Audiohobby.pl

DAC dobrze "zgrywający" się z słuchawkami

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
18-05-2010, 12:03
Czy ktoś z was miał do czynienia ze StageDAC od Meiera??

Ciekawy to sprzęt, jako, że Concerto strasznie mi "podpasowało" wziąłem go sobie na celownik i szukam informacji innych niż dostępne na stronie producenta.

PS. Jak na Dac to zasilanie tu jest mocno rozrośnięte - 100.000 uF




http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fdoctorhead.ru%2Farticles%2Fstagedac&sl=ru&tl=pl


http://www.6moons.com/audioreviews/meier2/meier.html


_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
18-05-2010, 12:05
Kilka innych zdjęć

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

mirhon

  • 438 / 5786
  • Zaawansowany użytkownik
18-05-2010, 12:55
Moim zdaniem w zakresie budżetowych rozwiązań Bersford (7520) jest bardzo fajnym combo DAC/wzmacniacz słuchawkowy.
Z rozwiązań droższych mogę polecić Myteka (DAC), który nie dość że jako DAC to lepsza kultura dźwięku niż beres to jeszcze jako wzmacniacz jest całkiem dobry - jest trochę wydajniejszy od Beresforda. Gra bardziej studyjnie, ale z "analogową nutą" i dobrze się sprawdza w ciut ciepławych słuchawkach np z moimi Denonami D2000 gra to bardzo fajnie. Beresford też z tymi denonami gra fajnie, jest trochę więcej ciepła, ale nic nie zamula.

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
18-05-2010, 13:33
Beres odpada, szukam czegoś lepszego - ale też nie audiofilskiego świecidełka tylko po prostu solidnego DAC\'a do słuchawek w cenie tak do ok 600 Euro

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

fallow

  • 6457 / 5868
  • Ekspert
18-05-2010, 13:40
Sa jakies wymagania odnosie wejsc (np. czy ma byc USB, Toslink) oraz co do tego jak ma grac ?

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
18-05-2010, 13:56
Minimum 2 wejścia cyfrowe (jako 3 może ale nie musi być usb, w kompie mam wyjścia coax i toslink) - ma grać możliwie neutralnie bez zbędnych wyostrzeń - relaksujący dźwięk z dużą ilością detali. Taka jest idea.

Jakieś propozycje?

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

mirhon

  • 438 / 5786
  • Zaawansowany użytkownik
18-05-2010, 16:45
@asmagus

kup DACa meiera... chetnie sprawdze go ze staxami ;-)

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
18-05-2010, 16:49
W tej chwili jest to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie.


Fallow wypytał o potrzeby i ... chyba ciągle dla mnie czegoś szuka - zobaczymy co wyszpera;)

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

fallow

  • 6457 / 5868
  • Ekspert
19-05-2010, 12:54
Jako, ze Asmagus widze ze lubisz i cenisz produkty Meier\'a wiec mysle, ze Stage DAC bylby z racji tego b.dobrym wyborem. Nie wiem czy masz takie zdanie, ale mysle ze jezeli ktos jest przekonany do "jakiejs filozofii" to juz sam ten fakt moze zdzialac bardzo wiele, urzadzenie Meiera chyba graja wlasnie w ten sposob ? (Ja nie wiem bo ich nie badalem ale WM8740 to chyba raczej wlasnie sam w sobie juz gwarantuje analogowosc i brak wyostrzen jezeli poza nim sie czegos "nie spieprzy") .

Poza tym mialbys komplet wzmak + DAC od Meiera, wiec pewnie powinny sie dobrze razem zgrywac.

Oczywiscie ja tutaj sobie tylko teoretyzuje a tak w rzeczywistosci to nie mam pojecia jak to gra :)))

---

Teraz troche sliska sprawa z tym, ze ma grac mozliwie neutralnie i jednoczesnie relaksujaco bez wyostrzen. W moim subiektywnym odczuciu neutralnie to wlasnie nie jest tak do konca relaksujaco - ale to ja sobie to tak odbieram. Relaksujaco to dla mnie analogowo, cieplo, spokojnie, stonowanie, troche misiowato (nie w tym rozlazlym sensie) cos jak graja HD 650. To jest dla mnie taki relaksujacy dzwiek. Neutralnie w moim odczuciu moze zagrac lekko i relaksujaco ale i ostrzej kiedy jest taki material na plycie/pliku. Neutralnie kojarzy mi sie z jak najmniejszym dodawaniem swojego charakteru do dzwieku, charakteru urzadzenia, ale nie celowe "analogowanie" czy umilanie. Nie wiem jak Ty to widzisz :)

Kiedys wlasnie szukalem takiego dzwieku w zrodlo a jako, ze nie stac mnie na "referencje" za dziesiatki tysiecy a\'la dCS czy Nagra to wlasciwie znalazlem go w produktach do studio przez male "s". Swietnym tego typu zrodlem sa dla mnie karty/interface\'y takie jak Lynx, RME, Benchmark, Lavry DA10, Apogee - kolejnosc przypadkowa. Czy to wewnetrzne czy to zewnetrzne. To i tak nie jest tanie, ale jest na takiej granicy sensownosci jak na moj gust.

Dopiero kiedy zaczalem swoja przygode z bardziej audiofilskimi sluchawkami zaczalem kombinowac jakie by tu zrodlo do nich dobrac, zeby gralo to w normalny dla mnie sposob (zwlaszcza kiedy mialem GS1000 - bez urazy dla posiadaczy, prosze - nie chce zaczynac tutaj kolejnych 10 stron - wspomnialem po prostu zeby Asmagus wiedzial o co mi chodzi ;) )

Obecnie powrocilem po przygodach z takimi sluchawkami do poczatkow/zatoczylem kolo i znow korzystam z dla mnie "normalnie, neutralnie" grajacych tego wlasnie typu zrodel.

Nie potrafie wskazac innych ktore graja dla mnie "neutralnie" w rozsadnej jeszcze jako tako cenie - niz wlasnie takie.

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
19-05-2010, 13:06
Na produktach Meiera się nie zawiodłem jak na tę chwilę więc fakt, zaufanie jakieś tam się zbudowało i pozytywne nastawienie do marki. Druga rzecz, moim zdaniem, Meier oferuje doskonały stosunek jakość/cena - co w sumie nie powinno dziwić skoro opisywał swoje ambicje jako (moje wolne tłumaczenie z pamięci) "nie mam ambicji zrobić najlepiej brzmiący DAC na świecie ale najlepiej brzmiący za daną cenę".

Nie jest jednak tak, że jestem wpatrzony tylko w Meiera i nic innego bym nie nabył.

Co do dźwięku w StageDAC jest 9 ustawień (3x3) "przetwarzania" i lektura watku userów na head -fi wskazuje, że ustawienie 2-2 jest baaaaardzo analogowe, w sumie prawie każdy z nabywców dostosował go do posiadanych słuchawek. Ludzie opisują, że np z grado używają ustawienia X-Y a z Senkami tylko Z-X itp. Daje to pewną elastyczność i zakup w ciemno może okazać się bezpieczniejszy.

O tym, że używam crossfeed\'a a w Stagedac jest on w najbardziej zaawansowanej formie nie wspominam nawet bo to bardzo kusi.



_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

fallow

  • 6457 / 5868
  • Ekspert
19-05-2010, 13:51
Meier tak pisze na swojej stronie:" The combination of the CONCERTO headphone amplifier and the STAGEDAC converter is a very logical and fine sounding one."

Co do tego stosunku mozliwosci do ceny, to wiele zalezy moim zdaniem po prostu od tego czy urzadzenie wstrzeli sie w preferencje kupujacego. Jak sie wstrzeli i bedzie zadowolony to powie, ze ma wysoki stosunek m/c. Jak sie nie wstrzeli to raczej powie, ze ma maly. Chyba, ze ocenic "klasy bezwzgledne" etc. :)

Cena byc moze jest normalna ale na Niemieckie warunki.

Np. taki zwykly w zasadzie IC RCA RCA  od Meiera kosztuje 110/150 EURO -> http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/cables.htm

Rudi Stor za IC sobie liczy 100 lub 170 EURO -> http://www.rudistor.com/soundsystems/phono&cables.htm

Wiec Meier z tego co czytam w opisie tego kabla, wydaje mi sie ze uwaza ze to taki od po prostu zwykly dobrze zrobiony kabel za 110/150 EURO. Ja za zwykly kabel moge dac gora 150 PLN liczac, ze jest na high-endowych wtykach, jak na "zwyklych" to 50 PLN :)

Ja tutaj nie neguje w zaden sposob Meiera i o nic go nie oskarzam, jest bardzo malo urzadzen o ktorych moglbym powiedziec, ze maja wysoki wspolczynnik mozliwosci do ceny. W zasadzie to moglbym je policzyc na palcach lewej reki i bylyby to np. EMU 1212m lub HD 380 Pro.

Uwazam, ze moje zrodlo i wzmacniacz powinny byc tansze a o audiofislkich to juz nie mowiac :) Ale nie mozna sprzedawac high-endu bo nie-high-endowych cenach bo wtedy to juz nie jest high-end :)



asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
19-05-2010, 14:00
Mylisz ceny delikatnie bo od Meiera ten IC kosztuje 110 E w UE, poza UE 150 $
W tej cenie masz już przesyłkę. Jesli kupiłeś wzmacniacz to zapłącisz 90Euro.
Z drugiej strony kable to nie działalność Meiera, są w ofercie bo czasem ktoś nie chce nabywac osobno.
Ale zgadzam się, mogłyby te IC być tańsze.

Co do sprzętu, Meier sprzedając bezpośrednio omija jeden poziom dystrybucji co tez wpływa na cenę.

W sumie to i tak najwązniejsze, jak zauwazyłeś, czy się podoba.

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

fallow

  • 6457 / 5868
  • Ekspert
19-05-2010, 14:07
Moze byc i 110 EURO :) 110 czy 150 - uwazam, ze i tak za drogo :)

majkel

  • 7476 / 5898
  • Ekspert
19-05-2010, 14:28
Ja bym brał DAC od Meiera. Firmowe zestawy od pewnego poziomu grają dobrze i jeśli nawet każdy klocek ma jakąś tam swoją sygnaturę, to całość się skutecznie uzupełnia. Przykładami mogą być serie Primare, Accuphase lub Naim, bo wiadomo, że nie rozmawiamy o kompletach z niskiej półki Technicsa, Pioneera, Denona lub Cambridge Audio. Podobnież dobrze jest wziąć łączówki z tego samego źródła, bo jest gwarancja, że coś było razem testowane i to niekoniecznie tylko przez producenta. W sumie bardziej płaci się za pewność niż za bezwzględną jakość, bo cena kabelków rzeczywiście niezbyt atrakcyjna jak na "zwykłe".

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
19-05-2010, 14:55
Coś w Tym jest majkel, skoro Concerto był projektowany na sygnale ze StageDAC powinno to razem spisywać się nieźle. Z drugiej strony niekiedy można uzyskać lepszy efekt stosując komponenty różnych firm; np nawet do Staxów poleca się wzmacniacze innych firm.


_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM