Audiohobby.pl

Sennheiser HD800

saudio

  • 724 / 5274
  • Ekspert
04-04-2015, 20:23
U mnie grał z Lebenem i było całkiem fajnie, poza tym mój kabelek jest zbalansowany.
Możesz spróbować hybrydy, ja akurat chciałem złagodzenia i trochę więcej
basu, no i jeszcze drobna uwaga moje HD800 to n/s < 2,5k, z tego co wiem te obecnie
produkowane są trochę inne.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
04-04-2015, 23:53
U mnie grał z Lebenem i było całkiem fajnie, poza tym mój kabelek jest zbalansowany.
Możesz spróbować hybrydy, ja akurat chciałem złagodzenia i trochę więcej
basu, no i jeszcze drobna uwaga moje HD800 to n/s < 2,5k, z tego co wiem te obecnie
produkowane są trochę inne.

I nie brumiły HD800 z Lebenem?

saudio

  • 724 / 5274
  • Ekspert
05-04-2015, 11:42
Oj troszeczkę brumi ale trzeba się wsłuchać, wymieniłem lampy i jest lepiej,
z tego co się zorientowałem to brumienie jest zależne od tego  jak lampy są sparowane
im lepiej tym mniejsze i nie da się za bardzo usunąć bo trzeba by trafo odsunąć od lamp
z lewego kanału. Może jeszcze kupię lampy sparowane z obecnej produkcji to sprawdzę,
myślałem o Psvane Treasure Mark II.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
05-04-2015, 12:11
Oj troszeczkę brumi ale trzeba się wsłuchać, wymieniłem lampy i jest lepiej,
z tego co się zorientowałem to brumienie jest zależne od tego  jak lampy są sparowane
im lepiej tym mniejsze i nie da się za bardzo usunąć bo trzeba by trafo odsunąć od lamp
z lewego kanału. Może jeszcze kupię lampy sparowane z obecnej produkcji to sprawdzę,
myślałem o Psvane Treasure Mark II.

Ja bardzo lubię Lebena za całokształt, ale brumu przy słuchawkach o wyższej impedancji, można w nim się pozbyć tylko w jeden sposób - wyjmując jedno z traf na zewnątrz. Nie pamiętam już które, ale chyba zasilające. Należy je umieścić w zewnętrznej obudowie i wtedy jest cichy jak skała. Wiele hi-endowych słuchawkowców tez ma wyrzucone zasilanie do drugiej obudowy.
Ja zrobiłem podobną operację w swoim tranzystorze kolumnowym, kiedy przeszedłem na kolumny wysokiej skuteczności, i działa to bardzo dobrze.

« Ostatnia zmiana: 05-04-2015, 12:15 wysłana przez Synthax »

saudio

  • 724 / 5274
  • Ekspert
05-04-2015, 12:25
No o tym pisałem, zasilający jest właśnie blisko lamp, dzięki za info ale to spora ingerencja
wprawdzie gniazdo zasilające jest blisko transformatora, no ale trochę trzeba by też w obudowę
z drewnianymi boczkami zainwestować wtedy ładnie by się prezentowało takie trafo obok Lebena.
Poza tym czytałem o wymianie kondensatorów, mi Leben pasuje jaki jest na razie, zobaczymy
może w przyszłości będzie czas na eksperymenty.

Synthax

  • 2323 / 4113
  • Ekspert
05-04-2015, 12:30
No o tym pisałem, zasilający jest właśnie blisko lamp, dzięki za info ale to spora ingerencja
wprawdzie gniazdo zasilające jest blisko transformatora, no ale trochę trzeba by też w obudowę
z drewnianymi boczkami zainwestować wtedy ładnie by się prezentowało takie trafo obok Lebena.
Poza tym czytałem o wymianie kondensatorów, mi Leben pasuje jaki jest na razie, zobaczymy
może w przyszłości będzie czas na eksperymenty.
No pewnie, wzmak i tak fajny.

saudio

  • 724 / 5274
  • Ekspert
05-04-2015, 12:43
To prawda fajny dla mnie lepszy niż ich HDVD800, ale są lepsze, 800 fajnie zyskują
na torze zbalansowanym.

