Audiohobby.pl

Salon audio w Poznaniu z polskim sprzętem

Salonpoznan

  • 47 / 5826
  • Użytkownik
07-05-2008, 14:59
Witamy, Zapraszamy do nowootwartego Salonu w Poznaniu. W naszym asortymencie są wzmacniacze i kolumny wysokiej klasy wybranych polskich producentów. M. in. wzmacniacz hybrydowy oraz kolumny o ciekawym i starannym wykończeniu. Zapraszamy by ocenic brzmienie. Nam dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Odsłuch tylko po telefonicznym uzgodnieniu terminu lub e-mailem

Salon audio

kom. 504 165 676
         604 701 218
salonaudio@vp.pl
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Road To Nowhere

  • 1033 / 5888
  • Ekspert
15-05-2008, 11:16
Jeżeli to nie tajemnica to proszę o podanie nazw polskich Producentów.

Salonpoznan

  • 47 / 5826
  • Użytkownik
15-05-2008, 17:40
Trzon naszej oferty stanowią zestawy głośnikowe firmy Deep - MK  oraz wzmacniacze WTL. WTL to nowa marka. W niedługim czasie (ok. miesiąca) pojawi się zestaw Einbacher Audio.
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

lancaster

  • Gość
16-05-2008, 21:51

Króciutka relacja z rozmowy miedzy mną a wlaścicielami nowego poznańskiego salonu audio.(miesci sie on ok. kilometra od miejca gdzie mieszkam :))
 Podczas rozmowy sluchamy muzyki plynacej z wzmacniacza hybrydowego napedzającego interesujące i dosć nowatorskie zestawy glosnikowe.


1. JAK TO SIĘ ZACZĘŁO ? Skąd pomysl na stworzenie tak niecodziennego projektu jak Wasz Salon ?
KS
Pewnego dnia mój przyjaciel zapytał czy chciałbym ze znajomymi posłuchac i ocenic wzmacniacz zbudowany przez pewnego podpoznańskiego elektronika - konstruktora.
Zgodziliśmy się. Testowaliśmy go przez trzy tygodnie w różnych zestawach. Wzmacniacz
brzmiał przepięknie. Urzekał szlachetnością i co najważniejsze niesamowitym połączeniem łagodności, detaliczności i wysokiej dynamiki. Można go było słuchac godzinami, A NIE MĘCZYŁ..

2. JAK WIDAC NIE ODSZEDŁ BEZ ECHA.
KS
Masz rację. Gdy dobiegał trzeci tydzień odczułem, że nad tym urządzeniem nie można przejść do porządku dziennego. Że coś trzeba zrobić, aby melomani dowiedzieli się o tym wzmacniaczu, bo jest on zbyt szlachetny by o nim zapomnieć.

3. TWOJA WYPOWIEDŹ DOTYCZY WZMACNIACZA. JAK POJAWIŁY SIĘ KOLUMNY ?
KS
Z kolumnami Deep - MK wiąże się też ciekawa historia. Zanim pojawił się wzmacniacz spotkaliśmy się z międzynarodową grupą biznesmenów na seminarium dotyczącym zasad biznesu. W jego trakcie dowiedzieli się, że ja jestem od kilkunastu lat związany z branżą audio, a Staszek od 10 lat jest akustykiem i realizatorem dźwięku. Dzień wcześniej byli na podobnym spotkaniu e Szczecinie i  słuchali tam kolumn budowanych przez dwóch młodych zapaleńców. Kolumny ich oczarowały. Dlatego w czasie spotkania u nas zostaliśmy skontaktowani ze Szczecinem.

