Audiohobby.pl

PC - komponowanie muzyki i obróbka sampli

josef

  • 536 / 5890
  • Ekspert
16-04-2010, 19:04
>> Molibden, 2010-04-16 18:28:33
You need direct x 9 to run this program!
Żart jaki czy coś? :-o

a co spodziewałeś się, że demko jest low levelowe? o tak dobrze, że nie DX 11 :P

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
17-04-2010, 09:29
Odpowiadasz na wpis
>> Molibden, 2010-04-16 18:28:33
Pozostałe trzy kawałki to jakieś totalne nieporozumienie, a brzmieniowo - dno! Straszna amatorszczyzna i dyletanctwo.

Ja nie uwazam by to bylo dno, na pewno uwazam ze sa slabe :)) Dlatego zaczelismy od poczatku "przygody" by nie bylo presji.
Mysle, ze fakt iz lecialo to w Radio, ktore specjalizuje sie wlasnie w nowej muzyce swiadczy tez niejako o tym, ze jednak takie straszne dyletanctwo to nie bylo :)

Ktos kontynuuje i przechodzi do dalszych lat produkcji :D :) ?

Molibden

  • 1906 / 5890
  • Ekspert
17-04-2010, 16:09
Windows 2000 SP4 DX8.1.

Uważam pisanie takiej "muzyki" za niepotrzebne. Jak wspomniałem, brzmienie sampli jest nie do zaakceptowanie, to się komuś podoba? To współczuję. Muzycznie - no cóż, pustka, brak walorów harmoniczno-melodycznych. Brzmi to jak sklecone na kolanie w 10 minut. Jeśli się komuś wydaje, że za pomocą takiego programu ze zbioru sampli zrobi jakąś muzykę, to jest w błędzie. Tak powstaje nieznośna papka. ProTracker (ST, IT) i utwory spod niego to przy tym wielkie dzieła. No ale w PT nie jest tak łatwo. I na tej pozornej łatwości "robienia" muzyki wielu się wykłada.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
18-04-2010, 11:20
Oczywiscie, ze jest wiele gatunkow bazujacych wlasnie na takim brzmieniu. Dla scislosci tutaj jest troche sampli ale tez i duzo syntezy. Sa cale imprezy i festiwale bazujace wlasnie na tego typu muzyce w okolicach IDMu i click\'n\'cuts czy innych chipow. Mam tez wiele wczesniejszych okraszonych w melodie a\'la pop wypocin robionych na *trackerach.
Teraz po latach zajmuje sie zupelnie czym innym, wraz z zywymi intrumentami i wokalami ale tego typu nurty od zawsze mnie pociagaly.

Miales jakis kontakt z polska nowa muzyka badz jaka kolwiek nowa muzyka i elektronicznymi gatunkami bardziej eksperymentalnymi ?

Poza tym chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, ze sample ktroych sie tutaj uzywa - wczesniej sie przygotowuje i czesto trwa to tyodniami czy miesiacami. Spora czesc z nich to takze synteza. Syntezatory zas mozna sobie "tworzyc od podstaw" np. na Reaktorze.

Jezeli tez porownujesz "latwosc" ProTrackera ktory ogranicza sie do kilku kanalow, prostych efektow podpietych pod jakis offset sciezki do wspolczesnych zaawansowanych programow i piszesz, ze dzisiaj jest latwo - to moim zdaniem chyba nie masz pojecia o czym piszesz. No chyba, ze masz na mysli programy typu Fruity Loops.

Jezeli zrobisz cos takiego od zera w 10 minut to jestes moim Bogiem :))

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
20-04-2010, 13:11
>>Molibden
>Uważam pisanie takiej "muzyki" za niepotrzebne. Jak wspomniałem, brzmienie sampli jest nie do zaakceptowanie, to >się komuś podoba? To współczuję.

Po pierwsze nie wiem jakie masz zastrzeżenia co do sampli? Ich brzmienie jest w porządku. Druga sprawa - robienie muzyki nigdy nie jest niepotrzebne, cokolwiek wyjdzie z tego, co robimy, to przeważnie "fun" dla tego, kto ją robi i to właśnie jest najważniejsze, jeśli robisz to hobbystycznie, to pozwala wyrazić w jakiś sposób siebie i zająć się czymś twórczym... jest to w pewnym sensie bardziej wartościowe niż jedynie odtwarzanie muzyki, a to przyznasz również nasze hobby.

