Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

naitik

  • 104 / 5864
  • Aktywny użytkownik
09-09-2016, 11:22
Dharma D1000 sluchalem z dedykowanym ich lampowym wzmacniaczem.Brzmienie jak z dobrych dynamikow i to wszystko.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
09-09-2016, 11:34
Studzisz mój zapał ;) Liczyłem na fajerwerki, tzn. na elektrostatyczną przestrzeń na górze i wysublimowane dźwięki w wysokiej średnicy połączone z dynamików pierdyknięciem w dolnym rejestrze.

naitik

  • 104 / 5864
  • Aktywny użytkownik
09-09-2016, 12:45
Te,ktore sluchalem,byly nowe z opakowania,moze po wygrzaniu by sie cos objawilo.....

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
22-10-2016, 09:39
Na wystawie audio w Londynie moglem zobaczyc i posluchac nowych sluchawek,ktore nowa firma z USA przedstawiala poraz pierwszy,to sluchawki o ktorych mozecie poczytac,bardzo ciekawe eletrostaty i nie tylko......ktorych cena super wraz z wzm+dac=4600funtow a graja b.dobrze,nazwa tych nowosci to SONOMA mam nadzieje ze beda pokazane na AVS w Warszawie,bardzo ladne i pieknie wykonanie sluchawki i wzm+dac.

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
22-10-2016, 09:44
Oto one:

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
22-10-2016, 09:49

Road To Nowhere

  • 1032 / 5867
  • Ekspert
22-10-2016, 11:08
Konkurencja dla Staxa ? ,zobaczymy jak się to rozwinie .

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
22-10-2016, 11:38
https://sonomaacoustics.com/technology/#detail_item--headphone1

Jeśli dobrze zrozumiałem opis na stronie producenta to niestety to nie są elektrostaty klasy Staxa - jest tam tylko jeden stator - te słuchawki nie pracują symetrycznie jak elektrostaty Staxowe, albo te od Sennheisera.
Krótko - to biedna wersja i widać, ze para poszła w gwizdek, czyli serce słuchawek jak najtańsze byle mogło się nazywać, że są elektrostatyczne.
Niesymetryczne przetworniki i folia o grubości 15 um  - zdecyzowanie warto tutaj zapłakac niż zaśmiać się :-(
Ale za to muszle to jakaś kosmiczna technologia "Injected Magnesium Ear-cups" - wiadomo, audiofile są głusi, kupują głównie oczami z pamięci recytując marketingowe frazy z ulotek i reklam.

Żal, żal, że tylko na taką konkurencję może Stax liczyć, Japończycy zasługują na poważne wyzwania, nie na takich kosmitów (biorąc pod uwagę skromne i prymitywne serce tych słuchawek nie wiem skąd ta cena ...).
« Ostatnia zmiana: 22-10-2016, 11:56 wysłana przez Krzysztof_M »
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
22-10-2016, 11:52
A ten przetwornik w nich to nie jest ten co był pokazywany z rok temu w formacje kartki A4,
i miał być sprzedawany wszystkim chętnym na metry?
Jak na razie konkurencją próbuje być HiFiMan, tylko trochę przegięli z ceną, no ale jak nie potrafią
opanować seryjnej produkcji, to coś musieli zrobić:) Gdzieś czytałem że Fang Bian od początku
starał się zrobić elektrostaty tylko mu nie wychodziło i zaczął od ortodynamików. Teraz chyba
mu się udało, choć jeszcze nie ma gotowego produktu, no ale ta cena >40k eurowaluty, wprawdzie chyba
ze wzmacniaczem no ale Orfi to ma jeszcze DACa, mocno ostatnio poprawili design tego wzmaka.

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
22-10-2016, 12:28
Na pierwszy rzut oka, to trochę lepiej wygląda ten zestaw niż elektrostaty od Hifiman. Jest tam jakaś spójność w projekcie. Przy tej cenie, to szansa na sukces będzie niewielka moim zdaniem.

Oczywiście faktor ceny nie jest najważniejszy, przykładem mogą być znacznie tańsze King Sound. Przypuszczam, że projektant kierował się ideą Sennheisera - moje słuchawki tylko z moim wzmacniaczem. Tylko po co takie myślenie?

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
22-10-2016, 13:15
Na pierwszy rzut oka, to trochę lepiej wygląda ten zestaw niż elektrostaty od Hifiman. Jest tam jakaś spójność w projekcie. Przy tej cenie, to szansa na sukces będzie niewielka moim zdaniem.

Oczywiście faktor ceny nie jest najważniejszy, przykładem mogą być znacznie tańsze King Sound. Przypuszczam, że projektant kierował się ideą Sennheisera - moje słuchawki tylko z moim wzmacniaczem. Tylko po co takie myślenie?
Mam nadzieje ze beda wam sie podobac,nie mialem za duzo czasu posluchac,synek sie niecierpliwil,zabralem go aby sie przyzwyczajal.....,bardzo solidnie i ladnie wykonanie,polaczenie kolorow super,wygladaja bardzo mocnie a sa bardzo lekkie 300g,graja bardzo lagodnie,aksamitnie,powabnie i ulotnie,jak elektrostaty,musialem podglosnic znacznie, bo wydawalo mi sie ze graja slabo,tak ze pokretlo musialo pojsc znacznie w tym wzm do przodu.Wykonanie wzm+dac tak jak w przypadku sluchawek swietne,to nie plastyk tylko piekne aluminium i wazy odpowiednio,wejscia rozne wydzieliscie z tylu na zdjeciu.Szkoda ze to razem nie kosztuje ok 3000 funciakow bo wtedy ten zestaw bylby zapewnie rozchwytywany i dobrze sprzedawalny.Trzeba spokojnie posluchac i to nie pare minut tak jak w moim przypadku i wtedy miec juz bardziej miarodajne zdanie na ich temat,akurat opisalem polowicznie pierwsze wrazenia.

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
22-10-2016, 13:38
Chcialem dodac ze wystawa ta odbyla sie poraz pierwszy w centrum Londynu,czyli 10min od mojego domu w duzym nowotelu,widac ze sluchawki maja coraz wieksze powodzenie bo prawie cale jedno pietro bylo przez nie zajete,bardzo duzo firm z calego swiata,sluchawek i wzm niesamowicie duzo,kabli sluchawkowych i akcesoriow multum,wszendzie mozna bylo usiasc i posluchac jakich chcialo sie sluchawek i wzmacniaczy,tak ze teraz sluchaki sa tak samo waznym produktem jak inne sprzety audio a nie tylko dodatkiem.Wystawa ta to ta ktorej podaje reklame:

http://www.indulgenceshow.com/

Za dwa tygodnie bede na nastepnej wystawie po Londynem doslownie 40min od mojego domu w Windsorze,bardzo eksluzywna wystawa,zobaczymy co tam bedzie wystawiane ze sluchawek,bede mial mozliwosc jako pierwszy zobaczenia na wystawie audio gramoonu polskiego znanego producenta Janusza Sikory o nazwie STARTER ktorego waga i cena dostepna bedzie narescie do warunkow jak najbardziej domowych,to czysty sprzet hi-end.
Przechodze calkowicie na tor analogowy, czyli zrodlo gramofon czyli czarna plyta jako najwazniejsza.
Zamieszczam link do tej wystawy pod Londynem ktora sie odbedzie za tydzien,piekne hotel i polozone miejsce,mila atmosfera:

http://www.hifinews.co.uk/editorial/page.asp?p=1173

To jest nowy gramofon Janusza Sikory ktorym jestem zainteresowany:
http://jsikora.pl/

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
22-10-2016, 17:01
Na pierwszy rzut oka, to trochę lepiej wygląda ten zestaw niż elektrostaty od Hifiman. Jest tam jakaś spójność w projekcie.
Zgadzam się że projekt samych słuchawek HiFiMana jest, hm zbyt podobny do HE1000, zresztą oni
nigdy nie mieli jakoś dobrego wzornictwa. Choć ten ich nowy wzmacniacza coś zmienia w podejściu,
wprawdzie moim zdaniem jest kontrowersyjny, same słuchawki też zmieniły kolory.

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
22-10-2016, 17:15
Jest
to ten wzm jest bardzo kontrowersyjny......

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
22-10-2016, 21:28
HiFiMan nie silił się na oryginalność i moim zdaniem słusznie - zrobił normalne uczciwe elektrostaty i dzięki temu mógł zastosować złącze takie samo jak Stax.

Tymczasem Sonoma oszczędziła na dobrych przetwornikach i w ten sposób sterowanie też jest inne, więc nie mogli zastosować kompatybilnego złącza.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −