Audiohobby.pl

laptop do DAC

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
13-02-2012, 09:44
@Frackowiak, zauwaz prosze, ze ten komputer o ktorym piszesz to Mac nie Mag. Mag to nasz kolega z forum. Nawet w linkach ktore wklejasz jest jak byk "MAC"

===

Biorac pod uwage bardzo szybki rozwoj nonsensu w pc audio, by sprostowac wymaganiom jutra proponuje IBM Blue Gene Q. Oczywiscie mozna tym sterowac z laptopa albo nowoczesniej z Tableta.

Ewentualnie moze Cray XK6, na pewno taki system pozwoli na znakomite wizualizacje podczas odtwarzania.

Mysle, ze nie ma sensu celowac nizej.

Gustaw

  • Gość
13-02-2012, 10:29
>> fallow, 2012-02-13 09:44:08
Biorac pod uwage bardzo szybki rozwoj nonsensu w pc audio,

W sumie to też racja. Na dobrą sprawę do muzyki wystarczy nawet netbook z tysiaka.

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
13-02-2012, 11:29
Mam w domu, zupełnie przez przypadek i niemal za "free", 9 letniego asusa (w zasadzie używanego przez ten czas może z 2 miesiące w sumie), z wyjściami spdif, który w momencie gdy był nowy kosztował 12 000 zł. Zbieram się i zbieram by sprawdzić jak będzie sobie radził jako źródło po podłączeniu do DAC\'a ale jak sprawdzę, dam znać.

Myślę, że wyczyszczę go do zera tylko nie wiem co w niego wgrać jeśli miałby służyć tylko muzyce? Jakiś Linux może?

Radical

  • 721 / 5168
  • Ekspert
13-02-2012, 21:25
>> asmagus, 2012-02-13 11:29:11
Myślę, że wyczyszczę go do zera tylko nie wiem co w niego wgrać jeśli miałby służyć tylko muzyce? Jakiś Linux może?
---------------------------

Najlepiej DOS\'a bo on doskonale zabija wszystkie nie potrzebne procesy w jakże prostym acz skutecznym działaniu nie uruchamiania ich.

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
13-02-2012, 21:30
>> Radical, 2012-02-13 21:25:43
Najlepiej DOS\'a bo on doskonale zabija wszystkie nie potrzebne procesy w jakże prostym acz skutecznym działaniu nie uruchamiania ich.


Teraz doskonale rozumie skąd wziął się twój nick ;)

PS. Ciekawe jak bym miał niby FLAC pod DOS\'em odtwarzać?

Radical

  • 721 / 5168
  • Ekspert
13-02-2012, 21:40
Proszę player pod DOS\'a odtwarzający FLAC http://mpxplay.sourceforge.net/  ;)

A tak serio śmieszy mnie niezmiernie to że audiovoodoo zagląda do pecetów. Odtwarzanie muzyki nie zużywa nawet 1% mocy obliczeniowej dzisiejszych komputerów ale wszystkie procesy które zużywają w sumie kolejny 1% muszą być killnięte bo poprawia Wam to odtwarzanie muzyki? Serio? :D Jak ktoś mówi że potrzebny jest SSD zamiast talerzowego dysku bo ten jest zagłośny rozumiem że siedzi w bunkrze 20 metrów pod ziemią aby czasem żadne dźwięki ze świata zewnętrznego do niego nie docierały. Tylko co wtedy z odgłosami trawienia we własnych bebechach? hmmm

Radical

  • 721 / 5168
  • Ekspert
13-02-2012, 21:52
Teraz tylko czekać na audiofilskie kable sata po 2tys zł. To nic że te obecne za 10zł sztuka oferują przepustowość 300MB/s ale do muzyki to przecież za mało...

fakamada

  • 1066 / 5369
  • Ekspert
13-02-2012, 21:52
Test i pomiary Zotac\'a w standardzie Mini-ITX:

http://www.tnt-audio.com/sorgenti/zotac_nm10_e.html

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
13-02-2012, 23:24
Radical bardzo dobrze radzi :) Jak juz wielokrotnie pisalem - w audiofilskim ujeciu, modyfikacja jakiegokolwiek obecnego systemu opartego na multitaskingu rozmija sie z osiagnieciem zakladanego celu bo nigdy, z zalozenia nie osiagnie sie stanu ktory jest na wyciagniecie reki wracajac do systemu operacyjnego "pojedycznego zadania". Watpie aby istnialy drivery do obecnych kart dla powiedzmy *DOSa chociaz, kto wie... zawsze mozna podrazyc temat lub odpowiednio audiofilskie playery. Nowoczesnym i przyszlosciowym rozwiazaniem bylby RTOS oparty na minimalistycznej wersji jadra Linuxa i maksymalnie odchudzonym systemie powiedzmy LFS.

