Audiohobby.pl

Obudowy do elektroniki

  • Gość
14-04-2010, 09:11
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zlecenie wykonania większej ilości obudów do wzmacniaczy. Problem w tym że potrzebuje max 4 a zamówienie musiałoby być większe. Chciałem rozpoznać możliwości zbycia takich obudów. Przy tej okazji zapytać jak widzicie taką obudowę. jak powinna wg Was wyglądać.

Mój pomysł:
Obudowa z płyt aluminiowych 3mm grubości łączonych profilami o przekroju kwadratowych 20*20mm na śruby z łbem stożkowym wpuszczanym w blachę. Po bokach radiatory z Kęt. Wymiary zewnętrzne obudowy W=100mm Sz=360mm Dł=250mm. Z przodu dwa otwory na gałki z tyłu może być wycięcie na gniazdo z włącznikiem i cztery wyjścia/ wejścia cinc.
Obudowa oksydowana na czarno.
Wielkość jest tak skalkulowana żeby można do niej włożyć dwie końcówki mocy np. Vellemana albo cos na układach scalonych LM.

Wstępnie przewiduje koszt na 350-400 złotych czyli jest to cena dużej obudowy metalowej bez radiatorów z aluminiowym frontem. Nie robiłem żadnych kalkulacji, to tylko porównanie do cen wyrobów gotowych.

  • Gość
14-04-2010, 10:18
Obudowa wyglądała by tak jak na rysunku. Nie zaznaczono szczelin wentylacyjnych w górnej i dolnej płycie wzdłóż radiatorów. Gałki trzeba dobrac samemu na rysunku jest wielkość najwiekszej dostepnej gałki plastikowej która mozna kupić a np.w sklepie AVT albo w TME. Na przenia scianę mozna załozyc dodatkowo płytę z plexi ale taka o grubości 12-15 mm kosztuje około 260 złotych więc chyba lepiej kupic u szklarza szlifowane szkło i będzie taniej.

  • Gość
14-04-2010, 10:32
Przepraszam za lekki OT.

W recenzjach klocków z elementami drewnianymi (szczególnie z Japonii) pojawiają się określenia "szlifowane/polerowane drewno". Wie ktoś co to jest ?
Czym rózni sie takie wykończenie od dobrze polakierowanego drewna - dlaczego recenzenci używaja tego określenie tylko od czasu do czsu ?

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

lancaster

  • Gość
14-04-2010, 10:41
tak jak pisałem avw na PW nie ma najmniejszego problemu z wykonanie jakichkolwiek obudów z ciętego cnc aluminium. Jezeli amcie jakies pomysły moge postarać sie o ich wykonanie. W zaproponowanym przez avw budżecie zmieścimy się bezproblemowo (pociete kształtki z otworami na wszelkie gniazda, gałki itp)

Jarek, chodzi o wysoki stopień dopieszczenia drewna. Jest cała technologia, niestety bardzo pracochłonna i wymagajaca wprawy - politura. Znajomy ostatnio ma całkiem dobre efekty, ale jest to pracochlonne(nanoszenie ręcznie warstwa po warstwie)
Amerykanie to obeszli robiąc powierzchnię typu "szkło" kilkoma machnieciami pędzla(powłoka się sama wylewa gdzie trezeba i robi równomierną ultra przeźroczystą warstwę)...ale niestety środka du UE nie wwieziesz bo jest na cenzurowanym - nie ma zgody.

ahaja

  • 513 / 5890
  • Ekspert
14-04-2010, 11:32
Jarek
Jakieś 5 dni nakładania, wcierania wosku plus polerka za każdym razem ... :  http://ahaja.fotosik.pl/albumy/24003.html

Lakier się tak nie prezentuje ...

K

lancaster

  • Gość
14-04-2010, 11:35
Ładne, ale do politury jeśli chodzi o klase nic się nie umywa. Kto oglądał z bliska np. Sonus Faber Stradivari wie o czym mowa.

