Audiohobby.pl

200 lat urodzin Fryderyka Chopina

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
01-03-2010, 17:51
Dzisiaj na TVP1 od 20.20 będzie transmisja koncertu z okazji 200 rocznicy urodzin Chopina
Zobaczymy co będzie wart ten koncert!

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
02-03-2010, 09:53
Przed wczorajszym koncertem rocznicowym miałem obawy, że będzie to niewypał.
Jednak było dobrze. Nie wzruszył mnie on do łez ale oglądałem z przyjemnością.
Bardziej podobał mi się występ Dang Thai Songa. Ciekaw jestem jak Wam?
Oprawa artystyczna do zaakceptowania. Jakość transmisji też.
Ciekaw jestem tylko jak to zabrzmiało na żywo. Teatr Wielki nie jest chyba najlepszy akustycznie a jeszcze
przy takich dekoracjach. Czy ktoś był może na tym koncercie?

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
02-03-2010, 17:41
Garrick Ohlsson też był OK (grał odpowiednio wolno).
Przez telewizor mało widowisk wzrusza do łez. Chyba, że powtórki tego co się widziało na żywo lub chociaż w kinie.
Formuła jednak całości za bardzo jak dla mnie zbliża się do Tańca z gwiazdami (Co ty sądzisz o tym, a jak pan obiera tamto, teraz krótki filmik z rozmowy z gwiazdą, a teraz reklamy, a teraz zapowiedzi seriali, znowu rozmowa z gwiazdą, potem trochę grania i od początku - rozmowy/reklamy . . . Mało grania.

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
02-03-2010, 19:30
Myślałem, że będzie jeszcze gorzej a tańca z gwiazdami nie oglądam to nie mam porównania i mi jaszcze nie zbrzydło.
Taki mały wywiad z artystą, szczególnie dobrym, mi nie przeszkadza. Prowadzący nie mieli tej charyzmy co "zapowiadacze" z PR2 ale byli znośni.
 Reklamy wykorzystuję na zrobienie herbaty lub wyjścia do toalety.
Doszło do tego, że jak jest film bez reklam to mi brakuje przerw. Na niektórych programach jednak są tak długie,
że się  odechciewa  oglądać nawet dobre filmy.
Dźwięk w TV odbieram z tunera satelitarnego podłączonego do niezłego przetwornika DAC i jest wtedy całkiem znośnie i czasami można się wzruszyć. Szczerze polecam taki zabieg, często zyskują na tym też filmy szczególnie te z w polskiej wersji lub z napisami.
A wracając do tematu; to słychać wtedy też różnicę między instrumentem z epoki a współczesnym.

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
03-03-2010, 09:53
W tym tygodniu codziennie około godz 9.00 PR2 nadaje utwory Chopina wykonane przez dawnych mistrzów.
Wczoraj był Witold Małcużyński a dzisiaj  Henryk Sztompka. bardzo to ciekawe i pouczające.
Myślę, że to jest o tyle ważne, że ci dawni mistrzowie uczyli się od ludzi którzy stykali się bezpośrednio z środowiskiem Chopina i Chopinem.
Warto włączyć sobie radio w drodze do pracy albo w pracy na PR2, zwłaszcza, że w tych starych nagraniach ważniejsza jest niesamowicie piękna interpretacja a nie jakość nagrania Tylko czy koledzy w pracy to wytrzymają?

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
04-03-2010, 09:22
Bardzo dużo dyskutantów w tym wątku :)
W drodze do pracy i z powrotem oczywiście zawsze PR2 (jadę sam).
W pracy pracuję.
Jak jadę z dziećmi to wynegocjowałem Katie Melua :)
Co poza Jagodzińskim i Możdżerem jest warte posłuchania z interpretacji jazzowych Chopina ?

jjurek

  • 2059 / 5824
  • Ekspert
04-03-2010, 09:56
Polecam Lorę Szafran z Maselim- "Tylko Chopin".
Dosyć stara rzecz- płytę kupiłem z pięć (dziesięć?) lat temu.
To jest mój top z serii "męczymy twórczość Naszego Narodowego".
Nie do końca jazz, ale bardzo fajna.
Uwaga- muzyka z tych "trudniejszych"- zaczyna się podobać dopiero po kilku przesłuchaniach.

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
04-03-2010, 11:08
Nigdy nie słyszałem o tej płycie.  Ale mam nadzieję ją jakoś odnaleźć i posłuchać może na YouTube.
Chociaż Lora nie należała do moich idoli. Słyszałem ją parę razy na różnych koncertach ale nigdy
nie podbiła mojego serca. Teraz jednak posłucham uważniej ze względu na Maseliego.

O Chopinie śpiewnym przez Novi Singers już pisałem, pięknie śpiewają, może dla tego, że nie udziwniają.
Brzmi to bardzo dobrze a nagrania są z roku 1970.

Tak, entuzjazm i udział w tym i nie tylko, wątku jest zabójczy (poza  małymi  wyjątkami , potwierdzającymi regułę)
oraz kultura osobista niektórych forumowiczów, wymaga zagrania najszerzej znanego utworu Chopina!!!

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
05-03-2010, 10:56
&feature=related

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
10-03-2010, 09:59
Ten adres warto polecić!
http://www.polskieradio.pl/chopin/

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
10-03-2010, 10:53
Zwróćcie uwagę na wywiady!!!

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
22-03-2010, 17:26
W ostatnim Jazz Forum jest dość długi artykuł nt. interpretacji jazzowych Chopina: Chopin goes jazz !

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
03-04-2010, 12:47
Wszystkim fanom muzyki Fryderyka Chopina, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.
Oraz większego zaangażowania w życie Forum, bo bez niego ono wyschnie i zwiędnie.
Jeden czy dwa tematy nie utrzymają naszego forum na dłuższy czas.
Wymiana myśli ze samym sobą nie ma sensu. Jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego i proszę o odrobinę zadumy.
Dołączę jeszcze dwa cytaty muzyczne
 Świąteczny Mazurek dla chwili zadumy

mam nadzieję ,że ton drugi nie będzie ostatni dla tego tematu:

marcow

  • 1045 / 5349
  • Ekspert
11-04-2010, 16:29
Z tej całej tragedii jest jeden pożytek! Na TVP Kultura nieźle grają teraz jest Chopin grany przez Zimermana!

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
11-04-2010, 16:39
 Niestety ale dźwięk z transmisji pogrzebowych dalej lepszy z TVN niż z państwowej telewizji