Dla podtrzymania tematu podsyłam kolegom efekty mojej i kolegi zabawy w (pewnie niektórzy zaraz się skrzywią) hip-hop :) Kawałki mają ładnych kilka lat, były robione na baaardzo amatorskim sprzęcie, tak więc proponuję nie skupiać się po audiofilsku na jakości. Są to utwory z nigdy nie skończonej "płyty". W dwóch możecie zauważyć przesunięty w prawo wokal - niestety tylko taką wersję mam w pracy :(

Pożegnanie z Kroniką - http://wrzucacz.pl/file/9631271761109

Skład z porcelaną - http://wrzucacz.pl/file/3561271761298

Czas zacząć imprezę - http://wrzucacz.pl/file/6331271761298

Gdzie jest Piotraz? - http://wrzucacz.pl/file/1271271761298

Pozdrawiam,

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
21-04-2010, 22:53
@fallow - ciekawe kompozycje, czasami nieco wieje nudą ale ogólnie u mnie wypadają na plus ;))

Jedna uwaga, zdecydowanie poprawiłbym perkę, próbowałeś może DrumKits From Hell 2 ? Przy używaniu na przemian z bębnami typowo elektronicznymi potrafi dać niezłe rezultaty ;)

Molibden

  • 1906 / 5890
  • Ekspert
22-04-2010, 00:45
Szwagiero, takich zgrzytających sampli to ja nie chcę słuchać i jest to dla mnie strata czasu.
Co do h-h kawałków które wrzuciłeś, muzycznie i realizacyjnie jest bardzo dobrze. Serio! Muzyka bardzo mi się podobała, barwna, pomysłowa, różnorodna i z polotem, natomiast warstwy tekstowej mogłoby nie być. Powiedziałbym, że taką muzykę, z potencjałem szkoda marnować na hiphop i można ją wykorzystać w innych produkcjach.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
22-04-2010, 10:05
>> Molibden, 2010-04-22 00:45:56

Dzięki... od dłuższego czasu próbuję wrócić do tego hobby (niestety ciężko mi idzie zebranie się do tego) i faktycznie zrobić coś tylko i wyłącznie instrumentalnego - zobaczymy, czy się uda?

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
22-04-2010, 10:32
Odpowiadasz na wpis
>> -Pawel-, 2010-04-21 22:53:54
@fallow - ciekawe kompozycje, czasami nieco wieje nudą ale ogólnie u mnie wypadają na plus ;))

Jedna uwaga, zdecydowanie poprawiłbym perkę, próbowałeś może DrumKits From Hell 2 ? Przy używaniu na przemian z bębnami typowo elektronicznymi potrafi dać niezłe rezultaty ;)

---

Tak zgadzam sie :) Jak pisalem, to sa produkcje z mojego wczesnego etapu zajmowania sie czymkolwiek. Po latach wiele sie zmienilo. Teraz raczej czesciej korzystam z uslug perkusisty ktorego potem sampluje.

>> Molibden, 2010-04-22 00:45:56
Szwagiero, takich zgrzytających sampli to ja nie chcę słuchać i jest to dla mnie strata czasu.

Nic Ci nie kaze ani znie zmusza. Jest wiele gatunkow bazujacych na takim zgrzytaniu i jest wiele osob w takim zgrzytaniu sie lubujacych :)

domzz

  • 1113 / 5804
  • Ekspert
26-04-2010, 11:40
@Fallow, trochę mi smaka zrobiłeś na Abletona :)
Mam pytanie, czy da się w nim używać bezproblemowo VST/VSTi?
Jest kilka syntezatorów, bez których nie potrafiłbym się już obejść.

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
26-04-2010, 14:35
Generalnie nie napotkalem na problemy, chociaz czytalem na forach ze sa takie z ktorymi ludzie faktycznie czasem maja problem. Chyba nie pozostaje nic innego jak przekonac sie na wlasnej skorze :)

Vinyloid

  • 2470 / 5102
  • Ekspert
05-05-2010, 23:08
Co do wtyczek VST/VSTi to chyba nie ma programu który by się w końcu na którejś nie wysypał. Czasami jest to wina DAW, czasami samej wtyczki więc ideału raczej nie znajdziesz. Abletona nie używam więc się nie wypowiadam. U mnie od lat (siła przyzwyczajenia ?) sprawdza się tandem Sonar jako DAW / host VST + Encore (wyłącznie do edycji nutowej).

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
05-05-2010, 23:20
Ja korzystam głównie z WaveLab\'a i często muszę renderować poszczególne ślady zaraz po nałożeniu efektów bo gdy w projekcie jest za dużo wtyczek zaraz program się sypie i tracę nie zapisane zmiany :(

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
07-05-2010, 10:56
Panowie, może wrzucicie jakieś swoje dokonania? Jak na razie zaprezentowali coś fallow, poniekąd domzz i ja. Wszelkie opinie (mam nadzieję) mile widziane.

Pozdrawiam,

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
07-05-2010, 11:24
I przypominam, ze caly czas zaczynamy od poczatkow. Pozniej kolejne etapy :))