4. Przed nami stoją owoce waszej wspólpracy....jak do tego doszło ?
SP + DOPISEK KS
Od pierwszego kontaktu telefonicznego minęło trochę czasu, ale wiedzieliśmy że jest to cenny kontakt. Zdawaliśmy sobie sprawę że potrzebujemy do kompletu dobrych kolumn. W końcu udało nam się uzgodnić termin i pojechaliśmy z jednym wzmacniaczem do Szczecina. Jak tylko wtaszczyliśmy się do nich, ogromne wrażenie zrobił na nas wygląd kolumn (Skorupiaki). Po pierwszych powitaniach i zaznajomieniu się zasiedliśmy do odsłuchu. Okazało się że był to strzał w dziesiątkę. System zagrał  wprost niesamowicie. Po odsłuchu w rozmowie stwierdziliśmy że nawzajem świetnie się uzupełniamy. Nas zachwyciły ich kolumny a ich zachwycił nasz wzmacniacz. Na dodatek stwierdziliśmy że to są "świry" na punkcie dźwięku podobne do nas. Mając urządzenia które tak świetnie się uzupełniają oraz podobne wizje dotyczące sprzętu i sprzedaży nie mogliśmy nie podjąć współpracy. Zostawiliśmy im wzmacniacz a oni obiecali nam przesłać kolumny. Trochę to trwało ponieważ już wtedy narodziła się koncepcja maszyny akustycznej - kolumn ze zmieniającymi się parametrami ale ich kolumny już są u nas. Oferujemy także pełną gamę ich wyrobów.
KS
Tutaj należy się mały komentarz. Ponieważ widziałem i słuchałem różnych kolumn wykonanych według prywatnych projektów (czasem naprawdę pięknych lecz dających dźwięk niewspółmiernie odstający od wyglądu), odczuwałem niepokój. Wciąż nasuwało
się  pytanie : Czy kolumny tej firmy są piękne i pięknie grają, czy są tylko piękne?




5. No wlasnie, są piekne i pieknie graja czy są tylko piekne, ze tak prowokacynie zapytam  ?
SP
Już sama dbałość o jakość wykończenia pozwala domyślać się że te kolumny produkują osoby które nie tylko znają się na rzeczy, ale cechuje ich dbałość o wykończenie detali. Odsłuch kolumn w pełni potwierdził oczekiwania. Kolumny urzekły nas swoim dźwiękiem a wykonanie maszyny akustycznej (kolumna w której można zmieniać niektóre parametry) świadczy o nastawieniu na to by klient był jak najbardziej zadowolony. Ich flagowe kolumny - Skorupiaki nie tylko intrygują swoim niebanalnym wyglądem ale także w połączeniu z naszym wzmacniaczem dostarczyły mi niezapomnianych wrażeń których na innych zestawach nie słyszałem

 6. DLACZEGO W TAKIEJ FORMIE ?
SP
Naszym pragnieniem jest promowanie dobrego sprzętu. Aby trafił on w  ręce osób poszukujących indywidualnych rozwiązań  pragniemy go sprzedawać w odpowiedniej oprawie. Do naszego Salonu trafiają wyłącznie osoby które zapraszamy bądź osoby z polecenia po uprzednim umówieniu się na odsłuch. Poza tym nasz Klient zasługuje na szacunek. Pragniemy aby wyszedł z naszego Salonu w pełni zadowolony. Dlatego staraliśmy się aby w naszym saloniku czuł się jak w domu i mógł posłuchać swojej ulubionej muzyki  i  docenił wyjątkowość naszej oferty

 7. WYDAJE MI SIĘ, ŻE JESTEŚCIE JAKBY TROCHĘ ZACHOWAWCZY ?
SP
Jest kilka powodów
Pierwszy z nich wynika z chęci zaprezentowania urządzeń producentów. Drugim powodem jest to że jesteśmy dopiero na początku naszej wspólnej działalności. W późniejszym terminie przewidujemy oczywiście poszerzenie naszej oferty. Pragniemy zachować wyjątkowość oferowanego przez nas sprzętu nie chcemy iść na tzw. masówkę. Zależy nam na tym, żeby do rąk klientów trafiał sprzęt naprawdę niepospolity.

 8. Z CZYM wzmacniacz WTL BYŁ PORÓWNYWANY ?
KS
Z różnymi urządzeniami. Nie chcę wymieniać wszystkiego (bo nie o to chodzi) i opowiadać o wynikach porównań by nie robić mglistej autoreklamy. Na pewno na uwagę zasługuje porównanie ze wzmacniaczami Krell FPB - 300 i dzielonym Aaronem (preamp "2" i dwa monobloki "4"). Ludzie porównujący te wzmacniacze określili WTL - a jako wzmacniacz na poziomie konstrukcji bardziej wyrafinowanych niż wymienione Krell i Aaron.

