Audiohobby.pl

PC - komponowanie muzyki i obróbka sampli

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
24-05-2010, 14:01
>> Vinyloid, 2010-05-24 13:15:01
@fallow

Dziwne, bo jak ja klikam to nic takiego mi się nie pojawia. Cierpliwości - ściagniesz sobie później. A założę się, że to zrobisz, chociażby po to żeby mi dokopać, he he :)))

----

E tam :) Sciagne i poslucham z czystej ciekawosci, podokopo-costam to mozemy sobie o tych sluchawkach i glosnikach a ciesze sie, ze robimy to ladnie bez osobistych wycieczek i takich tam :) Na tym polu - jestem po prostu ciekaw i zadnych "zlych" intencji we mnie nie ma :)))

>> Vinyloid, 2010-05-24 13:38:48
Methenego nie wysłałem bo nie jestem właścicielem praw autorskich :)))

Ja nie wiem jak jest z prawami w takim przypadku :)) ale ja moich aktualnych nie wrzuce na ogolnym forum gdyz zobligowalem sie by tego nie robic umowa na pismie.

Vinyloid

  • 2470 / 5107
  • Ekspert
24-05-2010, 14:09
@fallow

>>Ja nie wiem jak jest z prawami w takim przypadku :))

Żartowałem tylko z napisu, jaki pojawia się przy uploadzie na wrzucacz.pl. Muszę teraz wyjść, więc Metheny będzie później. Inne produkcje (obce) na stronach 3 i 4 (filefactory.com).

domzz

  • 1113 / 5809
  • Ekspert
24-05-2010, 14:22
>> fallow, 2010-05-24 12:35:20
>>@Vinyloid: Ja nie moge sciagac z rapidshare\'a, limit przekroczony. Umiescilbys cos gdzie indziej ? Np. "wrzucacz.pl".

Nie możesz, bo w LANie masz jakiegoś ściągacza, który ssie z rapidshare, a oni rozpoznają użytkownika po zewnętrznym IP (takie rzeczy zdarzają się nawet w sieciach osiedlowych). Osobiście preferuję rapid :)

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
31-05-2010, 19:03
>> domzz, 2010-05-11 20:11:48
Znalazłem jeszcze jeden mój wyrenderowany kawałek.
Zaczął powstawać do dema, które miałem w planach, ale z braku czasu...
http://rapidshare.com/files/386137111/absynt2_36.ogg

obryte sample i znane Vsti :)


Mnie się podobać! Co prawda utwór w paru miejscach rozmija się z moimi preferencjami ale produkcja zrobiła na mnie wrażenie, gratuluję ;))

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
31-05-2010, 19:59
>> Vinyloid, ceikawe kompozycje wybierasz, nie znałem ich wcześniej. Bardzo ładnie aczkolwiek polecam zaopatrzyć się w lepsze instrumenty VST. Linia basowa jest np. świetna lecz co niektóre bardzo odstają zdradzając swoje cyfrowe oblicze. Brzmieniowo natomiast super wykończeniówka ;))

Tak sobie gadam i gadam, a nic sam nie podesłałem, zaraz coś poszukam... :)

Vinyloid

  • 2470 / 5107
  • Ekspert
31-05-2010, 20:36
@ -Pawel-,

A jakie to lepsze instrumenty VST kolega poleca ?

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
31-05-2010, 21:05
Na pierwsze rzut mogę zaproponować The Grand 2 Steinberga, realizm i duże możliwości kreowania brzmienia. Perkusję akurat miałeś bardzo udaną moim zdaniem, jednak muszę na marginesie polecić swój ulubiony twór czyli Drumkits From Hell 2, zżera strasznie dużo pamięci RAM i trochę trzeba się z nią pobawić zanim coś się wskóra ale efekty mogą być naprawdę zadowalające :) Z tego co pamiętam jakiś szwedzki zespół nawet nagrywał swoje płyty przy użyciu tej maszyny, a ich perkusista osobiście nagrywał sample do programu w studiu. Nazwy zespołu nie pamiętam bo nie słucham go.

Z takich małych i darmowych wtyczek polecam też zapoznać się z Magnus Choir, nie jest może zbyt realistyczny ale odpowiednio użyty może dostarczyć bardzo ciekawego tła.

Instrumenty klasyczne - jak do tej pory największe wrażenie zrobił na mnie DirectWave firmy Image-Line(wersja demonstracyjna jest chyba dołączana do programu FL studio XXL), polecam ;)

Jest pełno świetnych instrumentów, niestety czym lepsze tym więcej zasobów potrzebują i są niestety droższe ale odpłacają się większym realizmem niż standardowe syntezatory. Dobrze zrobiony sampler z bogatą bazą próbek to jest jednak coś :) Nie jestem specem w tej dziedzinie więc nie będę tutaj się panoszył w temacie, po prostu chciałem zwrócić Ci uwagę na to, w którym miejscu w moim odczuciu można jeszcze bardziej ulepszyć Twoje nagrania i mam nadzieję, że tak to odebrałeś ;))

Sam osobiście najbardziej lubię sytuację kiedy ktoś przyjdzie do mnie z gotowym pomysłem i chce to tylko zarejestrować i poskładać, mam kilka utworów robionych w ten sposób, koło wakacji znajomy pewnie wpadnie do mnie z pełniejszym materiałem do zarejestrowania i obróbki oraz dodania perkusji, póki co słyszałem tylko wersję baaardzo demonstracyjną i jeśli coś ciekawego z tego wyjdzie to się pochwalimy w tym wątku ;)

Obiecałem wrzucić coś swojego jednak okazało się, że nie mogę aktualnie odpalić utworu zapisanego na komputerze(brak kilku VST), który mam aktualnie do dyspozycji więc kawałek wrzucę dopiero po długim weekendzie jak przekopiuję go ze stacjonarki, na której jest wyrenderowany do wave. Mogę tylko zdradzić, że dla odmiany będzie to coś z okolic dark ambientu, oczywiście w bardzo amatorskim wydaniu ale coś mi tam wyszło na tyle aby było warte umieszczenia, może akurat komuś się spodoba :)

Vinyloid

  • 2470 / 5107
  • Ekspert
31-05-2010, 21:33
@-Pawel-,

To teraz kolej na moje ulubione instrumenty :

Piano: Synthogy Ivory
Gary : Toontrack EzDrummer i SD2 (DFH jest zbyt pamięciożerny i przekompresowany w brzmieniu IMHO)
Orkiestra: EWQL SO Platinum, LA Strings i VSL (różne wersje)
Chóry: EWQL Symphonic Choirs (czasami Omnisphere)
Pozostałe : miejsca na forum by nie wystarczyło :)

Jak widzisz narzędzia mam dobre, może tylko umiejętnego wykorzystania brakuje ? ;)

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
31-05-2010, 22:07
>> Vinyloid, a to przepraszam za niezbyt trafną uwagę z mojej strony ;) Chyba zbyt pospiesznie odsłuchiwałem i oceniłem, widzę, że musisz mieć ładną kolekcję instrumentów. Mimo to coś mi tam w kilku momentach zaleciało cyfrą, żeby nie wycofywać się z tego co już napisałem.

Ale brzmienie miksów masz i tak super! ;)

A i napisz proszę jakiego używasz basu, ten spodobał mi się od początku.

Vinyloid

  • 2470 / 5107
  • Ekspert
31-05-2010, 22:26
@ -Pawel-

To zależy od utworu. Bywa, że jest jest to nawet kilka instrumentów na raz. Szczegóły podam na PW bo nie chcę się tu za bardzo wywnętzać. Licho wie kto to czyta ;)
BTW partycje mam szyfrowane (BARDZO mocno) łącznie z bootsektorem więc na wypadek gdyby to czytali panowie w czarnych garniturach, ciemnych okularach, długich skórzanych płaszczach i z kapeluszami mocno zasłaniającymi czoło - ostrzegam nie będzie prosto, łatwo i przyjemnie :)

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
31-05-2010, 22:37
OK ;)

Vinyloid

  • 2470 / 5107
  • Ekspert
19-07-2010, 10:17
Demówka 30 sekund z jednego ze świeżych instrumentów gitarowych VST (rozmiar tylko 64 GB !). Nazwy nie wymienię bo wyjątkowo wrażliwy ten japończyk na kwestię praw autorskich. Zainteresowani się domyślą a jak nie, to PW. W pliku midi były tylko gitary, reszta moja.

http://rapidshare.com/files/407711635/SCdemo.rar

Vinyloid

  • 2470 / 5107
  • Ekspert
26-04-2011, 21:50
Zamiast z nudów dłubać w nosie poprawiłem "Are You Going with Me ?" Methenego (z pliku midi). Zmieniłem zestaw perkusyjny i bas. Coś tam pościszałem, coś pogłośniłem w miksie i na koniec użyłem trochę nowych zabawek do finalnego szlifu  - nazwijmy to umownie masteringiem ;-) Może się przyda do porównań albo nawet do posłuchania tym, którzy przegapili ostatnim razem:


https://rapidshare.com/files/459324194/Pat_Metheny_-_Are_You_Going_With_Me__Vinyloided_.rar


Ciekaw jestem waszych opinii jak to gra na kolumnach, bo całość była robiona na słuchawkach.