  • Gość
14-04-2010, 13:05
>> lancaster, 2010-04-14 11:35:17
Ładne, ale do politury jeśli chodzi o klase nic się nie umywa. Kto oglądał z bliska np. Sonus Faber Stradivari wie o czym mowa.

Oglądałem to coś co grało na ostatnim AS w Kyraidzie - słuchać mi się nawet nie chciało - dołujące doświadczenie. To jest politura ?


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

  • Gość
14-04-2010, 13:17
...ale niestety środka du UE nie wwieziesz bo jest na cenzurowanym - nie ma zgody.

co ja nie wwiozę !?

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

konrad

  • 850 / 5524
  • Ekspert
14-04-2010, 16:15
Jak ktoś zna jakiś w miarę tani zakład, który wyfrezuje/wytnie laserem i pognie blachę ze stali nierdzewnej to prosiłbym o informację.

EMiL

  • 531 / 5874
  • Ekspert
16-04-2010, 20:20
Panowie a nie łatwiej i taniej zamówić z modushop? Te obudowy są pierwsza klasa...

Dudeck

  • 5101 / 5855
  • Ekspert

  • Gość
17-04-2010, 12:05
Jakie wymiary maja te obudowy z modushop? Te które widzę nie pasuja do mojego pomysłu. Ta wieksza którą widzę ma chyba 300mm szerokości i cene 100 euro. Czyli lekko liczac 450 złotych z przesyłką?
Tańsze sa obudowy do T-ampa (gdzie mozna kupić kompletny układ T-ampa?)

Obudową którą planuję.
To sa dwa radiatory z Kęt -około 60-70złotych. Cztery blachy amuminiowe cięte laserowo - blachę mozna kupic w arkuszu 1000*1500mm grubości 3mm waga arkusza 16-17kg (cen blachy nie sprawdzałem jeszcze ale powinno to być około 16 złotych za kg). Z arkusza Wyjdzie elementów na 8 obudów czyli cena materiału na ściany obudowy około 32-34złote. Blacha ma otwory pod śruby mocujące z łbem stozkowym które trzeba podfrezować w taki kształ - dla odważnych mozna to zrobic ręcznie bardzo dobrym wietłem choc lepiej byłoby na cnc - ewentualnie zastosować ładne sruby z łbem soczewkowym wystającym nad płaszczyznę blachy -wersja prostsza.
Pręt kwadratowy aluminiowy z metra 20*20mm na 94mm - razem z pocięciem jeden łacznik kosztuje około 8 złotych bez wiercenia w nim otworów i gwintowania. czyli 32 złote.
Śruby w ilości 20 sztuk powiedzmy 10 złotych.
Podsumowując: cena matraiałów na obudowę 150 złotych Dalej robocizna cięcia laserowego/frezowania cnc oraz anodowanie, których cen nie znam. Nie zakładam przekroczenia 350 -400 złotych.

ahaja

  • 513 / 5890
  • Ekspert
17-04-2010, 13:39
Jak ma być porządnie to się nie uda za te pieniądze ...
K

  • Gość
17-04-2010, 13:51
Czyli 400 to za mało? Ile kosztuje anodowanie?

W podanym sklepie http://www.modushop.biz są takie obudowy:

http://www.modushop.biz/ecommerce/cat126_l2.php?n=1

Cena 70-80 euro. Obudowy nie mają otworów i nie wszytko rozumiem np. czy są do umieszczenia radiatorów po bokach oraz czy jest tam cena opcji wykonania otworów. Tego nie wyczytałem.

Obudowy do T-ampa moim zdaniem opłaca się od nich sprowadzić bo cena jest znośna a wykonanie skończone pod tę konkretną konstrukcję.

lancaster

  • Gość
17-04-2010, 15:45
Nonsens jak mawiają w reklamie Play. Uda się porządnie za te pieniądze(400zł) - bez wodotrysków w stylu złocenie może ale cnc+piaskowanie+anodowanie.
Widziałem z bliska chińskie obudowy i ten standard na luzie. W każdym razie mogę się podjąć.