9. No i na koniec z jakimi interesującymi zestawami mial okazję wspólpracowac ?
KS
Jak wyżej, z różnymi. Jedne z najciekawszych wyników zostały osiągnięte w połączeniach z JMLab Mezzo Utopia i B&W Diamond 802. Warto zwrócić uwagę na połączenia z 802 - ami gdyż te kolumny są wyjątkowo wymagające. 12 watów WTL - a wystarczyło by  kontrolować  
ośmiomilimetrowej grubości membrany wooferów, nie mówiąc już o "średnicy" czy "górze".
Lecz muszę tu zaznaczyć, że zestawienie WTL - B&W Diamond 802 miłośnikom głośnego grania może nie odpowiadać. Jest to naturalne ponieważ nie zależało nam na uniwersalności wzmacniacza lecz na  wyjątkowości jego brzmienia

Bardzo dziekuję za informacje. reszte myslę chętni bedą mieli okazję uslyszeć u Was na miejscu.

Podrawiam i do zobaczenia.

tomant

  • 71 / 5832
  • Użytkownik
16-05-2008, 23:52
lancaster, ja mam jeszcze bliżej niż ty ;). nawet nie wiedziałem że mi coś takiego (prawie przy domu) wyrosło. nie wiedziałem, do czasu gdy "podstępem" mnie tam zaproszono...
rzeczywiście, bardzo fajne miejsce. mam nadzieję że będzie mi dane jeszcze na łąkową zawitać.

konto_usuniete

  • 56 / 5412
  • Użytkownik
17-05-2008, 00:20
Ten wzmacniacz zdecydowanie wart jest posłuchania. Słuchałem go jeszcze w fazie prototypu (moja nazwa kodowa "czerwony tramwaj")
i mogę potwierdzić, że faktycznie zagrał lepiej niż KRELL FPB 300, górując nad nim barwą dźwięku a przy tym nie ustępując dynamiką.

Salonpoznan

  • 47 / 5826
  • Użytkownik
17-05-2008, 18:06

Zapraszamy. Tylko prosimy o wcześniejszy anonsik
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Loszmi

  • 26 / 5888
  • Użytkownik
19-05-2008, 08:34
Dobra, to jakieś wyjście robimy wspólne? Chętnie odwiedzę salonik audio!

chrees

  • 1653 / 5885
  • Ekspert
19-05-2008, 12:31
Czy w ofercie salonu bedą obecne jakieś ciekawe konstrukcje wzmacniaczy słuchawkowych? :-)
-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Salonpoznan

  • 47 / 5826
  • Użytkownik
20-05-2008, 13:28
W obecnej chwili nie posiadamy, ale nie jest wykluczone że pojawi się coś takiego w naszym asortymencie
Salon audio
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Salonpoznan

  • 47 / 5826
  • Użytkownik
06-08-2008, 17:09
Uwaga !!!!!!
Można umawiac się u nas na odsłuchy Benchmarka. Zapraszamy. Mile widziane (aczkolwiek nieobowiązkowe) jest przyniesienie swojego ulubionego laptopa z muzyką.

Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Salonpoznan

  • 47 / 5826
  • Użytkownik
12-08-2008, 13:24
Oto ilka fotek.
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Salonpoznan

  • 47 / 5826
  • Użytkownik
12-08-2008, 13:41
SORRRRY !!!!!!!!!
Jeszcze raz kilka fotek WTL - a i Deep - MK Akumaszyna

Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Salonpoznan

  • 47 / 5826
  • Użytkownik
12-08-2008, 14:01
Żeby było ładnie, jeszcze kilka. I zapraszamy na Łąkową 18, na słuchanie, eksperymentowanie i testowanie. Chcemy też słuchac i oglądac cacka zbudowane przez innych audiofili. Tak w ogóle jednym z przeznaczeń naszego salonu jest spotykanie się i wspólne słuchanie.
Pozdrowionka dla wszystkich lubiacych muzykę.  

Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

lancaster

  • Gość
01-09-2008, 18:27
Hallo, hallo :) bylem dzis u chlopaków. Przy okazji chcialem posluchac jak sprawuja sie moje DIY seasy - postawilem je i zostawilem na kilka dni na Łąkowej...z tego co wiem bedzie okazja zeby zorganizowac kolejny odsluch....na ostatni przyszło kilka anonimowych osób z tego co wiem i kilku znajomych :) Jednym slowem cezko bylo pisać o wrażeniach, skoro brakowalo osób piszących a bylo kilku czytelników :)
Gdyby byly osoby chetne na odsluch to moze zostawię paczki na tydzień-dwa. O wrazeniach nie wypada mi pisać....neich bedzie ze gralo kiepsko - tym bardziej warto !:)

Moze Kamil wklei fotki, ze swojej strony musze powiedziec ze jestem dość zadowolony....ze spotkania rzecz jasna :))))



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'