Audiohobby.pl

Ponoć.....

Gustaw

  • Gość
25-04-2010, 20:34
Czytając wiele form internetowych audio chyba najbardziej nielubianym przeze mnie słowem stało się słowo "ponoć".

Słowo to tak często jest używane w kontekście opisu brzmienia, że czytając je kolejny raz szukam odruchowo Magnum 44 za pazuchą a na moich ustach  pokazuje się piana (nie do golenia !) .

".....ponoć wzmacniacz A gra lepiej od wzmacniacza B......"
"ponoć X dokopał Y", "ponoć w testach klocek A wypadł lepiej od klocka B"... itp...itd

Co to za bzdury i jaka jest wartość informacji zbudowanej w oparciu o słowo "ponoć" ?

Zastanawiam się po kiego grzyba ktoś pierniczy takie farmazony na forach audio i w zasadzie wartościuje często sprzęt w oparciu o plotki albo wręcz konfabulacje ? Na diabła takie opowiastki "typu jedna baba powiedziała drugiej babie" ? Chęć zaistnienia ? Chęć pieprzenia sobie bez sensu ? Zupełnie nie wiem czemu takie rozsiewanie plotek lub ploteczek ma służyć ?

Przykładów używania magicznego słowa "ponoć" nie chce mi się nawet szukać ale jest tego sporo.
W związku z tym ....drogi forumowiczu ... nie pieprz bez sensu jeżeli czegoś nie słuchałeś, bo "ponoć" nie chcesz być uważany za debila.

Howgh, powiedziałem.

Dudeck

  • 5101 / 4478
  • Ekspert
26-04-2010, 09:38
Tak , czytając to dosłownie niczego się nie jest przez to pewien  . Ale też  ktoś mógł słyszeć opinię innego , który to mu opisał , on sam zaś nie będąc tego świadkiem jak tamten , wolał napisać "ponoć" . Tak asekuracujnie .

Gustaw

  • Gość
26-04-2010, 13:33
Dudeck,

Zauważyłem, że zwykle następna "recenzja" oparta na tej w której użyto słowo "ponoć" jest pozbawiona tego magicznego słowa i zaczyna funkcjonować jako niezależna recka. Potem człowiek się zastanawia jak to możliwe, że ktoś opisał sprzęt A lub B diametralnie inaczej od tego co właśnie słyszymy.

Niedawno rozmawiałem ze znajomym o kolumnach tubowych. Po moim stwierdzeniu, że kilka tego typu konstrukcji których słuchałem zagrało świetnie usłyszałem bardzo sceptycznym tonem, że wątpi bo "ponoć tuby mocno podbarwiają". Na moje pytanie - "czy słuchałeś tub ?" usłyszałem odpowiedź przeczącą.

Tak rodzi się dezinformacja, zwykłe ploty i uogólnienia  typu "tranzystorowy typ prezentacji" albo "gra jak lampowiec".

Dudeck

  • 5101 / 4478
  • Ekspert
11-05-2010, 00:12
Poczytałem trochę opisów w zakładce "recenzje/opinie" - nie spodobałyby Ci się niektóre :)
Czasami słowo ponoć jest potrzebne w opisie , skłania czytającego do zainteresowania się bliżej tematem i "wyjaśnienia" sprawy definitywnie - nie bądź taki surowy . Ponoć jest kreatywnogenne .