Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Gustaw

  • Gość
02-07-2013, 22:44
Almagra,

Jeżeli ktoś to przetestował i gra lepiej niż wzmak dedykowany to w czym widzisz problem?

Ged

  • 1716 / 5901
  • Ekspert
02-07-2013, 22:46
almagra
Tak to straszne co oni robią i to działa, a co gorsza działa świetnie, nie może być :) Niektórzy co się nie znają (jak ja) podłączyli to nieświadomie do wzmacniacza dużej mocy i wpięli słuchawki warte dużo pieniędzy. I co ? I nic, nie spaliły się, grały, może nawet bardzo dobrze grały :)

almagra

  • 11514 / 5554
  • Ekspert
03-07-2013, 10:20
To,że gra lepiej od dedykowanego wzmacniacza świadczy bardzo źle o nim...Ja mówię o możliwości pełnego wykorzystania potencjału mikrodynamiki,którego na pewno nie uda się uzyskać w ww zestawieniu.

MAG

  • 2393 / 5886
  • Ekspert
03-07-2013, 11:05
Almagra

Stax produkował o wiele wcześniej takie urządzenia tak jak napisał Stefan P.Rill , A.Ciufolli robią to jeszcze lepiej selekcjonując i dobierając elementy wysokiej jakości .

Gdyby nie kryła się za jakością użytych elementów poprawa w czymkolwiek tylko sobie życzycie choćby połączeń itp to NASA swoje rakiety lutowała by cyną z ołowiem a okablowania  nie były by robione ze złota tylko zwykłego metalu coś w tym musi być :-)

Pytanie zagadka jakie były pierwsze elektrostatyczne słuchawki wyprodukowane na świecie i przez jaka firmę ???

d(-_-)b  MAG






  • Gość
03-07-2013, 13:00
Zainteresowało mnie to co MAG powiedział o okablowaniu. Pamiętam jak kiedyś na innym forum sprzeczał się ze mną typ który uważał że jakość użytych materiałów w okablowaniu sygnałowym, budowa wtyków i ogólnie jakość okablowania nie wnosi nic do dźwięku, a kiedy przedstawiłem mu parę faktów odpowiedział tylko: "audiofilski bełkot". Ten sam człowiek do dziś dzień na tamtym forum tytułuje się rangą "ekspert". Nazwę forum i nick pominę. To tylko moja taka osobista dygresja. W temacie elektrostatów jestem zielony i do nikogo tu nie piję. Ciekawe tylko spojrzenia niektórych osób :)

almagra

  • 11514 / 5554
  • Ekspert
04-07-2013, 00:32
Panowie pozwólcie sobie wytłumaczyć podstawową sprawę.Wyższość słuchawek elektrostatycznych wynika z dwóch powodów.Po pierwsze primo niewątpliwie o kilka rzędów wielkości niższa masa membrany,czyli odpada praktycznie bezwładność układu drgającego.Po drugie primo brak występowania zjawisk magnetycznych typu nieliniowego i histerezyjnego.Włączając elektrostaty poprzez transformator pozbawiacie tor tej bezmagnetyzyjności,czyli pozbawiacie się jednej z zalet słuchawki elektrostatycznej.Poza tym nawet gdyby w jakiś cudowny sposób ten amorfik pracował liniowo to pozostaje jeszcze kwestia nie do przejścia.Znaczna pojemność pasożytnicza uzwojeń plus pojemność kabla i pojemność słuchawki obniżają częstotliwość graniczną transformatora.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5291
  • Ekspert
09-07-2013, 10:58
Szukam nowych lamp do SRM-T1, czyli 6FQ7/6CG7. Nie interesują mnie używki, jedynie dwie nowe i najlepiej sparowane.
Ktoś może ma na zbyciu?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Gustaw

  • Gość

Robeeert1

  • 722 / 5534
  • Ekspert
09-07-2013, 17:04
Mam na zbyciu dwie pary:
1) GE 6CG7 gray plates i silver shield - nowe w pudłach
2) oryginalne jugosłowiańskie 6FQ7 -  Stax stosował je w T1, prawie nowe, używane max kilka godzin. również w pudłach

Jak coś będzie Cię coś z tego interesowało daj znać na priva.

pozdrawiam, Robert

Robeeert1

  • 722 / 5534
  • Ekspert
09-07-2013, 17:07
jugosłowiańskie mają złote piny, widać na zdjęciu, zdjecie real

MAG

  • 2393 / 5886
  • Ekspert
09-07-2013, 17:19
Też mam kilka nowych nos . Jak będziesz chciał pisz.
d(-_-)b  MAG






MAG

  • 2393 / 5886
  • Ekspert
10-07-2013, 17:45
Zainspirowany inwencją Krzysztofa postanowiłem w STAX  SRM-T1 (mod) przetestować nowe lampy 6FQ7 .
Mam kilka więc nie szkodzi spróbować na nich pograć.

Pierwsza godzina grania po wymianie z oryginalnych GE Elektronic 6FQ7/6CG7 NA 6FQ7 Electronic Zaeux Valve nie przyniosło kolosalnych zmian może grają bardziej żwawo ale mniej ciepło od starych oryginalnych GE Elektronic 6FQ7/6CG7.


Kilka słów na temat wzmacniacza STAX  SRM-T1 (mod)

Mój egzemplarz jest lekko pozmieniany w środku ma potencjometr na  drabince rezystorowej , srebrne kable :
AUDIO SINTHESIS SILWER BLUE.
Konektory od WBT
Oraz kilka innych drobnych zmian których nie potrafię nazwać:)

Obecnia wzmacniacz sobie współpracuje na zmianę z Lambda Signature i Pro dźwięk staje się pełniejszy jakby dostał więcej przestrzeni okaże się jutro , zamierzam grać zestawem całą noc :)

Może ktoś zna te lampy ja nie więc mogę na dzisiaj tylko napisać tyle że grają dobrze co do ich ogrania się lub nie okaże się za kilka godzin -dni.....

Kilka zdjęć z wymiany pozdrawiam elektrostatycznych.

d(-_-)b  MAG






MAG

  • 2393 / 5886
  • Ekspert
10-07-2013, 17:48
cdn.....

d(-_-)b  MAG






MAG

  • 2393 / 5886
  • Ekspert
10-07-2013, 17:49
cdn...

d(-_-)b  MAG






MAG

  • 2393 / 5886
  • Ekspert
10-07-2013, 17:50
cdn...

d(-_-)b  MAG