Audiohobby.pl

lustra - AMJ

  • Gość
13-12-2011, 18:27
zaskoczony jestem jakoscia nowych 3 plyt AMJ - Polanna albo Haiku , takiej muzyki dawno nie bylo u nas , troche odeszla od pop i jazzu w strone muzyki ludowej

Ged

  • 1715 / 5888
  • Ekspert
13-12-2011, 19:57
Dwie z tych trzech płyt mają po 5 gwiazdek w Jazz Forum, a płyta Agi Zaryan "tylko" 4. Oczywiście jeśli dla kogoś to jest rekomendacja. Rozumiem, że odnosisz się do jakości muzyki a co z jakością nagrań ?

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
13-12-2011, 20:30
Obstawiam to drugie.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

  • Gość
13-12-2011, 21:03
Wokalnie Aga Zayran jest lepsza .

Ale plyta to nie tylko wokal , ale muzycy ktorzy graja . Jopek i Kydrynski znaja gwiazdy i maja kontakty .
Po za tym AMJ ma bardzo duza wiedze o muzyce  i doswiadczenie .

lancaster

  • Gość
13-12-2011, 21:09
Jako pokutę 10 x :

ogorek

  • 855 / 5226
  • Ekspert
13-12-2011, 21:13
Odpowiadasz na wpis
>> w.luczynski, 2011-12-13 19:57:41
Dwie z tych trzech płyt mają po 5 gwiazdek w Jazz Forum, a płyta Agi Zaryan "tylko" 4. Oczywiście jeśli dla kogoś to jest rekomendacja. Rozumiem, że odnosisz się do jakości muzyki a co z jakością nagrań ?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Płyty AMJ zawsze trzymały dobry poziom techniczny. "ID" czy "Upojenie" to często goszczące płyty w salonach ze sprzętem audio.

Mimo, że kupiłem te płyty kilka tygodni temu to dopiero wasz wpis zmusił mnie aby przesłuchać je w całości. Dla mnie HAIKU jest mocno jazzowa. Zwłaszcza Pandora, Dobro, Cyraneczka (o dziwo bardziej mi się podoba od wcześniejszych jej wersji).

Chyba zaraz rozfoliuję SOBREMESA. O ile pamiętam wypowiedź AMJ z trójki to muzyka z korzeniami portugalskimi
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

  • Gość
13-12-2011, 21:15
a tu cos co zapewne zainteresuje Pana Admina :



rowniez 10 x poprosze

lancaster

  • Gość
13-12-2011, 21:19
...nie no Adam, ja nie słucham takich hiciorów(chyba że gdzieś w plenerze na dniu pyry czy czymś takim albo na weselach) za to kolega Anię JPG z tego co czytam lubi. Dałem przykład twórczości, chyba nie ma się o co obrażać ?

lancaster

  • Gość
13-12-2011, 21:24
Dodam, ze mnie osobiście nigdy niczym nie przekonała. Wspomniana Aga Zaryan i owszem.
AMJ ma bardzo starannie zrealizowane płyty, co niewątpliwie podnosi jej notowania wśród braci audiofilskiej. Muzycznie dla mnie : jako pop średnio, jako jazz średnio, jako muzyka ludowa mocno tak sobie.
Wokalnie/emisja - nie znam się, pewnie celująco.

  • Gość
13-12-2011, 21:25
Kazdy slucha tego co lubi .

Pan Admin to moze lubi techno , to nie moja wina .

  • Gość
13-12-2011, 21:27
Glowna zalety AMJ to jest to ze gra  z dobrymi muzykami .. a na nowych plytach sa swietni zagraniczni wokalisci .

I to mi sie najbardziej podoba . Aga Zaryan wokalnie napewno lepsza i plyta z Miloszem jest niezla .

lancaster

  • Gość
13-12-2011, 21:44
"zaskoczony jestem jakoscia nowych 3 plyt AMJ "

Przepraszam, nie załapałem. wątek o jednym a ja pisze o dczym innym (zmyliła mnie zakładka - Muzyka).
Faktycznie jakość płyt p.Ani jest nie tyle zaskakująca (dla mnie) - bo wiem, że AMJ ma takie realizacje, co godna pochwały.
Ci z discopolo chyba tak nie nagrywają :-)

lancaster

  • Gość
13-12-2011, 22:00
Ostro grasz. Myślałem, ze na rozgrzewkę dostanę jakiegoś Menuchina, albo Strawińskiego a tu od razu górna półka.

Cypis

  • 2479 / 5025
  • Ekspert
13-12-2011, 22:03
>> adam897, 2011-12-13 21:48:26
>> (...)
>> co powiesz o tej jakosci ?

Ładna czcionka, estetycznie wykonana strona, czytelna. Pierwszorzędna jakość webmasterska. ;)

P.S. Nie każdy ma iTunes, nie każdy będzie chciał zapłacić 6$ za sprawdzenie czy jakość muzyki jest OK.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Ged

  • 1715 / 5888
  • Ekspert
13-12-2011, 22:35
Zaryan pięknie śpiewa, ma niezły repertuar, skalę, siłę głosu lepszą od AMJ (w mojej ocenie). Ale byłem na koncertach jednej i drugiej Pani i u Zaryan zachwycałem się poziomem wokalu czy gry na instrumentach, natomiast nic mnie nie porwało, u AMJ bawiłem się na 200%, super kontakt z publicznością, fajne piosenki w zabawnych aranżacjach, duety ze swoimi muzykami (wtedy był Napiórkowski). Porywa prawie do tańca. W ogóle mi nie przeszkadzało na koncercie, że jej możliwości wokalne nie są najwyższych lotów (ponownie w mojej skromniej ocenie). Dwie najważniejsze różnice - Zaryan śpiewa po angielsku, AMJ po polsku (łącznie z piosenkami Starszych Panów :). No i cóż na ostatku (może to nie ważne) - Zaryan kompletnie mi się nie podoba, a Jopek wygląda ślicznie (nawet w jeansach i koszulce na ramiączkach). Jeśli Zaryan to wyłącznie ambitne słuchanie ambitnego jazzu (?), jeśli AMJ to lekka zabawa (nawet jeśli te piosenki są niby trochę ambitne).
Ale to tylko moje zdanie. Kiedyś uważałem, że obie są genialnymi piosenkarkami jazzowymi, teraz ich nie słucham wcale. Z takiego lekkiego nurtu to polecam Youn Sun Nah, albo Kim Chong. Technicznie dużo lepsze, emocjonalnie - może i też.
Nie chcę pisać poza tematem, ale nigdy taka muzyka w moim odczuciu nie przebije arii kastratów wykonywanych przez współczesnych kontratenorów :)
Włodek