Audiohobby.pl

Obudowy do elektroniki

ahaja

  • 513 / 5890
  • Ekspert
17-04-2010, 17:56
avw

Ja uważam, ze nie, ale to nieistotne.

Do anodowania musi być szkiełkowanie i ewentualnie piaskowanie potem.
Anodowanie w Polsce jest średnie - nie dam się przekonać.
Robiłem kilkanaście razy pod różne projekty ...

Modus:
Te które podesłałeś są całe z alu. Boki to profil, może robić za mały radiator.
Do tych: http://www.modushop.biz/ecommerce/cat063_l2.php?n=1  (głębokość 280) wsadzam teraz 2 preampy gramofonowe.
Z chińskimi rzeczami to nie ma nic wspólnego.
Robią też na zamówienie otwory i grawerkę - poszukaj na stronie.
Jak chcesz mieć radiatory to zainteresuje się serią PESANTE DISSIPANTE.

K



Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
17-04-2010, 18:14
>> ahaja, 2010-04-17 17:56:18

Mógłbyś napisać co to jest to szkiełkowanie bo jakoś dalej mi się wydaje że to piaskowanie i ktoś na AS tak napisał i wszyscy za nim powtarzają bezmyslnie?

  • Gość
17-04-2010, 18:50
Pasante dissipante - bardzo ładnie brzmi nazwa ale:
http://www.modushop.biz/ecommerce/cat077_l2.php?n=1
http://www.modushop.biz/ecommerce/cat140_l2.php?n=1
cena:
od 90 do 110 euro plus koszty przesyłki -nie wiem jakie, plus ewentualnie wykonanie otworów i podfrezowań które musza być zrobione przed anodowaniem. Na zdjęciach widac że obudowy jednak nie sa aż tak dopracowane, blacha na zakładkę i śruby soczewkowe nie wpuszczane w podfrezowania. Nie twierdzę, że są niskiej jakości, ale jednak jakby nie aż tak dopieszczone.

W moim pomysle sciana ma 3mm ponieważ ciecie aluminium laserem wykonuje się do 4mm grubości, a stożkowy łeb śruby ma 2,3 mm głębokości i na tyle trzeba wyfrezowac "lejek" pod łeb śruby. Czyli 3 mm blacha to minimum a jeszcze lepiej 4mm.

Przy takiej konstrukcji jak pokazana w http://www.modushop.biz/ z niewpuszczanym łben śruby blacha może być malowana proszkowo i może być cieńsza. Jedynie radiatory anodowane, choć może też niekoniecznie. Czytałem że jesli ktoś chce pozostawić je w naturalnym kolorze, wystarczy wypłukać w "krecie do rur". I mamy czarne lakierowane ściany oraz jasne radiatory aluminiowe.

W moim pomyśle ściana przednia może być z dowolnego materiału. Najtaniej będzie zrobic z drewna zapewne, - chodzi o wykonanie nakładki na ścianę przednią z blachy. Rozpytywałem też o ścianę ze szkła (znalazłem zakład robiący frezowania w szkle, ale nie wiem czy podejma się takiego małego detalu) oraz z plexi ale było bardzo drogie.

Podsumowując myślę że jestem w stanie wyjść na niewiele ponad te 150 złotych a za 300 powinienem już miec naprawdę doby jakościowo wyrób.

Oczywiście gdyby przód dało sie za sensowne pieniadze wyfrezowac z 10 mm aluminium jak w tej serii Pasante dissipante  to byłoby świetnie. Jednak zbliżam się do myśli o drewnie, na pewno będzie taniej.

lancaster

  • Gość
17-04-2010, 18:54
modushop z zewnątrz na force szału nie ma, ale może na żywo wygląda to lepiej...

lancaster

  • Gość
17-04-2010, 19:04
avw, jeżeli interesuje Cię konstrukcja chassis ala Art Audio czy Jadis (cnc , gięta blacha inox , może być chrom, może być malowanie nawet w firmie w której lakieruję motoryzacyjne cacka to daj znać :) ) Cena takiego chassis jest niestety wyższa ale standard topowy.
...mówiąc szczerze wykon z bliska jest przy wersji chrom lepszy niż w Jadis, Art Audio z bliska nie oglądałem.
Jakby co daj znać, coś się pomyśli ;)

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
17-04-2010, 19:08
>Do tych: http://www.modushop.biz/ecommerce/cat063_l2.php?n=1  (głębokość 280) wsadzam teraz 2 preampy gramofonowe.
>Z chińskimi rzeczami to nie ma nic wspólnego.

