Audiohobby.pl

Klipsch LaScala a parametry głośnika

sammy2000

  • 36 / 4158
  • Użytkownik
05-12-2012, 14:41
Zamieściłem fotkę też tu:
http://img846.imageshack.us/img846/8176/imagegth.jpg
Mam wrożenie że program forum preferuje zdjęcia w układzie poziomym i sobie obraca:)
A może dlatego że korzystam z iPada?

sammy2000

  • 36 / 4158
  • Użytkownik
05-12-2012, 22:26
Może ktoś z forumowiczów poradził by mi w zakupie sprzętu do pomiarów głośników w taniej i dobrej opcji?
Może mikrofon do komputera i jakiś program?
Byłbym bardzo wdzięczny.

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
06-12-2012, 13:00
Ja używam SpeakerWorkshop. Trochę zamotany ale idzie dojść, na diyaudio.pl są dobre tutoriale do tego.
Do tego potrzeba JIG (paczka z kilkoma gniazdami i rezystorami) mikrofon i wzmacniacz. Z mikrofonów to amatorsko najlepiej coś na wkładce Panasonic WM61, wkładka, rurka aluminiowa lub mosiężna z Castoramy, kawałek przewodu i gotowe.  Czasem na allegro można do tego dostać gotowe zestawy (JIG + wzmacniacz + mikrofon). Są programy które nie wymagają jig\'ów np HolmImpulse. Do samego pomiaru pasma powinno to wystarczyć, nie zmierzysz tym raczej elektrycznych parametrów głośnika. Wtedy jig odpala ale nie wiem czy wzmacniacza można się pozbyć. Ludzie używają tu gotowych mikrofonów z zasilaniem phantom np Bheringer ECM8000, Dayton też ma coś podobnego. Wtedy potrzebował byś tylko kartę z możliwością podpięcia takiego mikrofonu, ale łącznie wychodzi tu już większa kwota. po za tym WM61 ma bardzo mały rozrzut parametrów pomiędzy egzemplażami i można do niego wziąć "uniwersalny" plik kalibracyjny. Nie wiem jak to wygląda przy innych alternatywach. Dayton daje pliki do każdego egzemplarza, reszta nie wiem.

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

sammy2000

  • 36 / 4158
  • Użytkownik
06-12-2012, 16:49
Dzięki za pomoc.
Czy nie można użyć PC z Sound Blaster X-Fi plus Mikrofon Behringer i program RTA?
Czy to wystarczy?
Jeżeli tak to czy pomierzy tz. small thiele?

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
07-12-2012, 08:49
A pakiecie ARTA masz coś takiego jak limp i tam się chyba T/S da zmierzyć. Jig do tego to bodajże jeden rezystor wpięty między głośnik a kartę. Co do Sound Blaster X-Fi to on ma wejście z Phantomem (zazwyczaj w formie XLR)?

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

bobsound

  • 1 / 4155
  • Nowy użytkownik
07-12-2012, 12:03
 
Wiem,że może nie na temat ale czy na tym forum ktoś ma jakies informacje a może doświadczenia z kolumnami Klipsch rf 7 ???
BOBSOUND

sammy2000

  • 36 / 4158
  • Użytkownik
07-12-2012, 14:31
Niestety moja karta nie ma XLR.