Audiohobby.pl

Absolutnie bezgłośny PC - źródło Audio i most dla Video

szwagiero

  • 2239 / 5892
  • Ekspert
05-12-2012, 13:28
Mirek czy to jest wersja Professional tego Windowsa 8? Jeśli tak, to całkiem możliwe, że można zrobić downgrade do 7ki. Jeśli nie PRO, to kiepsko.

mirek10

  • 1212 / 4390
  • Ekspert
05-12-2012, 16:11
Szwagiero-nie wiem czy wersja profesjonalna!kupilem najnowszy laptop z Winowsem 8(64b)750fun i koniec,taki jak z tego linku identyczny tylko memory ma wiecej 8GB!Panowie mialem i taki kupic nowego laptopa i myslalem ze bedzie do wszystkiego,czatowalem na tego samego z tamtego roku !byla przecena 200FUN ale poszly w piec minut w calym Londynie, bo mieli w tylko  sklepach PC po jednej sztuce z Windowsem( 7), a teraz przyszly nowe z (8) i zrobili przecene 150FUN ,tak ze kupilem nowy(8) placac tylko 50FUN wiecej od starego modelu, a kto by przypuszczal ze nie jest to poprawiona wersja (7) a calkiem nowy system.Piszecie MAC, ale moj to 17,3 ekran bo taki potrzebuje,wiecie ile kosztuje 17.3 MAC chyba nie trzeba pisac!!!!Moze z czasem poprawia ta (8) i bedzie chodzic,ale  teraz napiszcie czy nie lepiej tego starego zrobic tylko do audio ,jak tak to co zrobic przy nim?

ogorek

  • 855 / 5230
  • Ekspert
05-12-2012, 16:48
>> czy mozecie pomoc ,w jaki sposob go najlepiej przerobic?moj stary laptop

Po prostu odinstaluj wszystko co się da. Wejdź w "Remove Programs" i odinstaluj OFFICA (jak go masz), Zostaw sobie Adobe Readera, jakąś przeglądarkę (Chrome np). Przekasuj katalog WINDOWS\\Temp
Zdefragmentuj dysk. Zainstaluj Foobar2000 i ciesz się muzyką.

Jestem pewien, że możesz podłączyć DAC-a bez robienia żadnej z powyższych rzeczy - tylko zainstaluj Foobara2000
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

mirek10

  • 1212 / 4390
  • Ekspert
05-12-2012, 20:21
Ogórek-informatyk wpadł do mnie wyczyscil go z niepotrzebnych plikow,aby szybciej chodził,pozamykal niepotrzebne programy,dolozylem trochę 2GB(ram), wgral program aty-wir "Kasperski",wgral sterowniki do Calyxa,wgra dziś zakupiony program JPlay!jezeli go mam to już ten co podales Fobar2000 jest potrzebny?

ogorek

  • 855 / 5230
  • Ekspert
05-12-2012, 20:52
JPlay - to typowo "audiofilski" odtwarzacz :)

Może na razie z Foobarem nie kombinuj. Zacznij słuchać używając JPlay-a.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

mirek10

  • 1212 / 4390
  • Ekspert
05-12-2012, 23:26
ogorek-czyli jak uzywam JPaya to Fobar jest niepotrzebny?czy ten program Fobar jest tez platny?czy wystarczy go sciagnac za darmo!

Gustaw

  • Gość
05-12-2012, 23:43

mirek10

  • 1212 / 4390
  • Ekspert

ogorek

  • 855 / 5230
  • Ekspert
06-12-2012, 08:57
@Mirek - czytałeś mój pierwszy post ? 500 EUR za bezwiatrakowy z dyskiem SSD mini PC.

Myślę, że na wiosnę będzie większy wybór bo nowy procek I3 3-generacji jest mało prądożerny (30W).
Mój to ten:
http://tx-team.de/pi44/pd313.html

Ale wolałbym ten mniejszy (gdyby był w ofercie z I3 bez wiatraka):

http://tx-team.de/pi44/pd347.html

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

@Mirek:

1. Użyj JPlay-a
2. Napisz jak całość

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dopiero po punktach 1 i 2 możesz:

3. Sciągnij Foobara2000 z linku Gustawa
4. Z sekcji COMPONENTS http://www.foobar2000.org/components
 ściągnij WASAPI
 http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_wasapi
5. Doinstaluj WASAPI w Foobar2000
6. Wybierz we właściwościach PLAYBACK twój driver z dopiskiem WASAPI EVENT

W punktach 4,5,6 pomogę dopiero jak "zaliczysz" punkty 1 i 2
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

mirek10

  • 1212 / 4390
  • Ekspert
06-12-2012, 10:10
Ogorek-chetnie skozystam z twojej pomocy,ja jestem noga i nie mam pojecia jak to wszystko uruchomic!informatyk polaczyl sie z moim laptopem ze swojego domu(bo taka opcje wgral jak byl wczesniej u mnie) i wgral mi  wczoraj JPlay,tylko co dalej?on jest widac bardzo pojetny i szybki facet, ale nie mial stycznosci z audio(DAC)  i plikami(dzwonilem do 10innych informatykow i nikt nie zna sie na tym) itd.i to co robi teraz jest dla niego czyms nowym,czy on ma to wszystko jakos skonfigurowac?najpier chyba musi mi zrobic jakis osobny katalog  sciagnietych utworow z muzyka i z tym JPay skonfigurowac, zeby dzialalo(czy to automatycznie dziala),mozesz napisac mi co ten informatyk  musi wykonac 1........?

fallow

  • 6457 / 5860
  • Ekspert
06-12-2012, 10:58
Moze sprobuj im (tym informatykom) w ogole wytlumaczyc dlaczego chcesz uzywac JPlaya zamiast np. Foobara. Jak sie cos robi - to najpierw wypada w ogole zrozumiec po co sie to robi i dlaczego. Wtedy dopiero mozna zadany "problem" rozwiazac. W przypadku informatyka - zrozumienie "problemu" czyli tej sytuacji to absolutna podstawa.

Ewentualnie mozesz ich nakierowac nastepujaco:

1) Jezeli sa to informatycy o mocnych nerwach to wystarczy ze poczytaja http://www.computeraudiophile.com/ i wszystko beda wiedziec :)
2) Mozesz im powiedziec, zeby skonfigurowali Ci komputer tak jak do DAW
3) Mozesz im powiedziec, ze chcesz miec prawdziwy system czasu rzeczywistego z dedykowanym odtwarzacem plikow, najlepiej taki co to serwuje bity z dokladnoscia systemow CNC.

Osobiscie powiedzialbym im, ze chce opcje nr. 2. Poczytaja to i zrobia.

ogorek

  • 855 / 5230
  • Ekspert
06-12-2012, 11:01
Na dzień dobry może najłatwiej będzie włożyć płytę do stacji CD/DVD (w laptopie) i w JPlay po prostu wybrać odtwarzanie tego dysku.

Jak już będzie grało to w drugiej kolejności proponuję stworzenie katalogów z muzyką i RIP posiadanych płyt do formatu FLAC za pomocą Foobara2000. Ale proponuję najpierw najprostszą drogę (wspomniana płyta do stacji i odtworzenie jej JPlayem) bo inaczej jeszcze długo nie zaczniesz.

A posiadasz jakiś odtwarzacz CD ? Może na początek podłącz DAC do odtwarzacza CD ... Zapewne kablem cyfrowym.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • Gość
06-12-2012, 11:09

. i dlatego amerykański programista pisze kod takiego iTunes z uwzględnieniem laików. Wkładamy płytę. Program ładnie zapyta czy zaimportować. Importujemy. Program sam z netu pobierze listę utworów oraz okładkę i można odtwarzać.

Mirek,
Ja jeszcze bardziej tobie zamieszam. Pobierz darmowe iTunes dla Windows i zacznij używać. Myślę, że bez problemu opanujesz to w godzinę.

http://www.apple.com/pl/itunes/

Gustaw

  • Gość
06-12-2012, 11:10
... i to bez informatyka .

zdezintegrowany

  • 1278 / 4685
  • Ekspert
06-12-2012, 11:24
Gustaw -->
bardzo dobra rada,
Mirek kopiuj muzykę do formatu AIFF w itunes (bez kompresji) nie masz wtedy kompresji hak to we flac!

do czego Ci foobar i jplay? ... zamiast pomyśleć naczytałeś się pierdół i zawaliłeś sobie głowę audiofilskimi bzdetami ....!
zostaw te  wynalazki!!!! w wgraj z netu itunes, skopiuj płytę (wsadź ją w napęd i wciśnij ok, pamiętaj o rozszerzeniu AIFF)
i odpal sprzęt ...
zostaw tego jplay, foobara etc.!


zdezintegrowany