Audiohobby.pl

Wybór wzmacniaczy operacyjnych /Xonar Essence ST + HD650/

artois

  • 12 / 5213
  • Nowy użytkownik
22-01-2011, 12:26
Witam ponownie, po namyślę zdecydowałem się na zakup wzmacniacza słuchawkowego. Wstępnie wybrałem 2:

1) Matrix M-Stage
2) Little Dot MK III

Za DAC będzie służył Xonar E. ST  połączę go z wzmacniaczem za pomocą Interkonekt-a firmy Cambridge Audio ATLANTIC /wystarczy taki?/ słuchawki to jak już pisałem Sennki HD650.
Proszę o poradę który wybrać /zamawiał będę na ebay-u Matrix widzę trochę droższy :).
HD650, HD800, AH-D7000
Audio_GD Phoenix
Audio_GD Reference 5
Audio_GD DI
ACSS Cable

-------------------------------------

Kef LS50
Hegel H80
MacBook Air

Tomanek,Chord,Wireworld

domzz

  • 1113 / 5803
  • Ekspert
22-01-2011, 16:14
Miałem klona Lehmanna, a M-stage to podobno też jego klon, więc mogę Ci go z pełną odpowiedzialnością polecić, ale po miesiącu osłuchasz się i stwierdzisz, że to i tamto mogłoby być lepsze, więc może jest sens zastanowić się od razu nad czymś, co zostanie u Ciebie na dłużej. Mam na myśli Black Pearl, niby kosztuje prawie 2x tyle co M-stage, ale nawet nie ma sensu porównywać jakości ich brzmienia (na korzyść BP). Jeśli kwota nie jest sprawą priorytetową, to bez zastanowienia brałbym BP.

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
22-01-2011, 16:29
A ja urzadzilem u siebie atak klonow, mianowice: Lovely Cube, Matrix M-Stage, Lehman BCL, oraz tajemniczy czerwony polski klon zza swiatow ;) O tym dziadzie Langshi nawet nie wspominam :))

Jednego jestem pewien tak jak tego, ze miod jest slodki a pieprz ostry :) Mimo, ze podobny sposob grania, to blisko do siebie te urzadzenia raczej nie mialy. Zwlaszcza chinczyki do niemca i "polaka".

Jak juz tak "jedziemy" po chinczykach, to co - nie lepiej nabyc prawdziwego Lehmana albo "sensownego Lehmana" nie opartego na czesci dobrane na zasadzie "bierzemy co to zostala z fabryki czajnikow ulice dalej" ?

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
22-01-2011, 16:34
Artois: Kazdy ma inny gust, wiec odpowiedzi mozesz uzyskac tyle ile uzytkownikow a juz najlepiej zapytaj tych ktorzy:

1) Po pierwsze lubia i uzytkuja HD650 albo przynajmniej kiedys mieli (nie ze tam slyszeli na meetingu przez 15 minut).
2) Maja Essence i je uzytkuja - jako zrodlo :))
3) Najlepiej jak maja i HD650 i Essence jednoczesnie

Mozesz dostac wiele rad od ludzi ktorzy kiedys slyszeli HD650 a Essence znaja ze zdjec z internetu :)

Kto tu na forum lubi i uzytkuje HD650, no niech pomysle....Violet dla przykladu :)

Ja HD650 mialem kiedys, ale na pewno nie jestem ich fanow, Essence uzytkuje jako zrodlo wiec moje wskazowki nie liczac tego, ze mam inny gust - w jakiejs tam odleglej przestrzeni moga cos dac.

Na pewno bralbym do nich przejzysty i jasny wzmak, lub taki ktore da sie tunowac na jasny i przejzysty. Mysle, ze Little Dot III to nie jest dobra droga.

domzz

  • 1113 / 5803
  • Ekspert
23-01-2011, 01:22
>> fallow, 2011-01-22 16:29:03
A ja urzadzilem u siebie atak klonow, mianowice: Lovely Cube, Matrix M-Stage, Lehman BCL, oraz tajemniczy czerwony polski klon zza swiatow ;) O tym dziadzie Langshi nawet nie wspominam :))

W swoim poście pisałem właśnie o Langshi :)
Co, według Ciebie z nim nie tak?

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
25-01-2011, 11:15
Langshi to najslabszy ze wszystkich ogolnie dostepnych klonow. Zrobiony jest na czesciach rodem z pobliskiej fabryki T-Shirtow.

---
A tak odnosnie samych op-ampow - mala anegdotka:

Pewnego dnia, ktos zapytal jednego z inzynierow Lynx\'a - na co zmienic op-ampy wykorzystywane w Lynxie Two.
Odpowiedz byla mniej wiecej taka: 20 lat doswiadczenia zawodowego zaowocawalo tym, ze zdalem sobie sprawe iz nie mam czasu zajmowac sie takimi pierdolami.

