Audiohobby.pl

Cabasse

gewurztraminer

  • 5 / 5275
  • Nowy użytkownik
18-03-2010, 09:58
Cześć wszystkim. Jestem zainteresowany głośnikami Jersey MT30 Cabasse. Słuchałem ich i jestem zachwycony, ale chciałbym zobaczyć szczere opinie ludzi nie z salonu audio. Co sądzicie o tej firmie i tych głośnikach?
 

L3VY

  • 224 / 5628
  • Aktywny użytkownik
18-03-2010, 12:08
Baaardzo przeciętne. Mają pasmo przenoszenia od 58Hz, czyli nie usłyszysz z nich niskiego czy średniego basu. Grają dość przestrzennie i budowa kopułki pozwala na poprawne kreowanie sceny przy braku jednej ze ścian bocznych. W zasadzie to jedyna ich zaleta. Bezpośrednia konkurencja w postaci Dali Ikon 6 jest o wiele bardziej szlachetniejsza, tylko one potrzebują z 50-80 godzin grania aby zaprezentować się w pełnej krasie, a Kiełbasa gra od razu dość dobrze, więc możesz mieć mylne wrażenie przy porównywaniu w sklepie.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

gewurztraminer

  • 5 / 5275
  • Nowy użytkownik
18-03-2010, 13:38
No z tą przeciętnością to przesadziłeś. Porównywałem w salonie właśnie te Dali i Monitory 6. Dali mnie nie zachwycił, może to po prostu nie mój gust. Cabasse może nie schodzi tak nisko ale bas ma szybszy i bardziej dynamiczny i o wiele bardziej kontrolowany i nie ma góry na pierwszym planie. W Monitorach natomiast przeszkadza mi mniej detaliczna i nieco zbałaganiona góra. No i ten design w Dali.