Audiohobby.pl

Absolutnie bezgłośny PC - źródło Audio i most dla Video

zibra

  • 812 / 4987
  • Ekspert
30-11-2012, 23:08
Powiem tak: po latach wlepiania oczu z bliska w ekrany PC-tów a potem laptopów, z przyjemnością wybieram muzykę na dużym ekranie TV. Siedzę od TV jakies 2.5m 3m, ustawiłem duuże czcionki i z przyjemnością wybieram muzykę lub przeglądam internet. Do tego jednak myszą operuje się bardzo wygodnie. Nastawiłem krótki czas wygaszacza i generalnie jestem zadowolony.

+1
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

Cypis

  • 2479 / 5030
  • Ekspert
01-12-2012, 07:22
No dobra pokrytykowałem. To teraz dla odmiany podam zalety rozwiązania ogórka których on sam nie podał.

1. Otwartość rozwiązania polegającą na tym, że to użytkownik decyduje jakie oprogramowanie ma siedzieć w środku. Zarówno jeśli chodzi o system operacyjny jak i programy do odtwarzania multimediów. W przypadku pojawienia się nowych formatów najczęściej od razu są dostępne dekodery. W przypadku HDD Playera trzeba czekać miesiącami na nowy firmware.

2. Otwartość z pkt. 1 umożliwia realizację również różnych "fikołków" funkcjonalnościowych. Np. zrealizowania sterowania ze smartfona z Andriodem, dopięcia wyświetlacza LCD obsługiwane z programu playera multimedialnego, uruchomienia routera, odpalenie serwera/klienta P2P, przesyłanie strumieniowe do innych urządzeń sieciowych, wybór sposobu przesyłania danych do zewnętrznego DACa, itp.

3. Jeśli PC jest dość wydajny to mamy od razu konsolę do gier.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

ogorek

  • 855 / 5231
  • Ekspert
01-12-2012, 09:16
@Zibra

Zadałem pytanie (jak wspominałem) odnośnie twojego procesora i tej obudowy ECO (aby sprzedali Tobie bez procka)

"I don\'t suggest this. Because this cpu needs a large cooling fan you can not integrate in this case. And there is only a 60W power supply. "

Tak jak podejrzewałem. Do I3 2-giej gen potrzebujesz więcej prądu i bardziej się grzeje. Chyba bez wiatraka się nie obejdzie. Pamiętaj, że najcichszy łożyskowany wiatrak może być niesłyszalny ale słychać potem często wymuszony przepływ powietrza w obudowie :(

Zapytałem się o tę obudowę droższą (bez procka, dysku, pamięci) co ja ją mam.

@Cypis - dzięki za wsparcie. Zdaję sobie sprawę, że to co ja wybrałem jest dosyć kosztowne i można mieć laptop w tej cenie, więc szukam (dla innych) jakiegoś optimum.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

aasat

  • 2263 / 5874
  • Ekspert
01-12-2012, 10:26
to wyglada ciekawie, procek jest dosc mocny, no i poza tym wyglada jak klocek audio

http://www.atechfabrication.com/HeatSync_1200_system_order_form.htm

aasat

  • 2263 / 5874
  • Ekspert
01-12-2012, 10:31

Gustaw

  • Gość
01-12-2012, 10:41
A ja, osobom nielubiącym składać komputera z części, niezmiennie i do znudzenia polecam inne, ultra ciche, rozwiązanie

Mac Mini
Intel Core i5 2,5 GHz
4 GB pamięci
Dysk twardy 500 GB1
Intel HD Graphics 4000
OS X Mountain Lion

2700 zł brutto.

P.S. Ktoś nie lubi OS X ? Nie ma problemu. Można zainstalować Windows.


http://store.apple.com/pl/browse/home/shop_mac/family/mac_mini


i pozamiatanie ;-)

aasat

  • 2263 / 5874
  • Ekspert

Gustaw

  • Gość
01-12-2012, 10:44
i przy muzyce jest to bezgłośne rozwiązanie :) Zaczyna szumieć minimalnie przy filmach HD 1080p.

ogorek

  • 855 / 5231
  • Ekspert
01-12-2012, 12:17
@Gustaw - napisałem w tym wątku wcześniej:

MacMini to najładniejszy mały PC. Gdyby była wersja na I3 bez wiatraka z SSD to nie wiem czy bym nie kupił.

Taki jak opisałeś mam na biurku w pracy. I mimo szumu innych urządzeń słychać go (chociażby dysk). Ale OK - czepiam się. MacMini jest fantastycznym urządzeniem. To co kupiłem bardziej mi się podoba ale miało by sens dla większej ilości użytkowników gdyby było znacznie tańsze - i to potwierdzam :)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

ogorek

  • 855 / 5231
  • Ekspert
01-12-2012, 12:22
Muszę się przyzwyczaić do uważnego przeczytania posta przed jego wysłaniem :) Zapominam o braku edycji.

Miało być "Tak jak PISAŁEM mam MacaMini na biurku w pracy" :)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

mirek10

  • 1212 / 4391
  • Ekspert
05-12-2012, 10:51
Kupilem laptopa   http://www.pcworld.co.uk/gbuk/SAMSUNG-Series-5-550P-173-Laptop-Silver-17563638-pdt.html?srcid=11026 Napisalem do producenta Calixa,czy moze mi przyslac sterowniki! bo mam nowego laptopa z Windows 8,odpisali mi abym przeczytal sobie jak nowy Windows 8 wsolpracuje miedzy innymi z DAC!!!
http://www.thestreet.com/story/11762958/1/microsofts-windows-8-poses-audio-problems.html
Czyli nie wsolpracuje bo jest do dupy,zostawilem go sobie do wszystkiego tylko nie do audio(muzyki),z mojego 4letniego laptopa chcialbym wylacznie przerobic go do wsolpracy z DAC,czyli sciagania plikow muzycznych i przechowywania na nim utworow,czy mozecie pomoc ,w jaki sposob go najlepiej przerobic?moj  stary laptop to
TOSHIBA A300-1MC UNIT MODEL NO.PSAG8E-00W00TEN,VISTA 32-BIT,PROCESOR -INTEL(R)CORE (TM)2DUO CPU MEMORY 3.OOGB 2.00GB
juz na niego sterowniki do Calyxa sciagnelem i kupilem JPlay program(32-BIT)

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
05-12-2012, 10:55
Do nieprodukowanych już słuchawek najbardziej kompatybilny mógłby okazać się Windows \'95

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
05-12-2012, 11:09
Mirek, a tak na poważnie to co Cię podkusiło żeby pchać się w 8\'kę? Do słuchania muzyki wystarczy w zupełności 7, ja do tej pory siedzę na XP i też nie narzekam. 8 na pewno nie został projektowany do takich celów. To taj jak kupować autobus żeby jeździć nim rano po chleb. Moja rada->przeinstaluj to dziadostwo, czy niech znajomy informatyk się tym zajmie i niech Ci wszystko skonfiguruje, będzie mniej problemów, a dźwiękowo na pewno nie stracisz, a może nawet zyskasz ;)

Gustaw

  • Gość
05-12-2012, 11:12
Tak, tak ... zaczęło się. Majkrosofty, Dżej Pleje, Autoexeki, configi, sterowniki i inne pierdolenia..... tiaaa...coś dla "normalnych" ludzi. Trzeba było mnie słuchać a nie wpieprzać się w PC-ta z Windows, kiedy nie ma się o nim pojęcia.
No cóż ... grochem o ścianę.


A tak bardziej konstruktywnie. Kup Windows 7 i zainstaluj na nowym kompie i po problemie.
Spróbuj wcześniej pościągać uaktualnienia Windows 8 i podłącz DAC-a i resztę. Może zagra dobrze.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4686
  • Ekspert
05-12-2012, 11:57
Mirek, było brać mac\'a mini podłączyć i grać :)
Po co pchać się w Windowsa i grać ze skompresownaych plików?

zdezintegrowany