Audiohobby.pl

Cube Audio Hurricane

Krs47

  • 1037 / 5894
  • Ekspert
07-09-2011, 10:39
Hurricane u mnie grają w 22m2, pokój jest mocno zagracony, miejsce odsłuchowe stosunkowo blisko kolumn (około 1,8-2m). Nie ma przy tym żadnych problemów z integracją głośników, na tym właśnie polega przewaga konstukcji 2way. Większość kolumn tej wielkości o podobnym potencjale SPL, basu i dynamiki jest 3 drożna i potrzebuje większej odległości, dla prawidłowego sumowania przetworników. Tak jak napisał Lancaster, kolumny były testowane w bardzo zróżnicowanych pomieszczeniach, sprawdzają się zarówno w pokojach około 20m2 ustawione niemal w biskim polu, jak i w salonach 30-40m2, ustawione kilka metrów od słuchacza. Sam byłem odrobinę zaskoczony, gdy w dużym (ponad 40m2) i bardoz pustym salonie kolumny zagrały zrównoważonym dźwiękiem. Główna załuga to power response, tweeter z WG daje świetne rozpraszanie w całym zakresie przetwarzanego pasma, dzięki czemu kolumny emitują dużo energii w całym paśmie, a sweetspot jest bardzo szeroki.

Co do zmian, to dotyczą całokształtu, od basu do sposobu prezentacji środka i góry. Wersja komercyjna zachowuje dynamikę i szczegółowość wersji DIY, dodając przy tym jeszcze więcej spójności oraz naturalności.

EMiL

  • 531 / 5881
  • Ekspert
07-09-2011, 16:53
Cena jest niestety bardzo "europejska", w sumie to rozumiem wybór takiej a nie innej strategi, ale 12k za konstrukcję dwudrożną na nie najdroższych głośnikach to jednak sporo.

Ps. Zmieńcie woofer na nextela - będzie wersja special edition;)    

lancaster

  • Gość
07-09-2011, 17:15
Ze względu na możliwości brzmieniowe "europejskich" (w cudzysłowu bo często m.in Tajwan lub China) zestawów do 20Kzł cena Hurricane jest wręcz zjawiskowo okazyjna :-)
Klienci którzy zdecydowali się na zakup zrobili to właśnie po porównaniach z droższymi zestawami.  Najczęściej po dłuższych poszukiwaniach.
Kwestia tego czy ktoś jest gotów zapłacić za logo, czy woli może nieco staroświecko - za dobry dźwięk :-)

Ps. Nie ma sensu stosować głośnika tylko dlatego, ze jest droższy.
Naszą ofertę kierujemy do osób oceniających dobry dźwięk.

EMiL

  • 531 / 5881
  • Ekspert
07-09-2011, 17:48
W cenie dużo niższej niż 20k można znaleźć dobry dźwięk do nawet dużego pomieszczenia i to nie z Tajwanu;) - np. dynaudio focus 360. Chociaż to oczywiście kwestia gustu...

Osobiście życzę Wam jak najlepiej. Chciałbym, aby Harpia i Cube Audio stały się popularne w świecie i dobrze się sprzedawały. Xavian może to i Wy:)


Pozdrawiam!

 

lancaster

  • Gość
07-09-2011, 18:14
Dzięki eMiL i przy nadarzającej się okazji zapraszam na odsłuch :-)

PS. nie  mam najmniejszych obaw porównujac Hurricane z nawet droższymi modelami Dynaudio :-)

EMiL

  • 531 / 5881
  • Ekspert
07-09-2011, 18:42
Dzięki za zaproszenie, koncepcją oversized 2way zainteresowałem się ponad 3 lata temu i jestem ciekawy jak to gra:)

Co do dynaudio to niektóre ich wyroby uważam za nie mniej ciekawe od Waszych.

lancaster

  • Gość
07-09-2011, 18:59
eMiL, Hurricane jeszcze nie słyszałeś :-)
Pisząc o porównaniach z Dunaudio mam na myśli serię C .... i tu tez w zależności od modelu tematem dyskusyjnym może być jedynie skala dźwięku (większa bateria głośników siłą rzeczy jest...większa :-)...choć 22cm to naprawdę spory kawał swobody).
Hurricane nie został pomyślany jako największy zestaw linii Wind. Zestawy projektujemy na spokojnie, tak by mieć absolutną pewność, ze wyciśnięto z danej konfiguracji maxymalne możliwości.

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
07-09-2011, 21:55
I tak trzeba właśnie ... projekt i produkt musi być dopieszczony.

ogorek

  • 855 / 5234
  • Ekspert
07-09-2011, 22:30

Odpowiadasz na wpis
>> Krs47, 2011-09-07 10:39:41
Hurricane u mnie grają w 22m2,
>>>>>>>>>>>
Ja mam gabinet - jak tramwaj 3.5 na 6.5
Sprzęt  i kolumny stoją na dłuższej ścianie. Niektóre kolumn (bardzo dobre) nie dawały rady (a w salonie owszem)

No i to są spore kolumny (takie pełnowymiarowe). Chętnie przetestuję z tej serii coś "gabinetowego" - jak się pojawi.

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

EMiL

  • 531 / 5881
  • Ekspert
08-09-2011, 14:09
Lan się pewnie zaraz wypowie, ale wg mnie konstrukcja taka jak hurricane może zagrać nawet w takich warunkach a to z powodu:
1. niskiego podziału i "porządku" z wysokimi ze względu na waveguide
2. wysokiej efektywności, lekkiej membranie napędzanej dużym magnesem - takie konstrukcje grają "żywo" nawet od niskich poziomów głośności


 

lancaster

  • Gość
08-09-2011, 14:42
>> ogorek, 2011-09-07 22:30:08
"Niektóre kolumn (bardzo dobre) nie dawały rady (a w salonie owszem)"

Jednym z powodów dla którego Hurricane dobrze się handluje (:-)) jest to, ze grają bezproblemowo w każdym (do tej pory testowanym) pomieszczeniu.
Mówimy tu o warunkach od dosłownie kilkunastu do 50m2 z nieregularnym przedpokojem, aneksem itp.
Jeszcze raz zachęcam do testu i proszę się nie bać rozmiarów.
Kolumny na żywo prezentują się b.elegancko i przyjaźnie a przy tym mamy do czynienia z naprawdę solidna, ponadczasową bryłą. Rozumiem obawy, ale z powodów, które wymienił kol EMiL a do których dorzucę perfekcyjny porządek w domenie zgrania fazowego przetworników oraz łatwości wysterowania kolumn przez wzmacniacz (przyjazna 8ohm impedancja) można je zamknąć tylko jednym stwierdzeniem - proszę posłuchać :-)
Projektując mniejsze zestawy zrobimy wszystko by udało się osiągnąć poziom barwy, dynamiki, przestrzeni i naturalności znany z Hurricane a jedyny dopuszczalny kompromis będzie rzecz jasna w dziedzinie skali dźwięku.

Mając w ofercie mniejsza konstrukcję będziemy o Panu pamiętać i obiecujemy, ze będzie Pan pierwszym testerem nowego modelu naszych kolumn.

asmagus

  • 4439 / 5443
  • Ekspert
08-09-2011, 14:59
A gdyby tak jeszcze były te "gabinetowe" aktywne .... żyć nie umierać ;)

ogorek

  • 855 / 5234
  • Ekspert
09-09-2011, 12:12
Odpowiadasz na wpis
>> lancaster, 2011-09-08 14:42:40


Chętnie posłucham, jeśli to nie problem, proszę pisać "Tobie" ... Po 15 latach współpracy z amerykańskimi korporacjami nie wiedziałem kto to jest "Pan" w poprzednim poście ;)

Już miałem nigdy nic nie zmieniać a przez ten artykuł o Hurricane nabrałem apetytu i zapisałem się jeszcze na wypożyczenie WLM Aura Referenca (wyprz. z 23k na 8900). Przyznaję się, ze ta obniżka skłoniła mnie głównie do odsłuchu ...

Wierzę, ze Hurricane się sprawdzają w różnych warunkach - ale mam nadzieję, ze uda się stworzyc wersję "gabinetową" nie tracąc dużo z ich charakteru

Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

lancaster

  • Gość
09-09-2011, 13:17
ogorek, w przypadku Aury wymiary (szerokość) są  bardzo blisko Hurricane :-)
Aura (230mm, Hurricane 235mm :-))
Dodatkowo dochodzą problemy z konfiguracją. Bas na pewno nie będzie duży a i to za mocno powiedziane - będzie się po prostu szybko kończył :-) w Hurricane masz bas pełnoprawny. od uczciwych 35Hz a więc wszystkie gitary basowe, kontrabas itp. wybrzmiewają w pełnym zakresie i co najważniejsze należytą energią.
Życzę naturalnie powadzenia i uzyskania wyśmienitych rezultatów, niemniej WLM nie na darmo robi prezentacje ze subami :-)

Jeśli mimo wszystko chciałbyś przetestować Hurricane obok WLM to z naszej strony pełna otwartość.
Nie mam zmartwień przy porównaniach z nawet 2 krotnie droższymi konstrukcjami :-)

ogorek

  • 855 / 5234
  • Ekspert
09-09-2011, 15:19
Faktycznie, nie spojrzałem na wymiary Aury - nie pomyślałem, że monitor może być taki duuży (czytaj szeroki)

Dzięki za wskazówkę - pewnie oszczędziłeś mi wycieczki do audiosystemu ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …