Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Cortazar

  • 50 / 3446
  • Użytkownik
14-12-2014, 20:26
To moze i ja skrobne kilka slow na temat odsluchu mojego nowego nabytku - LST.
Co do wygladu i wykonania moge tylko podpisac sie pod wpisami Wiktora i Brodacza -  klasa sama dla siebie. Widywalem juz sprzety firm audiofilskich od srodka i nie cuesto spotyka sie taka dbalosc o szczegol i taka precyzje!
Po namysle, uwazam ,ze nie ma co sie rozpisywac na temat brzemia LST (sluchalem go na accuphase u stefana i na moim kondo)
bo LST nie ma wlasnego brzmiania. Jest to niezwykle przezroczyste urzadzenie ktore z jednej strony nie ogranicza/filtruje brzmienia wzmacniacza i pozwala z dugiej strony na eksperymenty z roznymi wzmacniaczami tak by osiagnac ''sound'' ktory nam odpowiada. I to wszytsko jedno czy bedzie to 10 watowa trioda SE czy kilkuset watowy tranzystorowy. Czyli raj dla staxowcow!!!
A brzmienie 9-tek z kondo souga? Uwazam, ze moja trioda przez jej ''zlocisto-miedziany'' charakter brzmienia pasuje idealnie do 9-tek. Efekt jest taki, ze slyszymy niesamiwita ilosc szczegolow, brzmienie jest nieslychanie rozdzielcze, dynamiczne ale nie popada nigdy w cyfrowa ostrosc. Rowniez cos co slyszalem na 9-tkach z innymi wzmacniaczami (727) czylinadmierny poglos, czy echo, sam nie wmie jak to nazwac, w moim systemie z kondo i LST nie wystepuje. Wydaje mi sie, ze jest to sprawa idealnego panowania wzmacniacza nad membranami staxow.
Dla mnie to najlepsze zestawienie do staxow jakie slyszalem do tej pory i mysle ze na teraz koniec poszukiwan (no chyba ze jakies pre albo nowy interkonekt ;-)).
A co do kombo eddie current 445 - abyss. Jest to nadal moja referencja do sluchania mocniejeszej muzy. Bas, dynamika szukajaca sobie rownych. Swietna scena stereo. Zostaje w moim systemie.
Pozdrawiam

Pawel

Fatso

  • 290 / 4017
  • Zaawansowany użytkownik
14-12-2014, 20:35
No to wychodzi, że zostałem bez sprzętu na święta. Ehhh życie.
Może ktoś ma ochotę pożyczyć mi wzmaka/konwerter, bo ma np. 2 albo coś w ten deseń?
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
14-12-2014, 20:56
A ja kończę swoją przygodę z audio :)

Fatso - jeszcze raz Ci dziękuję.

Nie chcesz mojego GCHA na święta? Mogę go jeszcze dorzucić do paczuchy zwrotnej ;)

Fatso

  • 290 / 4017
  • Zaawansowany użytkownik
14-12-2014, 20:58
A ja kończę swoją przygodę z audio :)

Fatso - jeszcze raz Ci dziękuję.

Nie chcesz mojego GCHA na święta? Mogę go jeszcze dorzucić do paczuchy zwrotnej ;)
I co ja tam podłącze? Kuchenkę??
Żona się ze mnie śmieje, koledzy zaraz będą. Dobrze, że chociaż Ty zadowolony jesteś.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
14-12-2014, 21:03
Znając Ciebie to pewnie zaraz byś go przerobił na HEV90 :)

Fatso

  • 290 / 4017
  • Zaawansowany użytkownik
14-12-2014, 21:15
Znając Ciebie to pewnie zaraz byś go przerobił na HEV90 :)
Nie, na HEV90 przerabiam O2, a na Thunderbolta klony lehmanna. Tego to bym na Blue Hawaii przerobił.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

ductus

  • 1247 / 4841
  • Ekspert
14-12-2014, 22:37
@Cortazar: Dzięki za opis. To zawsze dobrze, mieć kilka słuchawek a nawet systemów. Nie z powodu stałych porównań, ale głównie możliwości doboru/dopasowania do różnych nagrań.
Kroi mi się możliwość porównania mojego toru bezpośrednio do BHSE. Ale to po zmianie lampek w RE280mk2, gdzieś w przyszłym roku.

Baele

  • 753 / 5117
  • Ekspert
15-12-2014, 02:45
A ja kończę swoją przygodę z audio :)


Paweł,
i co ostatecznie wymyśliłeś?

Fatso

  • 290 / 4017
  • Zaawansowany użytkownik
15-12-2014, 07:09
A co mógł wymyśleć? Żeby nie musiał mi odsyłać, napisał, że popsuł i zapłacił. Więc zostałem chwilowo (podkreślam - CHWILOWO) bez zestawu ES.

