Audiohobby.pl

Beyerdynamic DT 770 pro 80 Ohm

ogorek

  • 855 / 5237
  • Ekspert
04-02-2013, 19:40
@Patmal - a nie możesz wypożyczyć ze sklepu muzycznego na 1 dzień ? Uwierz mi - to, że ktoś odczuwa głęboką scenę to ty możesz odebrać je jako słuchawki z małą sceną. To kwestia indywidualnego odbioru muzyki, elementów toru.

W dodatku wątpię aby były tu jeszcze osoby posiadające tego samego DAC-a co Ty.

Dobra rada wypożycz ze dwa modele. Może jest możliwość umówienie się w sklepie z własnym sprzętem ? Może w którymś z salonów mp3store ?
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

patmal

  • 60 / 4374
  • Użytkownik
04-02-2013, 19:49
Wypożyczył bym ale nie wiem gdzie mp3store jestem z takiej miejscowości,że to raczej niemożliwe ;d

walkman6

  • 333 / 5778
  • Zaawansowany użytkownik
04-02-2013, 19:53
>> patmal, 2013-02-04 19:28:20
,,Scena dosyć wąska, ale bardzo dobrze poukładana, uporządkowana. Z ogromną głębią\'\'

Wąska ale z głębia nie wiem jak mam to rozumieć,a czy nie grają one zbyt płasko i dość ostro tzn.są chyba bardziej przeznaczone do muzyki rockowej niż elektronicznej?Mi właśnie o głębie sceny chodzi,a nie słuchałeś może pro 750 żeby mieć porównanie co do sceny dźwiękowej?Interesują mnie też audio-technica m50,ale nie ma bezpośredniego porównania do dt 770,m50 podobno są stworzone do tego rodzaju muzyki,ale nie wiem też jak u nich ze sceną w porównaniu np do cal albo beyerów.


patmal,

Jak dla mnie grają wielowymiarowo. Już tłumaczę co przez to rozumiem. Dźwięk jest układany na wysokości uszu dosyć wąsko, tzn. blisko uszu. Następnie scena jest kreowana przed słuchaczem i tak jakby się delikatnie rozszerza. Wyraźnie słyszałem dźwięki bliższe głowy, oraz dochodzące jakby z dosyć dużej odległości z przodu. Ta odległość tzn. od głowy do granicy sceny z przodu była dla mnie dosyć duża i wyraźnie rozciągnięta. To rozumiem jako głębia i wielowymiarowość kreowania sceny. Miałem Pro650 i słuchałem Pro550 i Pro900. Scena w Ultrasonach jest mocno zależna od tego jak się je założy na głowę (Pro650). Gdy słuchawki przesuniemy delikatnie ku tyłowi głowy scena jest szersza, ale za to płytsza. Dźwięki są podawane prawie na jednej linii z prawej na lewą stronę. Linia jest dość blisko głowy. Gdy słuchawki przesuniemy do przodu to usłyszymy zwężenie sceny i znaczne pogłębienie. Osobiście scena w Ultrasonach bardzo mi się podobała. Ta z dt770 80 ohm Pro jest podobna. Podobała mi się bardziej. Jednak w ciemno nie brałbym tych słuchawek.  Możliwe, że wszystko co napisałem powyżej Ty oceniłbyś zupełnie inaczej :)

patmal

  • 60 / 4374
  • Użytkownik
04-02-2013, 20:03
Słuchałeś ultrasone jak możesz je porównać z dt 770 nie są aż tak jasne/ostre jak ultrasone i czy słucha się ich tak przyjemnie jak cal mają trochę tak zwanego mięska? Ja np w ultrasone długo nie wysiedzę.

patmal

  • 60 / 4374
  • Użytkownik
04-02-2013, 21:11
nie jest natarczywa szklista czy sycząca?

walkman6

  • 333 / 5778
  • Zaawansowany użytkownik
04-02-2013, 22:10
DT770 80 ohm słuchałem może z pół godziny w sklepie. System w jaki były wpięte słyszałem pierwszy raz, więc nie mogę się wypowiedzieć na jego temat, poza: podobało mi się :) Nie stwierdziłem ostrości. DT770 Pro 250 ohm na trochę innym systemie zagrały dla mnie ostro.

