Audiohobby.pl

Salon audio w Poznaniu z polskim sprzętem

Salonpoznan

  • 47 / 5825
  • Użytkownik
02-09-2008, 16:52
Witajcie, witajcie. Jak Lancaster wyżej napisał, spotkaliśmy się i słuchaliśmy Jego paczuszek (fajne kolumieny). Chcemy zorganizowac jakiś odsłuch (może w sobotę) - zależy to od ilości chętnych. Puki co do porównania są dwa wzmaki (WTL i GainClone), kolumieny (Akumaszyna i DIY Seas) i filtr sieciowy WTL - jego fotki niestety, chwilowo nie mam. Można umawiac się normalnie w godzinach pracy (poza jutrzejszym dniem - mamy wyjazd).
Oto fotki.
Kamil (604-701-218)
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Salonpoznan

  • 47 / 5825
  • Użytkownik
02-09-2008, 16:59
Ciąg dalszy
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Salonpoznan

  • 47 / 5825
  • Użytkownik
02-09-2008, 17:03
Ciąg dalszy
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

Salonpoznan

  • 47 / 5825
  • Użytkownik
02-09-2008, 17:11
Ciąg dalszy
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

cool architect

  • 37 / 5843
  • Użytkownik
09-09-2008, 17:45
ja sie podpisuje wszytkimi konczynami i tym co mi wystaje na odsluchy .. dopiero teraz dopadlem do tego posta .. :D i jka sie uda wbije sie na rekonesans na lakowa .. a dalej moze na spotkanie..
fajnei bylo by stworzyc jakis klub miejsce gdzie systematycznie mozna przyniesc ciasteczka tort posiedizec posluchac najesc sie dziwku :D hehehe :D

pracownia architektoniczna G2
         www.gkwadrat.pl
     pracownia@gkwadrat.pl

     (: audiofile 20% zniżki :)

pracownia architektoniczna G2
       www.gkwadrat.vdl.pl
       gkwadrat@gmail.com

  • Gość
02-10-2008, 08:31
Tu pełna oferta  – http://deep-mk.pl/  , a nie ta bardziej gustowna na zamieszczonych w wątku fotkach – czyli nie ta w większości odtwórcza.
Na stronie głównej http://deep-mk.pl/  bardzo ładna krzyżówka pisuaru z secesyjnym fotelem pociągniętym na wysoki połysk niczym gierkowska meblościanka – naprawdę kwintesencja wysmakowania. Zapewnienia o zastosowaniu elementów „najwyższej jakości” przywodzą na myśl podparcie się protezą brzmienia – napiszcie jak to grało.

Na podstawie oglądu tylko tych pseudosecesyjnych koszmarków można stwierdzić, że chłopaki mają dostęp do frezarki CNC 3D i ploterów wykonujących elementy reklamowe.. Oraz uwielbienie odpustowego kiczu – prawdopodobnie zajmowali się produkcją mebli na zamówienie albo robili cos dla Vioce Kraft czy Grand High :)

O samych projektach trudno cokolwiek powiedzieć, bo prawdopodobnie powstawały w jednostkowych wyrobach. W jednym z modeli widać wykorzystany projekt prawdopodobnie Alcone (albo chińska podróba od Apharda). W większości głośniki o wyglądzie chińszczyzny sprzedawanej przez Monacora. Widać także zastosowania elementów technologii car-audio – zresztą całość oferty wygląda jak FSO Polonez po wiejskim tuningu.

Jedno jest pewne – przed Deep-MK jeszcze długą droga do przebycia.

lancaster

  • Gość
02-10-2008, 08:48
Qubric, ani mi za tym ani po tym(sluchalem i widzialem 1 kolumne tej firmy), ale dwie sprawy pryzszly mi do glowy :

