Audiohobby.pl

Jakie sieciówki polecacie ?

marcin1987

  • 3 / 4426
  • Nowy użytkownik
20-02-2012, 14:27
Witam :) Mam system Xindak A06/C06 na Albedo Blue + Usher S520 na DNM Reson. Wszystko podpięte zwykłymi standardowymi kablami sieciowymi. Szukam sieciówki do ok. 600zł. Dodam, że chce by dźwięk był gęsty i namacalny, a góra wygładzona, przestrzeń też powinna być bardziej uporządkowana, a bas powinien mieć głębsze zejście. Jaka sieciówka da taki efekt z xindakiem? Co polecicie ?

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
20-02-2012, 14:31
Ja Ci napiszę, że sieciówka nie wpłynie na brzmienie.

A nabywanie sieciówek za 600 do Xindak A06 i C06 jest, delikatnie rzecz ujmując, nielogiczne.

Zestaw za mniej niż 3.ooo zł, chcesz podłączyć do sieci 2 kablami w sumie za 1.200 zł.

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
20-02-2012, 14:37
Jak to? Przenajświętsza sieciówka nie wpłynie na zejście???To co wpłynie?

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
20-02-2012, 15:03
>> almagra, 2012-02-20 14:37:26
Jak to? Przenajświętsza sieciówka nie wpłynie na zejście???To co wpłynie?


Na zejście może wpłynąć np. zła dieta, brak ruchu itp. Może też na zejście wpłynąć sieciówka a dokładniej jej cena ;)

Zawsze mnie zastanawia czy osoby nabywające te niesamowite sieciówki targają też instalację w ścianie, zmieniają kontakty, kupują audiofilskie bezpieczniki itd.?

marcin1987

  • 3 / 4426
  • Nowy użytkownik
20-02-2012, 15:51
Asmagus po 1. nikt nie powiedział, że zamierzam inwestować w 2 kable ;) a po 2. po tym co piszesz śmiem twierdzić, że nigdy nie słyszałeś zmian zachodzących w dźwięku przez zastosowanie porządnego kabla lub słyszałeś ale na systemach, na których mogły się te kable nie bardzo sprawdzać, po 3. może nie słyszałeś wygrzanych?
Hmm ja bym był ostrożniejszy z opinią, że sieciówki nic nie dają. Słyszałem kilka lat temu ten właśnie zestaw Xindaka w salonie audio na poważniejszych kablach sieciowych i efekt jak dla mnie był piorunujący. Dźwięk miał sporo energii, scena głęboka, wszystko w niej pięknie i wyraźnie poukładane, dźwięk analogowy, było słychać dużo powietrza na scenie, można było dostrzec nawet wielkość instrumentów. Jak dla mnie to było coś fenomenalnego, czego raczej nie mogę powiedzieć teraz pomimo, że mam ten sam wzmacniacz, cd i głośniki jak przy tamtym odsłuchu. Może wina innego IC i głośnikowego ale trudno mi uwierzyć by powodowały one, aż taką różnicę zważywszy, że te kabelki do najgorszych nie należą.
Wiele osób wyraźnie podkreśla ogromne różnice w poprawie dźwięku miedzy standardowym, a jakimś przyzwoitym kablem. Zatem nie sądzę by było to jakaś zbiorowa, a wręcz globalna halucynacja ;)
Doradźcie jakie kable i pod co podpięte dają najlepsze efekty.

Tak na marginesie to nie zamierzam rozpruwać ścian, zmieniać kontaktów i bezpieczników ;)

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
20-02-2012, 16:06
>> marcin1987, 2012-02-20 15:51:00
(...) po 3. może nie słyszałeś wygrzanych? (...)


Wygrzanych sieciówek? W piekarniku mogą się przypalić.



A tak serio, może koledzy coś podpowiedzą. Dla mnie to coś więcej jeszcze niż audio voodoo i działanie pozbawione racjonalnych podstaw. Tak czy siak, życzę byś znalazł poprawę, której szukasz.

Gustaw

  • Gość
20-02-2012, 16:21
Niestety mój wpis nie będzie konkretny bo nie polecę konkretnych, firmowych, kabli bo swoje sam zrobiłem.

Proponuję zapoznać się z n.w stroną i spróbować samemu.
W moim przypadku kabel DIY sprawdził się lepiej od kabla firmowego za kilkaset złotych.

http://www.venhaus1.com/diymains.html

Polecanie konkretnej sieciówki jest też ryzykowne z innych względów. Otóż kilka razy byłem świadkiem sytuacji kiedy to zwykły kabel komputerowy sprawdził się lepiej w danym systemie niż audiofilska sieciówka.
Nigdy jednak nie stwierdziłem gigantycznych różnic przy zmianie sieciówek. Owszem, różnice były ale to nie żadna różnica klasy albo dwóch. Przynajmniej tak to pamiętam.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5868
  • Aktywny użytkownik
21-02-2012, 17:29
>> marcin1987, 2012-02-20 14:27:41
Szukam sieciówki do ok. 600zł. Dodam, że chce by dźwięk był gęsty i namacalny, a góra wygładzona, przestrzeń też powinna być bardziej uporządkowana, a bas powinien mieć głębsze zejście. Jaka sieciówka da taki efekt z xindakiem? Co polecicie ?

Kontakt na priv. Dostaniesz coś co mozesz jak nie spasuje odesłać mi. Stracisz jedynie na przesyłkach.

  • Gość
21-02-2012, 17:38
Fajnie popatrzeć że jeszcze sa tacy którym sieciówki nirwanę z systemu robią.
To musi być świetny sprzęt skoro na takie akcje jest podatny, super.
Na hasło High End mam drgawki śmiechowe i przed oczami nawiedzonych którzy nic nie słyszą ale wiedzą.

slaweus

  • 2 / 4695
  • Nowy użytkownik
10-05-2012, 12:46
Na pewno akustyka pomieszczenia zdecydowanie bardziej wpłynęła na to że nie gra ten sprzęt tak jak w salonie niż kabel sieciowy... Najpierw pobaw się akustyką która ma ogromny wpływ na dźwięk, zamiast szukać czegoś co może poprawić brzmienie o ułamki procenta.

  • Gość
10-05-2012, 22:03
Power Plus AC Cable

  • Gość
26-05-2012, 22:59
I oczywiście Gustawowe sieciówki - najlepsze na świecie.
Nie po to ich autor zajumał żonie sznur od żelazka, żebyście dzisiaj mogli się z Niego wyśmiewać!

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
26-05-2012, 23:12
Żeby chłop babie druta?...normalnie sodomia i gomoria,panie...

  • Gość
26-05-2012, 23:53
AleMagda - Gustaw znalazł w... no nie wiem - odświeżył, założył 3 kołeczka od pana Andrzeja Witka, wtyczkę szukowską, a dalej już samo poszło!

Dźwięk jest okrągły, nasączony sybilantami, głos Marthy Argerich nie ma wyostrzeń, a wszystkie opery Chopina - sam miód.

Gustaw

  • Gość
04-07-2012, 20:48
Hmmm..... Ciekawe zestawienie.

http://audiokable.manifo.com/