Nic dodac nic ujac :)

domzz

  • 1113 / 5803
  • Ekspert
26-01-2011, 10:44
>> fallow, 2011-01-25 11:15:02
Nic dodac nic ujac :)


Można by się zastanowić nad kompetencjami tego inżyniera :)
Takie teksty mógłby puszczać przy projektowaniu nowej budżetowej wersji Audigy.

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
26-01-2011, 10:52
Tu nie ma projektowania, bo karta jest juz zaprojektowana, wypuszczona i od lat na rynku. Ktos zapytal na co zmienic kostke pod ktora jest zrobiony projekt. To nie jest Lampucera gdzie wylutujesz i pozmieniasz kilka rzeczy w prosty sposob.

Osobiscie - calkowicie rozumiem reakcje tego czlowieka na pytanie w stylu "pimp my ride".

Dziwnym trafem tacy wlasnie ludzie (zadajacy takie pytania) zakladaja, ze wszystko - o czym wiedza, ze mozna zmienic - nalezy zmienic bo producent dal im za slabe.

Lynx to nie sa budzetowe projekty, gdzie oszczedza sie na czesciach.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
26-01-2011, 10:58
Jeśli mnie pamięć nie myli, to w Lynxie Two na wyjściu są JRC4580, które z korzyścią wymieniłem na AD8022 w CD kiedyś. Nie dziwię się jednak panu inżynierowi, że tak zareagował, bo trudno mieć pretensje o to, że w najtańszej karcie nie ma najlepszych części. Poza tym wybrałem te AD8022 po analizie schematu, który powstał w czasach, gdy AD8022 nie istniały.

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
26-01-2011, 11:18
W Lynxuie Two sa OP275 na wyjsciu oraz OP2227 na wejsciu.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
26-01-2011, 11:26
Aha. OP275 z dobrym skutkiem wymieniłem u znajomego na OPA2228 w PS Audio DL Three na wyjściu. Niemniej najlepiej znać schemat, żeby wiedzieć czego użyć i czy w ogóle będzie poprawa? W Lake People G99/2 najlepiej grają oryginalne TL072 i NE5532, i nic się na to nie poradzi. Trzeba by pewnie przerabiać wzmacniacz pod inne, tylko po co?

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
26-01-2011, 11:42
No wlasnie, co innego jezeli ma sie potrzebna wiedze, zna sie schemat i robi to ze zrozumieniem. Bezmyslne przekladanie kostek i przypadkowe zmiany brzmienia uzyskane w ten sposob czesto prowadza do "nieprawdziwych wnioskow" nt. "brzmienia" danego scalaka, ktory np. nie byl wykorzystany w taki sposob w jaki byc powinien. Przyznaje sie bez bicia, ze sam pisalem takie glupoty.

Oczywiscie nie mam nic do zarzucenia np. komus kto zmieni sobie op-ampa na innego w jakims urzadzeniu X i potem brzmienie bedzie bardziej mu pasowac, to przeciez tylko dobrze dla niego - jednak bez potrzebnej wiedzy i umiejetnosci poprawnego wykorzstania danej kostki trudno opiniowac pozniej o jej brzmieniu. W sumie - tak samo jak z lampami, ktore roznie wykorzystane sa w roznych urzadzeniach i zagraja "inaczej".

domzz

  • 1113 / 5803
  • Ekspert
26-01-2011, 17:37
>> fallow, 2011-01-26 11:42:09
>>No wlasnie, co innego jezeli ma sie potrzebna wiedze, zna sie schemat i robi to ze zrozumieniem.

Nie jest to sympozjum naukowe, a zwykłe forum entuzjastów muzyki i sprzętu w ogóle.
Nikt raczej nie pisze, że jest mistrzem świata w wiedzy o opampach, a właśnie takie luźne opinie z życia wzięte cenię sobie na równi z fachowymi wypowiedziami np. Majkela. To jest właśnie fajne np. na head-fi, ludzie piszą, że słuchali tego i tego w takim zestawieniu bez kompleksów, ot po prostu. W przeciwieństwie do boardów made in poland, gdzie każdy musi być co najmniej profesorem w danej dziedzinie, żeby mógł się wypowiedzieć.

Ehhhh... idę sobie z własnej  głupoty i bezmyślnie poprzekładać kostki w mojej nieałdiofilskiej lampucerze :D

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
26-01-2011, 17:47
Moze przeczytaj jeszcze raz co napisalem wyzej. Pisalem ze nic nie mam do ludzi ktorzy zmieniaja sobie cos w swoim urzadzeniu i im pasuje, duzo jednak jest wypowiedzi wyroczni nt. brzmienia danej kostki, na podstawie tego ze ktos ja sobie akurat wsadzil w swoim urzadzniu w miejsce innej.

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
26-01-2011, 17:53
Btw. Dzieki HeadFi przeciez Meier odkryl "magie" AD797. W zasadzie to forum wymusza w niektorych producentach ktorzy chca tam zaistniec stosowania czesci na ktore aktualnie jest hype - AudioGD dla przykladu. A co do opini tam znalezionych, coz - na kazdy temat mozna trafic ekstremalnie rozne.

Zdecydowanie wole juz DIYAudio lub Gearslutz.