- jezeli mimo wszytsko(osatnio cisza totalna) powstanie Stereo Underground to proponuję zebyś miał 2-3 strony w  kazdym numerze dla zjechania dowolnie wybranego przez Ciebie produktu :))))
- a co do deep mk to moze i za bardzo wydziwiaja, ale nie sa to kolejne szescienne nudne skrzynki kóre choc latwe do wykonania niczego poza pretensjonalnoscia nie wnoszą :)
Mimo wszytsko jak dla mnie pryzdaloby sie zeby w audio pojawiło sie co nieco fantazji ktora nie ogranicza sie do typów użytych terminali i rodzaju wkretw mocujących glosniki :)
deep mk poszli jak widac w "prężenie muskułów". Mozliwości warsztatowe chlopaki maja....ale stylista mogłby troche utemperować ulańską fantazję niektorych wyrobów  to fakt.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

cocor2007

  • Gość
02-10-2008, 09:07
Qubric,

wieksze potworki widziałem za kasę kilku Polonezów FSO :)  Z tego co czytalem, to są chętni na wspólpracę i wykonanie projektów klienta z jego głośnikami. Ten pisuar na wysoki połysk, hm... podobny mebel widziałem w wykonaniu szanowanej manufaktury, tyle , że z dołozonym Heil-AMT na górze. Wygłądał mniej ciekawie niż wyrób Deepów. Za daleko mam do Poznania, aby "pomacać" z bliska, ale ze zdjęć wynika, że na stolarce i lakierowaniu to sie trochę znają.

  • Gość
02-10-2008, 09:12
„Wszelkiego rodzaju kradzieże i wykorzystywanie treści, nazw, wzorów i rozwiązań bez wiedzy producenta będzie kierowane na drogę sadową na podstawie ustawy o ochronie praw autorskich”

Wzorów też na podstawie tej ustawy??? Ukradną im złote literki z ich aku-pisuaru! LOL




Albo inny tekst ze strony internetowej firmy Deep-MK:

„PROJEKTOWANIE - Do tworzenia dźwięku używamy stworzonej przez nas maszyny akustycznej. Zdolnej zaprezentować szeroki zakres brzmień...” :))))

Znaczy ze jak? Czy kolumna „Akumaszyna” to jest ta właśnie „maszyna akustyczna” pod której brzmienie projektują następne kolumny??? Czy może jak inaczej rozumieć ten bełkot???




„NIE WSZYSTKO STRACONE – Firma podejmie współpracę z osobami które już zakupiły przetworniki, bądź ich przetworniki straciły witalność...”

Tekst jak u tuningowca McGyvera ale tak naprawdę jest to reklama zakładu stolarskiego, który na pokaz wrzucił kilka głośników w swoje secesyjne meblościanki. A na co dzień chce się zajmować wykonywaniem obudów do cudzych projektów.








PS. Lancaster, więc opisz tę jedną kolumnę której słuchałeś... Inni też mogą to zrobić i będzie co poczytać i o czym pogadać.

Ich projekty nudne nie są na wygląd, ale odpustowo stadionowe – tam tez nie wieje nudą :)
Kiedy widzę cos takiego to jedynie się uśmiecham.

Natomiast wkurwia mnie że każdy dłubacz bez gustu, zaczyna działalność od wysuwania gróźb w stronę potencjalnych kopistów (w dodatku na podstawie nie mającej nic do rzeczy ustawy o prawie autorskim). Sam przy tym chcąc żyć z kopiowania i wykonawstwa cudzych pomysłów.








PPS. Cocor – ze zdjęć i strony internetowej wynika że wyłącznie znają się na stolarce i lakierowaniu ;)

lancaster

  • Gość
02-10-2008, 09:25
cocor, w Poznaniu stoi model ktory wyglada całkiem standardowo akurat :)
Bez wiekszych wodotrysków....nei licząc rekulacji zapadek - strojenia linii transmisyjnej z tlu....reszte oferty widac tylko an fotach wiszących w gablotce.
W kazdym razie wykonanie jest abrdzo dobre(kwestie stylistyki pozostawiam dziwactwom klientow - tu mysle deep daje rade ponadmiarowo:)) ....moze i dobrze ze est firma majaca takie mozliwosci warsztatowe.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
02-10-2008, 09:38
Qubric, bo zaraz zaczne tu robic za rzecznika :))))
Z tego co wiem wyglada to w ten sposób, ze wstawia sie do pomieszczenia docelowego zestaw stojacy obecnie na Ląkowej(to jest wersja posiadajaca mozliwości strjenia  portu/LT).
a potem uz na gotowo kolumny sa wykonywane na zamówienie juz z docelowym strojeniem obudowy.
Nei wiem czy to dobry pomysl, ale jakiś tam jest i nastawy faktycznie dzialaja...przydaje sie to do zrównowazania dxwieku rzy odstawianiu lub przyblizania kolumn do sluchacza. Tannoy np. robił coś tkaiego przez zatykanie otworow b-r(stosowano kilka szt)
Co by nie mowić deep mk rozwiazal to w sposób bardziej zaawansowany...chociaz czy ja wiem czy bardziej skuteczny.
....no ale  w sumie linii transmisyjnej to nie bardzo da sie stroić przez zatykanie otworu :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

