  • 96 / 5819
  • Użytkownik
26-05-2008, 10:45
byłbym zapomniał - może reclocker ?

  • Gość
26-05-2008, 12:38
przygladnijcie sie AYA DACowi wedlug Pedji bylo o tym troche na AS - mialem poskladany i powalil mnie na kolana :) dyskretne stabilizatory, odsprzeganie zasilania na BG-NX wyjscie scalone ala diamond buffer, jedynie co do reclockera nie jestem przekonany ... ale nic nie ruszalem bo calosc grala rewelacyjnie :) mam nadzieje ze kolega ktory ode mnie odkupil jest dalej co najmniej tak jak ja zadowolony - teraz skladam nowa wersje full-wypas :)

lancaster

  • Gość
26-05-2008, 17:27
ChUmI, mozesz zapodać schemat ???