Audiohobby.pl

Tannoy

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
27-01-2021, 22:29
Lutek a jak zwrotka wyglada. Ładnie się prezentują. Ile to jest cali ?
Nie mam zdjecia zwrotki...  10 cali. W stosunku do oryginalnych Eatonow obudowy sa troche wieksze, tunel b.r wiekszej srednicy dla swobodniejszego przeplywu i sporo nizej strojone: Eatony sa bodaj na ok. 47 - 48 Hz, a moje na 35-36 Hz.
W stosunko do wiekszych Devonow jest wyraznie lepszy bas: szybsza odpowiedz, lepiej wypelniony, nizej schodzi i ladniejszy barwowo.  Wczoraj sluchalem kilka godzin i dzisiaj dosyc dlugo i jak na moment przelacze na Devony, to roznice w basie od razu slychac. Chce mi sie ich sluchac a nie testowac, ale musze rowniez, bo trzeba bedzie jedna z par zostawic i chyba juz wiem ktora :-) Jesli jutro znajde troche czasu w czasie sluchania to porownam tez inne aspekty dzwieku - na na takie porownania rowniez trzeba miec czas :-)

« Ostatnia zmiana: 27-01-2021, 22:31 wysłana przez Lutek »

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
27-01-2021, 22:34
Widzę, że fornir dobrany do mebli :)
A jakze by inaczej...:-)  Choc z samej jakosci okleinowania i lakierowania nie jestem zadowolony, ale wazne ze z dzwieku.

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
27-01-2021, 22:36
No i chlopaki, jesli ktoremus tylko pasuje, to oczywiscie zapraszam. Obiecuje, ze zachowamy "dystans spoleczny" :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1727
  • Zmelmag
28-01-2021, 22:52
Piknie Lutek, piknie, gratuluje. Mozesz miec uwagi o detale, ale przyznasz ze tym razem w miare sprawnie poszlo ? :-)

serducho rosnie jak sie widzi, ze nie rdzewiejesz, teraz dipol !!! :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
29-01-2021, 12:57
Tak..., tym razem o wiele sprawniej, bo nie budowalo - jak poprzednio - w sumie 6 osob, a 3, tzn.
ktos wycial ramki na CNC, stolarz posklejal, okleinowal, zabarwil i polakierowal, no i ja reszte. Choc - jak pisalem - nie jestem zadowolony z roboty stolarskiej  Och ci przerozni fachowcy - stale problemy
Co do innych detali, to wczoraj troche ich posluchalem i musze stwierdzic, ze w stosunku do Devonow jest troche dzwieczniej, konturowiej, stereofonia i przestrzen bardziej rozciagnieta. Co ciekawe, nawet bas wydaje sie bardziej przestrzenny. To co pisze nie znaczy oczywiscie, ze mowie o jakiejs przepasci dzwiekowej, gdyz Devony sa rowniez bardzo fajne i komus innemu moglyby bardziej odpowiadac - kwestia predyspozycji dzwiekowych. Chocby np. czytalem niedawno, jak ktos pisal, ze woli bardziej jak bas przeciaga i jest bardziej buczacy, co dla mnie i chyba wiekszosci jest nie do przyjecia. Od dawna zauwazam, ze wiekszosc osob mocno naduzywa okreslenia; "zupelnie inny dzwiek", "zupelnie inne brzmienie" itp, a w rzeczywistosci, to najczesciej az tak nie jest zle. Ja zgadzam sie i z takim okresleniem, np. co do roznic w brzmieniu kuchennego radyjka tranzystorowego, a stacjonarnego, porzadnego sprzetu naglosnieniowego w pokoju, gdyz w innych przypadkach naogol nie jest az tak zle i najczesciej sa to niuanse - ktore oczywiscie wciaz chcemy poprawiac  :-)
Dzieki za dobre slowa, co do rdzewienia, jednak korozji juz sie sporo pojawia  :-)
« Ostatnia zmiana: 29-01-2021, 13:28 wysłana przez Lutek »

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
29-01-2021, 13:30
co do rdzewienia, jednak korozji juz sie sporo pojawia  :-)

Administracja forum prosi aby nie marudzić ;-))) Ja tej postępującej korozji raczej nie widzę.
Tyle jeszcze projektów czeka i tyle jeszcze obiadów do zjedzenia podczas odsłuchów :)

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
29-01-2021, 13:48
Leszek, jak zawsze w formie... :-)
Ja tej postępującej korozji raczej nie widzę
Oj..., korozja zżera, zżera, a najgorzej, ze rowniez ostatnio zabrala sie za mózg :-(
Przyjezdzaj, a z obiadkiem bedziemy czekac.

Lutek

  • 535 / 5832
  • Ekspert
13-02-2021, 11:25
27-go stycznia napisalem, ze  na ten moment nieciekawie wyglada, gdyz na razie slucham sobie z dwoch "wiez", czyli na Devonach stoja te moje nowe monitory aby w miare miarodajnie mozna bylo brzmieniowo je porownac. Zrobilem juz z tym porzadek i teraz monitory stoja na ciezkich rurach ceramicznych, ktore pelnia role standow. W zalaczeniu pare fotek: