Audiohobby.pl

Jakie sieciówki polecacie ?

Cypis

  • 2479 / 5025
  • Ekspert
05-07-2012, 07:14
>> lancaster, 2012-07-04 21:00:25
>> Jak klienci są nabijani w butelkę :

Porównujesz budowę urządzeń elektronicznych do sztuki? Zdawało mi się, że elektronikę i akustykę studiuje się na akademiach technicznych a nie sztuk pięknych.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

piotrek

  • 148 / 4888
  • Aktywny użytkownik
05-07-2012, 08:35
może naiwne pytanie laika, ale jak się mają "wypasione" sieciówki do sytuacji gdzie moja skrzynka licznikowa jest podłączona kablem 5x8mm2 o długości 150m do transformatora na słupie energetycznym, dalej skrzynka ta podłączona jest kablem długości 20m do tablicy bezpiecznikowej w moim domu, a instalacja elektryczna w domu jest rozprowadzona zwykłym drutem 1,5mm2

Gustaw

  • Gość
05-07-2012, 09:18
>> piotrek, 2012-07-05 08:35:29
może naiwne pytanie laika, ale jak się mają "wypasione" sieciówki do sytuacji gdzie moja skrzynka licznikowa jest podłączona kablem 5x8mm2 o długości 150m do transformatora na słupie energetycznym, dalej skrzynka ta podłączona jest kablem długości 20m do tablicy bezpiecznikowej w moim domu, a instalacja elektryczna w domu jest rozprowadzona zwykłym drutem 1,5mm2


http://www.audiomatus.com/kable_sieciowe.pdf

lancaster

  • Gość
05-07-2012, 09:23
Cypis, Ktory student Politechniki w Polsce zbuduje dobrze brzmiacy wzmacniacz na podstawie tego czego sie nauczyl na wykladach ?
Mie mowie o projekcie dzialajacego urzadzenia/dobraniu punktow pracy, tylko o swiadomym wyborze brzmienia.
Pytam bo znam kilku facetów, z czego jeden zrezygnowal po 3 latach zakonczonych inz. na kierunku elektronika i telekominikacja bo nie tylko o urzadzenaich audio bylo mizernie.
To raz.
A dwa obraz Picassa sam przyznasz wyglada na dzielo popelnione na zajeciach plastyki w podstawowce. W  kazdym razie ja oddajac cos takiego nie bylbym pewien oceny bdb. Ma wartosc jaka ma.
Kwestia umowy miedzy sprzedajacym a nabywcą.
Chyba do cholery kupujacy widzi co kupuje (koszt farb, pedzli/plotnapewnie mniejszy niz dowolnego ampa w cenie powiedzmy 5Kzl/detal) ?

Gustaw

  • Gość
05-07-2012, 09:31
>> szwagiero, 2012-07-04 23:03:02

Kabel nie tyle zlampizowany co zledowany. Dorobi się do tego ideologię typu "sygnał jest ekranowany przy pomocy światła", walnie cenę np. 5000 USD za metr a potem poczytamy na forach audio jaki to świetny kabel - rozświetla scenę, dodaje dźwiękom blasku i doświetla średnicę. :)

Light Wire Reference Mk. I

Dj

  • 1088 / 4661
  • Ekspert
05-07-2012, 09:39
jeśli kupisz sobie kondycjo metr to sprawę instalacji w domu można sobie pominąć.

Kabelki audiofilskie przede-wszystkim ładnie wyglądają.

kable zasilające nie poprawią z pewnością prądu tak aby był on idealny:) do tego aby prąd płyną praktycznie idealny służy zasilacze laboratoryjne bądź akumulator;) jednak kabel dobrej jakości wpływa pozytywnie na przesył prądu do naszego urządzenia.odcinek gniazdko urządzenie ma dobre połączenie czyli na tym odcinku będziemy mieli lepszy przesył prądu. Opór na tym odcinku się zmniejszy. bynajmniej uważam że lepszym zakupem będzie kondycjometr, który wyrównuje prąd. pisałem kiedyś o napięciu i jedne urządzenia są bardzo czułe na zmiany napięcia, a inne znacznie mniej.Niektóre urządzenia mają dobrze rozwiązany układ zasilania, posiada duży bufor itp, ale i tak jest to dalekie od stabilności zasilacza laboratoryjnego. dobry zasilacz komputerowy daje bardzo stabilny prąd, można by go wykorzystać do budowy urządzenia Hi Fi.

Cypis

  • 2479 / 5025
  • Ekspert
05-07-2012, 09:42
>> lancaster, 2012-07-05 09:23:43
>> Mie mowie o projekcie dzialajacego urzadzenia/dobraniu punktow pracy, tylko o swiadomym wyborze brzmienia.

No coraz lepiej. Wzmacniacz ma "brzmieć"?! Zawsze mi się wydawało, że ma jedynie wzmacniać.

Używając Twojego przykładu. To nie ma być ściana pomalowana przez Picassa bo jak na niej zawiesisz jakiś obraz (czyt włożysz płytę z muzyką do napędu) to albo się zgra z tłem (czyt. "brzmieniem" wzmacniacza) albo nie. Ściana ma być szara. Wtedy każdy obraz będzie się na nim prezentował tylko na tyle na ile sam siebie zaprezentuje. Ściana mu w tym ani pomoże ani zaszkodzi.

No ale trochę odeszliśmy od dyskusji w temacie sieciówek.... Przepraszam.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

magus

  • 20990 / 5889
  • Ekspert
05-07-2012, 09:43
>> Gustaw, 2012-07-04 21:19:55
> Nie upadłem jeszcze na głowę aby kupować np. rodowanego Furutecha


Gustaw, nie masz racji
młode wino kosztuje 1 euro, a za starzone - koszt przechowywania, zamrożony kapitał, etc. - trzeba płacić
to samo z kablami - jak chcesz od ręki mieć skorodowany, a nie czekać kilka lat aż proces zrobi swoje, to musisz zapłacić
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
05-07-2012, 09:44
Kondycjonery mają to do siebie, że owszem potrafią poczyścić i podrasować to i owo ale zwykle kosztem dynamiki.

Myślę, że dobra instalacja + uziom + trafo separujące będzie dobrym rozwiązaniem. Do tego jeżeli ktoś ma taką plątaninę kabli jak ja to dobrze ekranowana sieciówka też nie zaszkodzi.

Dj

  • 1088 / 4661
  • Ekspert
05-07-2012, 09:46
Gustaw możliwe że taki kabelek będzie miał powodzenie. za pomocą diod będziesz prostował prąd;-P

lancaster

  • Gość
05-07-2012, 09:48
Dj, kondycjoner naczesciej pryzmuli. Sa urzadzenia z falownikami, najczesciej OK (sluchalem Accu i Ancienta)...do xrodel, DAC i preampow.
Sieciowka jest elementem rlc, niektore sieciowki sa konfekcjonowane "odwrotnie" - tak jakbys odwrocil wtyk w gniazdku.
Sprawdx sam niektore urzadzenia sa na to podatne.

Nie rozumiem dlaczego niby makulatura od prawnika pisana 3h miaalby miec wartosc czasami idaca w dziesiatki tysiecy a sieciowka nie jesli strony uznaja to za oplacalne ?

lancaster

  • Gość
05-07-2012, 09:51
"No coraz lepiej. Wzmacniacz ma "brzmieć"?! Zawsze mi się wydawało, że ma jedynie wzmacniać. "

Cypis ale ja nie dyskutuje z teoriami ze wszystkie wzmaki brzmia tak samo. Czyli sa wlaczone lub nie.
Cos jak wszystkie obrazy wygladaja tak samo. I koty też :-)

Gustaw

  • Gość
05-07-2012, 09:53
>> Dj, 2012-07-05 09:46:37
 za pomocą diod będziesz prostował prąd;-P


Nie. Tylko doświetlał scenę.

Od tej pory audiofilskie określenie, że np. "kabel jest jasny" nabiera całkiem nowego znaczenia.
Wyłączasz LED-y i kabel dla odmiany staje się ciemny.

Czyż można sobie wyobrazić bardziej audiofilski kabel ?

Haka

  • 2996 / 5174
  • Ekspert
05-07-2012, 09:55
>> Dj, 2012-07-04 22:24:12

Grubość kabla= się jego opór.


No, nie do końca tak jest ;-)


Gustaw

  • Gość
05-07-2012, 10:01
i namawiam aby popróbować z kablami samemu. Kupić trzy grube druty w Castoramie + wtyczki i wykonać próby z geometrią kabla tzn n.p. 1/3 przewodu zrobić na warkoczyk, resztę puścić równolegle albo znowu zakończyć "warkoczykiem". Efekty, w zależności od systemu mogą okazać się całkiem interesujące.  Jak się spodoba to zawsze można uzupełnić o ekran albo popróbować z lepszym przewodnikiem.

Tani eksperyment, który jest w stanie wykonać każdy matoł, nawet taki nieelektroniczny jak ja :)