Mam w domu i te modushopy (z cienkimi frontami) i chińczyki w których mam nosdaca i gc. Jak dla mnie na chińczykach czarna anoda jest dużo lepszej jakości. Te z modushop mają dość szorstką nieprzyjemną powierzchnię. Więc raczej nie liczy się kraj ale dobre trafienie.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

  • Gość
17-04-2010, 19:09
Dla mnie przykładem dobrego wzornictwa jest Densen DM 10. Nie widzialem nigdy go z bliska, z pewnej odległości wygladał jak wycięty w jednym klocku aluminium -nie wiem jak oni taki efekt osiągnęli.

  • Gość
17-04-2010, 19:10
nie przesadzajmu z tymi chromami i inoxami. To ma być obudowa do w sumie dość budżetowego kitu vellemana.

lancaster

  • Gość
17-04-2010, 19:12
avw, jeśli modushop jest słabszy niż chińczyki u Backa to nie jest produkt dla wymagających.
Raczej bym powiedział sztampowy, choć funkcje ochronne dla elektroniki oczywiście spełni.
...ale spróbuj, najwyżej dasz znać że potrzebujesz fajniej :))))

lancaster

  • Gość
17-04-2010, 19:17
Densen jest czad. Tym bardziej zapomnij o typowym DIY modushop. Temat nie na już, ale zapytam po weekendzie i dam znać.
Szczotkowanie aluminium w takim standardzie nie jest tak siup(zamawiałem już aluminium, które daje takie możliwości...dostępne  w hurcie nadaje się do tego w ogóle). Przykłady takiego wykonu z urządzeń które dotykałem Krell, Ayon, Raysonic. Igiełka.

aasat

  • 2263 / 5870
  • Ekspert
17-04-2010, 19:24
>> Bacek, 2010-04-17 19:08:28
>Do tych: http://www.modushop.biz/ecommerce/cat063_l2.php?n=1 (głębokość 280) wsadzam teraz 2 preampy gramofonowe.

Wygląda na to, że firma Rudistor się u nich zaopatruje

konrad

  • 850 / 5524
  • Ekspert
17-04-2010, 19:29
 >> lancaster, 2010-04-17 19:04:26
avw, jeżeli interesuje Cię konstrukcja chassis ala Art Audio czy Jadis (cnc , gięta blacha inox , może być chrom, może być malowanie nawet w firmie w której lakieruję motoryzacyjne cacka to daj znać :) ) Cena takiego chassis jest niestety wyższa ale standard topowy.
...mówiąc szczerze wykon z bliska jest przy wersji chrom lepszy niż w Jadis, Art Audio z bliska nie oglądałem.
Jakby co daj znać, coś się pomyśli ;)

Chrom??? :D
Szukam właśnie zakładu który tnie nierdzewkę żeby zrobić obudowę ala amplifon, ale o chromie nie pomyślałem. Aluminium da się chromować? Może nie wyjdzie dużo drożej niż stal bo z nią jest nawet problem z frezowaniem.

  • Gość
17-04-2010, 20:12
Lancaster, opisalem co widziałem na zdjęciach i nie myslę o modushop. Ale też z drugiej strony będę montował kit za 140 złotych wiec nie chcę pakować duzo pieniędzy w obudowę.

Widze jak ten Densen jest zbudowany teraz zdjęcia znalazłem. Wydaje mi się że taka pokrywę zrobiłby mi znajomy zakład który tnie laserem i ma prasy krawędziowe do gięcia blachy. Tak czy tak jak na moim rysunku dalej pozostaje problem przedniej ścianki i nadal skłaniam sie do frezowania cnc w drewnie albo jakims tworzywie konstrukcyjnym.

Rysunki moge robic tylko w paincie i jest to bardzo pracochłonne, a pomysłów i wariantów wiele chodzi po głowie. Trudno je wszystkie przeanalizować.

  • Gość
17-04-2010, 20:17
>> konrad, 2010-04-17 19:29:03
Daj znac jesli uzyskasz odpowiedź z tego zakładu z Łodzi.

Nie mam dokładnych zdjęć Densena. Widze tylko że jego obudowa jest z dwóch części - dolna przechodząca w tylną i górna przechodzaca w boczne i oczywiście panel przedni. Taka obudowa wymaga gięcia blachy. Wiecie może jak się gnie aluminium - tak jak blachę stalową czy może pęknąć?

  • Gość
17-04-2010, 22:45
panel przedni na podobieństwo Densena DM10 wyglądałby tak:

grubosć 25 mm wtym zfrezowanie na głębokość 15 mm. Otwory na potencjometry w podfrezowaniach o średnicy 42 mm głębokich na 4 mm.
Panel jest taki gruby ponieważ ściana dolna zespolona z tylną byłaby przykręcona do niego od spodu. musi wiec być solidny.

Przy tej grubości aluminium chyba odpada ze względu na cenę?