Ale już kolejny szatański pomysł w głowie kiełkuje, potrzebny tylko jakiś enerdżajzer na kilka dni na przezimowanie :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
15-12-2014, 08:14
Jeden nieuważny ruch i kawa znalazła się w driverze... A szkoda, bo takie ładne były. Teraz już tylko zostaje mi powiesić je na choince i podświetlić lampkami z DACa.

Fatso, jeśli będziesz potrzebował kogoś kto pozbawi Cię kolejnego zestawu - zawsze do usług. Już wiesz komu lepiej nie dawać nic do posłuchania :]

Baele

  • 753 / 5117
  • Ekspert
15-12-2014, 08:28
Jeden nieuważny ruch i kawa znalazła się w driverze... A szkoda, bo takie ładne były. Teraz już tylko zostaje mi powiesić je na choince i podświetlić lampkami z DACa.

Fatso, jeśli będziesz potrzebował kogoś kto pozbawi Cię kolejnego zestawu - zawsze do usług. Już wiesz komu lepiej nie dawać nic do posłuchania :]

Pawel,
Rozumiem, ze to zart (?).

ductus

  • 1247 / 4841
  • Ekspert
15-12-2014, 11:49
...racja brzydale jak nic ale mają potencjał to wiem na pewno robota wyszła powiedzmy dobrze kiedyś jeszcze raz zbuduję obudowy według mojego projektu na razie na zimę musi tak być jak jest.
Marku, podziwiam. Jednak co do brzmienia poczekamy, co powiesz wkrotce.

MAG

  • 2393 / 5883
  • Ekspert
15-12-2014, 23:40
Relacja Pierwsza z odsłuchu Jecklin Float 1

Jecklin Float 1 Electostatic  produkowane od 1975 roku do 1987roku moje egzemplarze  nie posiadały numeru więc przypuszczam że są produkcja późniejszą tak jak to przedstawiają różne opisy tych słuchawek w internecie.

Jak wyglądają każdy wie wyglądają strasznie, jak obcięty kask z obu stron, tanie materiały zwykła gąbka , plastikowy pałąk, siatka stalowa, budowa jak od siekiery dodam tępej siekiery!
Po zakupie demontowałem plastykowe maskownice, zrobiłem zdjęcia wyjąłem delikatnie przetworniki i włożyłem je do woreczków.
Obudowy odnowiłem skleiłem plastikowy pałąk klejem dwuskładnikowym zatapiając przy tym kilka cienkich stalowych drucików przy pomocy lutownicy, po wyschnięciu kleju oszlifowałem papierem wodnym aby nie było ostrych krawędzi.
Na eBayu kupiłem folię imitującą włókno węglowe okleiłem najlepiej jak potrafiłem i zacząłem montować przetworniki.
Podkleiłem w kilku miejscach dość twardą gąbkę aby rama przetwornika nie dotykała plastikowej obudowy to samo zrobiłem z drugiej strony.
Jedyną rzecz a której jeszcze nie zrobiłem to dopasowanie cieniutkich płatków gąbki z ob stron.
Kabla nie wymieniłem być może to będzie zrobione przy kolejnym moim nowym rękodziele :)

Dźwięk:

Przepraszam ale mój błąd nie tłumaczę się ale wobec takiego błędu który popełniłem trzeba się walnąć w klatę heh a więc jeden kabel który zaprawiałem był źle zaprawiony i słuchawki grały w przeciw fazie!!!
Wybaczcie.
Biorę się za nowy opis za kilka godzin

Pozdrawiam Marek
« Ostatnia zmiana: 16-12-2014, 14:22 wysłana przez MAG »

Krzysztof_M

  • 1471 / 5288
  • Ekspert
16-12-2014, 09:09
Konkluzja jest tylko jedna albo trzeba im zrobić całkowicie inne zasilanie, ale na pewno trzeba te przetworniki włożyć w wygodniejszą obudowę.
Jakbym siebie widział zaraz po zakupie ERGO AMT - to ta sama stajnia w zasadzie, ta sama koncepcja geometryczna i te same problemy i wady. I oczywiście ta sama konkluzja :)

Nowo produkowane na pewno nie będą moim celem choć widzę że konstruktor poszedł ku wygodzie do przodu ale dalej są prymitywne.

http://www.quad-musik.de/html/float.html
To podobno zupełnie inne granie, jest nawet niski bas, impakt i cała reszta oh i ah. Chciałbym ich kiedyś posłuchać.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

MAG

  • 2393 / 5883
  • Ekspert
16-12-2014, 09:22
.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2014, 14:27 wysłana przez MAG »