Bardzo ciezko jest mi pojac ten lapotalogiczny i karkolomny nurt modyfikacji systemow operacyjnych ktore z zalozenia zostaly zaprojektowane inaczej niz software audiofile by chcieli podczas gdy istnieja filozofie zapewniajace spelnienie tych audiofilskich zalozen juz na etapie architektury samego systemu operacyjnego.

szwagiero

  • 2239 / 5867
  • Ekspert
13-02-2012, 23:26
>> Radical, 2012-02-13 21:40:05
>Proszę player pod DOS\'a odtwarzający FLAC http://mpxplay.sourceforge.net/ ;)

>A tak serio śmieszy mnie niezmiernie to że audiovoodoo zagląda do pecetów. Odtwarzanie muzyki nie zużywa nawet 1% >mocy obliczeniowej dzisiejszych komputerów ale wszystkie procesy które zużywają w sumie kolejny 1% muszą być >killnięte bo poprawia Wam to odtwarzanie muzyki? Serio? :D Jak ktoś mówi że potrzebny jest SSD zamiast talerzowego >dysku bo ten jest zagłośny rozumiem że siedzi w bunkrze 20 metrów pod ziemią aby czasem żadne dźwięki ze świata >zewnętrznego do niego nie docierały. Tylko co wtedy z odgłosami trawienia we własnych bebechach? hmmm

Dobrze prawi - polać mu! No może z tym 1% procesów trochę minimalistycznie ale z resztą jak najbardziej się zgadzam, szczególnie w kwestii "ciszy".

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
13-02-2012, 23:27
(*) Oczywiscie RTOS na jadrze linuksa nie jest jedynym rozwiazaniem, jest po prostu darmowy. Mozna takze kupic odpowiednie przystosowanego Windowsa, tyle ze za odpowiednia "gruba" raczej przemyslowa niz audiofilska cene.

domzz

  • 1113 / 5782
  • Ekspert
14-02-2012, 00:21
>> fallow, 2012-02-13 23:27:09
(*) Oczywiscie RTOS na jadrze linuksa nie jest jedynym rozwiazaniem, jest po prostu darmowy


Poszedłbym nawet o krok dalej. Trzeba by zatrudnić kilku (5-10) programistów z jajami (wyspecjalizować ich odpowiednio, przez powiedzmy 12-18 miesięcy), do stworzenia od zera prymitywnego OS\'a, który jest tylko sterownikiem karty dźwiękowej/ DACa, z funkcjonalnym requesterem, user-friendly GUI i obsługą USB. Do tego dedykowany sprzęt na kształt Mac Mini. Mogło by to być nieco kosztowne na początku (ciekawe ile zainwestował Aurender w R&D - $500K, milion$ ?).

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
14-02-2012, 07:03
Czyli innymi slowy zrobic z tego "playera mp3" na rockboxie :)) czemu po prostu nie zrobic kolejnego porta rockboxa na x86 :)) Aurender korzysta z Linuxa i z tego co wiem, nie ma tam zadnej przelomowej mysli z zakresu inzynierii oprogramowania. Jest za to ladny UI i odpowiedni background oraz cena.

Do stworzenia tak bardzo prymitywnego systemu operacyjnego to mysle, ze zadnych jaj nie trzeba, nawet jedno wystarczy. Tylko po co znow otwierac dzwi ktore ktos juz otworzyl. Wolalbym oprzec projekt na Rockboxie w takim wypadku i dokonac odpowiednich modyfikacji by uczynic go bardziej "pro audioswir".

domzz

  • 1113 / 5782
  • Ekspert
14-02-2012, 11:47
>> fallow, 2012-02-14 07:03:27
>>Czyli innymi slowy zrobic z tego "playera mp3" na rockboxie :)) czemu po prostu nie zrobic kolejnego porta rockboxa na x86 :)

Z tego co czytałem, to Rockbox jest właśnie oparty na Unixie, a port na X86 istnieje, dosyć prymitywny, ale działa i to emulując player jaki Ci się spodoba: http://rasher.dk/rockbox/simulator/

domzz

  • 1113 / 5782
  • Ekspert
14-02-2012, 11:51
Aha no i powstaje port na Androida