cocor2007

  • Gość
02-10-2008, 09:44
>> Qubric_, 2008-10-02 09:12:58
PPS. Cocor – ze zdjęć i strony internetowej wynika że wyłącznie znają się na stolarce i lakierowaniu ;)
 

No taaak!  Oto mi właśnie chodzi, że paczki w cenie kilku FSO mają gorsze wykończenie i lakierowanie niż te ze strony Deep. Ja od początku przyjąłem, że to strona reklamująca potencjał  stolarski. Nie słuchałem zestawów Deep, ale też boję sie powiedzieć " nieee, to nie może zagrać, syf", bo już się parę razy przekonałem, że dobrze dobrane "2 kilo byle czego" potrafi zmienić światopogląd dźwiękowy :)

  • Gość
02-10-2008, 10:44
Lancaster – jak chcesz mnie rozśmieszyć to opisz jakieś ich metody projektowania innych głośników – tych takich fajnych odpustowych :)

To o czym napisałeś ma sens wtedy gdy klient chce dostać zestaw TL taki jak Akumaszyna i z takimi samymi głośnikami. A jak chce z innymi to też będą „stroić” TL ???

Poza tym pierwsze słyszę żeby TL strojono do pomieszczenia. To jakaś nowa teoria akustyczna jest :))) TL stroi się do głośnika co ma duże znaczenie dla konstrukcji labiryntowych, a linii transmisyjnej z założenia nie powinno być istotnej dla brzmienia emisji dźwięku do pomieszczenia.




Natomiast sztuczki z przesłanianiem BR są od dawna stosowane i to od najtańszych kolumn. A są do zastosowania ponieważ  zazwyczaj w konstrukcjach stosuje się głośniki zdolne grać znośnie i w BR i w Closed. Przeważnie takie kolumny mają wyeksponowany bas który można przesłonić zatykając otwory BR. Ale  w konstrukcjach robionych jednostkowo stosowanie takich półśrodków nie koliduje z deklaracjami o bezkompromisowości projektu.

Także sorry Winetou – ale jak się chce robić obudowy to się nie zamieszcza na stronie internetowej opowiastek o kompletnych konstrukcjach i nie straszy pozwami sądowymi za kopiowanie czegoś co nie istnieje. Ten co tak robi jest lajkonikiem i budzi poważne wątpliwości czy będzie się można z nim porozumieć przy wykonywaniu innych projektów. Czy też czasem jego (nie)wiedza akustyczna nie będzie odciskała piętna na każdym zleconym projekcie.


lancaster

  • Gość
02-10-2008, 11:01
Qubric z tego co wiem oferta dotyczy tylko tego modelu(strojenie TL)
Innych rzeczy nie sluchałem i nie mam pojecia co oni tam stosuja, wiec moge sobie co najwyzej skomentowac wykonanie. No a to poddobac sie nie musi, neimniej jednak nei kazda manufaktura ma takie mozliwosci co by nie mowic.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

frank

  • 527 / 5888
  • Ekspert
14-10-2008, 15:36
http://deep-mk.pl/
Co to za durnowata moda nie podawania cen za swoje wyroby.
Czy to ma być jakaś wielka tajemnica,czy też to jakiś nowy styl marketingowy.
Z podobnym idiotyzmem spotkałem się na stronkach dystrybutorów Moje Audio i Studio HIEND.
W żaden sposób nie mogę pojąć takiego cwaniactwa,nie chcą chłopaki handlować po po jaką cholerę zawracają ludziskom "dupę".