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
05-04-2015, 21:58
To prawda fajny dla mnie lepszy niż ich HDVD800, ale są lepsze, 800 fajnie zyskują
na torze zbalansowanym.
Zgadzam się ze wszystkim oprócz stwierdzenia po ostatnim przecinku. Jakbym tak miał ocenić "obcą" produkcję bez względu na technikę realizacji (krzem czy lampy), to mi się najbardziej podobała współpraca HD800 z Trilogy 933, a słyszałem je chyba ze wszystkim, co chwalono i nie tylko, z wyłączeniem lampiaka od pana od Orfeusza.

saudio

  • 724 / 5274
  • Ekspert
05-04-2015, 22:15
Pisałem o tym co słyszałem z HDVD800 lepiej grało na zbalansowanym torze
niż na niezbalansowany, choć i tak słabiej niż z Lebenem, ale wiem że można lepiej
i na lampie i na tranzystorze. I dlatego uważam że HD800 zyskują na torze zbalansowanym tak
jak wspomniałem sprawdziłem to na HDVD, ale też na innym wzmacniaczu, ot i tyle.
I w żadnym razie nie oceniam "obcej" produkcji piszę o tym co słyszałem i nie wdaję się
w to czy to są lampy czy tranzystor.

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
05-04-2015, 22:56
Ja pisząc "obca" miałem na myśli, że nie moja. HDVD pewnie lepiej gra z wyjścia symetrycznego, ale czy to implikuje ogólną zasadę, to nie wiem.

saudio

  • 724 / 5274
  • Ekspert
05-04-2015, 23:03
Na razie sprawdziłem na dwóch wzmacniaczach, które mają oba wyjścia i się potwierdza,
choć tak jak napisałem nawet zbalansowany tor nie daje lepszości,  HDVD kontra Leben,
przynajmniej moim zdaniem.

saudio

  • 724 / 5274
  • Ekspert
11-04-2015, 22:02
Słuchałem HD800 z Taurusem mkII, super synergia, potrafi właściwie je wysterować
a poza tym pięknie się zgrywa to wszystko z Vegą, można odkrywać do tej pory
znaną muzykę na nowo. Jest lepiej niż z Lebenem, ale to jeszcze do sprawdzenia.
Edit:
No nie jest lepszy, zresztą to zależy od rodzaju muzyki w małych składach jazzowych
Leben sobie radzi lepiej, ale już muzyka elektroniczna i pop jest po stronie Taurusa,
najtrudniej jest w klasycznej gdzie potęga brzmienia jest po stronie Taurusa ale już
góra to przewaga Lebena. Pierwsze wrażenie było z odsłuchów Lebena z M-DACiem
z pamięci, ale już z Vegą jest inaczej.
« Ostatnia zmiana: 12-04-2015, 21:17 wysłana przez saudio »

Andy777

  • 180 / 5884
  • Aktywny użytkownik
21-12-2015, 10:44
Mnie pasuje do tych słuchawek nieśmiertelny Conducfil 3014. Fabryczny kabel wypada przy nim matowo na średnicy i ma mniej uporządkowaną scenę muzyczną.
Jak lutujecie ten kabelek do SE? ma dwie żyły i ekran...

Road To Nowhere

  • 1033 / 5897
  • Ekspert
21-12-2015, 14:29
Miał już ktoś styczność z nowymi HD800S ?


http://audiolifestyle.pl/nowosci/sennheiser-hd-800-s/
« Ostatnia zmiana: 21-12-2015, 14:32 wysłana przez Road To Nowhere »

Road To Nowhere

  • 1033 / 5897
  • Ekspert
02-01-2016, 14:20
Mam pytanie do użytkowników HD800 ,czy pady i tę "gąbkę nagłowną" pałąka można jakoś zregenerować,
czy lepiej kupić nowe elementy i wymienić ?
Wróciły do mnie po parotygodniowym wypożyczeniu dobremu koledze ,pady są mocno sprasowane /zgniecione
oraz zatłuszczone .
Mam je co prawda już kilka lat ale dbam o swój sprzęt ,gdy nie były używane wisiały na stojaku
przykryte specjalnym pokrowcem z płótna lnianego , wyglądały jeszcze dobrze jak na swój wiek .

Mam dwie możliwości:
1.kolega pokrywa wszelkie koszty "regeneracji" i zostają
2.kolega płaci mi za nie i zabiera .

Osobiście wolałbym wariant pierwszy w imię dobrych stosunków z kolegą i oszczędzenie jego kieszeni :-)

W wariancie drugim dokładam i kupuję HD800s chociaż nie wiem jak grają ale jak wspomniałem wolałbym
wariant pierwszy bo nie mam tyle kasy tym bardziej,że  przymierzam się do wymiany kabla na zdecydowanie
lepszy.
Firmowy "ogranicza" te słuchawki .