Tu naprawdę bardzo dużo zależy od systemu i od preferencji. Ultrasony były dla mnie ostre, ale żeby za ostre to nie wiem. Nie słyszałeś jeszcze Grado :D

Perul

  • 246 / 4366
  • Aktywny użytkownik
04-02-2013, 22:57
A może wystarczy dorobić CALom wygłuszenie i mod na poszerzenie sceny? Mi się bardzo podobają po tych zabiegach.
Z zamkniętych jakie słyszałem jedynie AKG K172HD z fun modem są lepsze (zwłaszcza pod względem sceny). No i AKG nie wymagają super źródła, żeby dobrze zagrać, choć i zmodowane CAL pod tym względem są mniej wybredne.

patmal

  • 60 / 4374
  • Użytkownik
04-02-2013, 23:05
Szukam czegoś lepszego niż cal,która wersja dt 770 ma najwięcej basu i najłagodniejszą górę?

Cypis

  • 2479 / 5036
  • Ekspert
05-02-2013, 07:21
>> patmal, 2013-02-04 21:11:40
>> nie jest natarczywa szklista czy sycząca?

W żadnym przypadku góra w żadnych Beyerdynamikach jakie słyszałem (w tym i DT770) nie była ani szklista ani sycząca. A im wyższa impedancja tych słuchawek tym góra była lepsza. Ale to piszę Ja. Ja, który ma moje uszy, mój mózg i moją definicję realizmu odsłuchu.

Jedyne wyjście, to jak piszą koledzy, jest przekonać się na własne uszy. Kup wysyłkowo i ryzykujesz jedynie koszty przesyłek w obie strony. To czasami tańsze rozwiązanie niż podróż na jakieś meeting słuchawkowy.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

patmal

  • 60 / 4374
  • Użytkownik
05-02-2013, 08:53
Słucham elektroniki i wolę jak dominuję dół zamiast góry,ultrasone są dla mnie zdecydowanie za jasne/ostre nie aż tak bardzo ale jednak jak założę cal słucha mi się ich po prostu dużo przyjemniej.Ultrasone nie maja tak dużo basu jak cal jak podbije bas w korektorze ta góra mniej przeszkadza niż normalnie.W beyerach powinno być tej góry co najmniej o 30% mniej ;D. Beyerdynamic grają raczej ciepło nie są za jasne?Słyszałem własnie,że w wersji 80ohm jest najlepszy bas i najłagodniejsza góra,a że w 250 już lekko przeszkadza. Powinien się tu ktoś wypowiedzieć kto słucha elektroniki na dt 770.

fallow

  • 6457 / 5867
  • Ekspert
05-02-2013, 09:01
Dobrze Cypis gada.

Takiego natezenia subiektywnych bardzo luzno zdefiniowanych (a w zasadzie czasem w ogole) pojec, dodatkowo (tak to odbieram) zestawianych na roznych poziomach indywidualnych preferencji i percepcji nie bylo juz dawno. A juz piszac o "lepszym" kompletnie wpada sie w slepa uliczke. Dla jednego lepszy bas to wiekszy ilosciowo, zaokraglony a dla innego z malym wypelnieniem a wyraznym konturem czy impaktem. Twardy, miekki, mokry... :)))

Dolaczajac do ukochanej dysputy: Moze dla kolegi Ultrasone Pro 900 bylyby odpowiednie :)) oraz oprocz tych takze oddam swoj glos na SRH840. Sposobu grania DT770 jakos nigdy za bardzo nie lubilem.

Cypis

  • 2479 / 5036
  • Ekspert
05-02-2013, 09:09
>> patmal, 2013-02-05 08:53:01
>> Słyszałem własnie,że w wersji 80ohm jest najlepszy bas i najłagodniejsza góra,a że w 250 już lekko przeszkadza.

