Audiohobby.pl

Antyteza do AKG K701

Rolandsinger

  • 2894 / 5888
  • Ekspert
06-01-2012, 00:32
@ jjurek


DT1350, one nie grają, one świszczą i piszczą. To jest po prostu taki żart firmy Beyerdynamic z audiofili. Chcieli sprawdzić, czy tym ludziom można sprzedać dowolny bubel za odpowiednio wykwintną cenę i ryba połknęła haczyk.



____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

zibra

  • 812 / 4983
  • Ekspert
06-01-2012, 00:35
840 są naprawdę niezłe, może nie jako główne słuchawki dla mnie ale z biegiem czasu były coraz ciekawsze
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

Rolandsinger

  • 2894 / 5888
  • Ekspert
06-01-2012, 00:41
Oczywiście w pkt drugim dwa posty wyżej miałem na myśli króla rockowych słuchawek Sennheisera HD650.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Pan Kochany

  • 27 / 4966
  • Użytkownik
06-01-2012, 11:00
Dziękuję wszystkim za pomoc. Decyzja zapadła: Shure 840. Z tego co pisze ~fallow to jest właśnie to czego mi potrzeba.

jjurek

  • 2058 / 5818
  • Ekspert
06-01-2012, 11:29
fallow

Dziękuję za link.

>> Rolandsinger

Mam DT150 i HD650- to jest moja szkoła dzwięku ale ciekawość pcha mnie dalej.

Co polecasz żeby było jeszcze lepiej? Wymagania mam wyśrubowane. Staxy odpadają- nie pasuje mi takie granie.

Zostają tylko orto? Hifimany mi też nie wpadły w ucho...

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
06-01-2012, 12:16
Jurek: Nie wiem czy lepiej ale zeby zaspokoic ciekawosc moze masz szanse posluchac Shure SRH840 (za jakis czas wejdzie na rynek tez wersja otwarta 1840 ale najprawdopodobniej to bedzie model kierowany do audiofilow z audiofilska cena) albo Sony MDR Z1000.

Ultrasone maja troche mankamentow natury audiofilskiej np. dosc ostry przeom wysokiej srednicy i gory w Pro750/2500, znow Pro900/2900 maja bardzo glosny bas i wycofana srednice - swietnie sprawdzaja sie za to w elektronicznym lojeniu pokroju drum and bass.

Ja mam podobne zdanie do Rolanda, jezeli chodzi o takie granie o jakim Roland mowil i Ty takze lubisz takie klimaty to HD650 sa nie do pobicia. Ja natomiast z racji osobistych preferencji wolalbym do takiej muzyki wlasnie SRH840.

Byc moze takze Denony D5000 moglyby byc warte uwagi, D2000 i D7000 raczej nie. Jednak tu juz przekaz o wiele bardziej audiofilski, kulturalny, spokojny etc.

jjurek

  • 2058 / 5818
  • Ekspert
07-01-2012, 12:21
Pady Shure SRH840 są duże- całe otaczają uszy?

Jak z wygodą?

W USA można kupić za 100 dolarów- jest ryzyko, że to podróbki?

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
07-01-2012, 12:39
Moje uszy praktycznie cale tam wchodza ale czuje w niektorych miejscach obecnosc pada. Wygoda jest niezla ale wiadomo - to juz bardzo subiektywna sprawa. Osobiscie nie przepadam za skorzanymi padam i to mnie meczy prawie w kazdych sluchawkach z takimi padami. SRH940 z welurowymi sa dla mnie o wiele wygodniejsze - ale to brzmienie a\'la K701 + bezposredniosc i lepsza rozdzelczosc wiec kompletnie nie to czego szukasz. Byc moze zalozenie na nie welurowych padow od SRH940 daloby dobre efekty.

Za 100 USD to jeszcze swietniejsza cena niz widzialem. Najtaniej widzialem 129 USD + 33 USD shipping. Nie mam pojecia nt. podrobek duzych sluchawek Shure.

damjan

  • 60 / 4687
  • Użytkownik
07-01-2012, 18:00
jjurek,

Shure SRH 840 są bardzo wygodne, mają skórzane pady, ale są bardzo wygodne, ze względu na mały docisk do uszu słuchawki są bardzo komfortowe. Jeśli można tak powiedzieć słuchawki są "płytkie", przetworniki są blisko ucha, uszy się trochę grzeją niestety. Shure są wygodniejsze (mniejszy nacisk na ucho i szczęki) w porównaniu np. z HD380, a z Beyerami DT150 to już w ogóle.

hellseher

  • 23 / 5065
  • Użytkownik
09-06-2012, 09:27
Możesz napisać coś więcej na temat tych Sony?

Dezydery

  • 68 / 4592
  • Użytkownik
13-08-2012, 17:19
Witam,

Nie chcąc zaśmiecać forum zapytam tutaj bo to pytanie w sumie podobne do zawartego w tym wątku.

Kupiłem jakiś czas temu AKG k701 mając nadzieje na zakup wzmacniacza pozwalającego wydobyć z nich brzmienie na poziomie. Słuchawek używam z Sony x222es. Nie mogę powiedzieć, że jestem niezadowolony, niemniej brakuje mi bardzo dynamiki. Czytając o odpowiednim napędzie do k701 stwierdziłem, że nie póki co na taki sprzęt mnie nie stać, tak więc chyba pora wymienić słuchawki.
Liczę na posunięcie mi jakiś alternatyw.

Nie zamierzam inwestować w resztę toru a tylko wymienić końcowy efektor. Najlepiej byłoby kupić AKG k701 + dynamika i poczucie, że kontrabas w brzmieniu zawiera bas.
Wiem, że trudno będzie zachować prezentację przestrzeni jaką oferuje AKG niemniej mam nadzieję, że uda się coś znaleźć.

Sensownie prezentują się Grado SR325, które powinienem kupić za kwotę uzyskaną ze sprzedaży AKG.

Pozdrawiam i liczę na radę.

Dj

  • 1088 / 4662
  • Ekspert
13-08-2012, 17:52
Do tych Grado potrzeba plumkającego systemu, exspressivo z tańszych wzmaków napędza je dość dobrze choć według producenta powinno to grać źle. ta lampka niskoohmowe słuchawki muli, do tych grado takie spowolnienie jest jak najbardziej wskazane.
Te dwie pary słuchawek mają skrajnie różną prezentacje dźwięku AKG grają bardzo daleko a Grado bardzo blisko. będziesz musiał przyzwyczaić się do takiej prezentacji  a to nie jest łatwe, po zamianie AKG na te grado miałem wrażenie że grado są pozbawione przestrzeni.Wcale tak nie jest ale pierwsze odsłuchy raczej dadzą takie odczucie.
dt 880 grają trochę podobnie do AKG.

Kuba_622

  • 312 / 4913
  • Zaawansowany użytkownik
14-08-2012, 10:06
>> Dezydery, 2012-08-13 17:19:24

Twoje oczekiwania powinny spełnić K550, nawet scena będzie, tylko nie ma otwartości dźwięku K701.
SR325 to zupełnie inna bajka, no i z kontrabasem, to one sobie moim zdaniem nie radzą.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
14-08-2012, 11:58
Chyba zadne sluchawki zamkniete nie maja takiej otwartosci co K701 (moze poza legendarnymi i ultra drogimi Sony ?). Nalezy jednak podkreslic, ze te K550 swa sygnatura brzmieniowa sa i tak znacznie blizej konstrukcji otwartych niz jakiekolwiek inne zamkniete sluchawki przychodzace mi do glowy. Sa bardzo przejrzyste i z wielka przestrzenia (jak zrodlo pozwoli), choc dlugo im sie schodzi zanim nabiora przyzwoitej naturalnosci, bo na wlasciwa barwe instrumentow oraz plastycznosc i dzwiecznosc gory pasma trzeba sobie troche poczekac, nie bedzie jej zaraz po wyjeciu z pudelka, ani tez w promieniu 100-150godzin. Trzeba byc cierpliwym, ale chyba warto, zwlaszcza przy ich cenie. Naturalnie, pod warunkiem ze lubimy taki konkretny dzwiek, bez woalu i niedopowiedzen, bo tu wszystko jest bardzo czyste, precyzyjne i wyrazne. Przynajmniej we wlasnym zestawie tak je postrzegam.

Corvus5

  • 2596 / 5354
  • Ekspert
14-08-2012, 12:17
K701 na sprzęcie, którym je słyszałem, były może mało rozdzielcze i kluchowate wtedy wg mnie, ale teraz bym powiedział, że były tragicznie mało dokładne w dziedzinie czasu, sypało dodanymi pogłosami, że była tragedia. Sterowanie było tragiczne, że nawet u mnie ciężko byłoby to osiągnąć. Może tylko AD797 dałby radę i tak popsuł dźwięk ;-)