Audiohobby.pl

Jakie sieciówki polecacie ?

Dj

  • 1088 / 4665
  • Ekspert
13-10-2012, 10:11
w mojej okolicy w sklepie instalacyjnym (hydraulicznym) maja bardzo dobrej jakości wtyki po 12zł gniazd nie mają.

4m chyba miałeś racje z tym dźwiękiem bez wygrzania. wczoraj wzmak przegrał 3 płyty na bardzo dużych obrotach i góra jest już bardziej strawna i dźwięk mniej natarczywy.

maka

  • 5 / 5892
  • Nowy użytkownik
07-12-2012, 14:03
Czy wiecie, jakie przekroje [mm2] wchodzą do poszczególnych wtyczek dościennych oraz wtyków ICE poniższych firm?

Bals
Oyaide
Rich Bay
Martin Kaiser
Schurter

Moje pytanie zmierza do ustalenia, które tańsze wtyki przyjmują przewód ponad 2,5 mm2.

Pozdr.

Max

  • 2204 / 5387
  • Ekspert
21-01-2013, 13:10
>>4m,

To mi śmierdzi jakąś prowokacją a la "Warsaw Autumn".

Jak można być szczerym miłośnikiem muzyki i audiofilem - jednoczesnie ??
Z logicznego punktu widzenia nie jest to mozliwe.
Uważam, ze w którejś z tych dwóch sfer zainteresowań nie jesteś szczery.

;-))

P.S.
Tyle słów... ale po co ??
:-)

Gustaw

  • Gość
21-01-2013, 13:20
>>4m
>>W wokalach pojawiają informacje związane z stanem psychicznym wykonawcy

Chyba słuchacza ;-)

lancaster

  • Gość
21-01-2013, 15:09
4m, wreszcie jakies wspólne zainteresowania. Mam wszystkie studyjne albumy Borata, koncerty w remasterach japońskich i dwa pólkilogramowe vinyle !:-)

PS. Mirek porzadna wtyke miedziana sobie kup jak koledzy radzą, bez żadnych "bajerów". Kolega kupił na testy rodowane wtyki znanej firmy (:-)) i zmiana wzgledem Shurtera, Koppa które mozna kupic w Castoramie za naście zł na pograniczu autosugestii, a jesli już to in minus (mniej soczysty dźwięk).

  • Gość
21-01-2013, 15:55
>> 4m, 2013-01-21 12:59:46
Temat poruszony przez Mirka doskonale zsynchronizował się w czasie z moim teraźniejszym weekendowym zajęciem....

Spraw sobie jeszcze te myszowate worki na kolumny, to dopiero odczujesz róznice.
Worki z kartoflami jednak brzmią dość głucho.

Gustaw

  • Gość
01-02-2013, 22:25
Nasze kable i ich ekrany nie potrzebują zasilania ponieważ jak sama nazwa wskazuje są to kable zasilajce a nie zasilane. Jeżeli chodzi o ekran to jest to ekran LCD.

patrykvel

  • 282 / 4690
  • Zaawansowany użytkownik
01-02-2013, 22:33
>> Gustaw, 2013-02-01 22:25:11
Nasze kable i ich ekrany nie potrzebują zasilania ponieważ jak sama nazwa wskazuje są to kable zasilajce a nie zasilane. Jeżeli chodzi o ekran to jest to ekran LCD.

--> A wtyki to zapewne do mafii pruszkowskiej?

Gustaw

  • Gość
01-02-2013, 22:52
Nie ale mamy tam swoje kontakty.

Synthax

  • 2323 / 4109
  • Ekspert
11-08-2013, 09:49
@Marcin1987

Powinieneś pożyczyć ze sklepu 3-4 sztuki i potestować. Kable potrafią się bardzo różnie zachowywać w systemach.
Każdy ma inne oczekiwania. Ja lubię dźwięk który nie męczy. Na forum część osób stawia na hiperdetaliczność, przezroczystość, potężną dynamiką.. Ale nie każdy tak lubi bo to potrafi prowadzić do zbytniego rozjaśnienia dżwięku i metalicznych naleciałości. To też zależy od repertuaru - fani rocka wolą to co w poprzednim zdaniu. Fani klasyki spójność i przestrzeń i jednak pewien rodzaj gładkości w brzmieniu. Ostatnio byłem na kilku koncertach symfonicznych i tam nie ma dźwięków które są męczące i jazgotliwe. A niestety słuchając klasyki na współczesnych sprzętach audio często jest to mało przyjemne (zwyczajnie za ostre, za jasne - mówię o przedziale budżetowym).

Wobec tego jeśli szukasz wygładzenia i dociążenia dołu, przełomu środka z dołem: moje wskazania to: WireWorld Stratus i Furutech 314AG (tutaj proponuję kupić kabel i zrobić samemu- wtyki możesz dać np Supra) i spróbuj też kabla Supra LoRad.

Powyższy tekst jest moją subiektywną opinią po doświadczeniach \'z prądem\' i przewaleniu kilku listew i kilkunastu kabli. Efekty soniczne są niezaprzeczalne w niektórych wypadkach.