Słyszałeś na własne uszy, czy gdzieś ktoś napisał/powiedział? Ja mówię co innego. Słuchawki albo grają dobrze albo źle. Bez względu na rodzaj muzyki. Kropka.

Z Twoich wypowiedzi wynika, że nie szukasz słuchawek do konkretnego typu muzyki ale po prostu lubisz bas w dowolnych ilościach. Szukaj zatem basowych słuchawek. DT770 nie są dla Ciebie. To równo grające (jak się słucha cicho) słuchawki. Jak dasz głośniej to wprawdzie przybędzie basu ale i wysokich.  Będą Cię cięły wysokimi po uszach. Nie dlatego, że mają ich dużo tylko dlatego, że wysokich po prostu nie lubisz. U Ciebie powinny się sprawdzić Monster Beat Solo, Denon D1100, Sennheiser HD380, itp gdzie jest dużo dołu i mało góry.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

patmal

  • 60 / 4374
  • Użytkownik
05-02-2013, 09:23
Lubię górę,ale nie lubię gdy jest jest jej za dużo jak w przypadku ultrasone jeżeli beyery mają podobnie,opinie o nich są takie,że jedne z najlepszych basówek do 1000zł.Ja po prostu szukam czegoś w miarę ciepło grającego z potężnym basem fajną sceną,żeby góra nie cieła po uszach jak w ultrasone ale w tej cenie nic takiego chyba nie ma.Wszystko albo gra wąsko albo nie nadaję się do tej muzyki przez górę.

Gdzie można wypożyczyć słuchawki?

ogorek

  • 855 / 5237
  • Ekspert
05-02-2013, 09:49
@Patmal - praktycznie nie ma czegoś takiego jak za dużo góry. Jeżeli źródło nie sieje sybilantami to nie schowana góra jest niemęcząca. Mam Audiolaba mDAC który ma (powtarzajc za recenzentem) dużo energii w górnych zakresach i oznacza to, że góra jest krystaliczna, perlista, super dokładna z prawidłowym wybrzmiewaniem. Szukanie słuchawe ze schowaną górą to zamiatanie problemu pod dywan.

A może mylisz górę z "wysokim środkiem". Niektóre słuchawki mają pik w tym zakresie i wrażliwe osoby (na ten zakres) nie tolerują takiego przekazu.

Kolegom chodziło o to, że kupując wysyłkowo masz bodajże 2 tygodnie na zwrot towaru. Ale niektórzy zastrzegają sobie aby towar nie miał śladów zużycia. Wejdź na stronę mp3stre. Tam jest lista sklepów stacjonarnych tej sieci. Może mają gdzieś egzemplarz "demo" i zgodzą się sprzedać z możliwością zwrotu.

Jest sklep muzyczny http://www.thomann.de/pl/index.html
Zakupy od (chyba 400 PLN) mają darmową wysyłkę plus możliwość zwrotu do 30 dni. Napisz e-mail, czy jak słuchawki nie będą pasować to mimo delikatnego rozpakowania pudełka i kilku dni używania będziesz mógł odesłać.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Cypis

  • 2479 / 5036
  • Ekspert
05-02-2013, 09:52
@ patmal

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że niezrozumienie między nami może być już na poziomie tego co nazywamy górą/dołem. Czy dla Ciebie solówki gitar elektrycznych to już góra czy jeszcze nie? Bo nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale dźwięki gitary (oczywiście rozmawiamy o podstawowych a nie harmonicznych) to raptem ok. 100-4500Hz. Podobnie wokal ludzki. Do 10kHz jest baaardzo daleko. Wyeksponowana góra, która widać na wykresach np. DT770 w zasadzie nie zwiększa ilości (głośności) wysokich (w tym bardzo potocznym rozumieniu) a wpływa bardziej na harmoniczne (barwę) instrumentów, generowaną przestrzeń, wybrzmiewania, ilość detali, brzmienie instrumentów perkusyjnych (talerze), pogłosy sal koncertowych, itp. Oraz właśnie na budowę SCENY.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b