Audiohobby.pl

Sluchawki a zdrowie.

DigitalFan

  • 56 / 5773
  • Użytkownik
31-08-2009, 18:34
 >> almagra, 2009-08-31 18:25:29
Tak,ale MR nie robi się po 3 godziny dziennie,codziennie...

Jasne.
Stąd napisałem do czego służą słuchawki.
Wedle aktualnej wiedzy pola od słuchawek są nieszkodliwe, ale almagra pamiętaj, że np. kiedyś wyrabiano klocki lego z plastiku dziś uważanego za szkodliwy.
Abyś się nie trząsł ze strachu i ogólnie dla lepszych wrażeń kup sobie aktywne monitory bliskiego pola - dobre są ekranowane. Słuchawek używaj doraźnie, jak napisałem powyżej. Chyba, że zawodowo musisz korzystać?
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
31-08-2009, 18:38
Od głośników można się nabawić chorób kręgosłupa. Sweet spotu trzeba  pilnować. Lekki ruch w niewłaściwą stronę i obraz muzyczny się rozsypuje.

DigitalFan

  • 56 / 5773
  • Użytkownik
31-08-2009, 18:50
>> majkel, 2009-08-31 18:38:30
Od głośników można się nabawić chorób kręgosłupa. Sweet spotu trzeba pilnować. Lekki ruch w niewłaściwą stronę i obraz muzyczny się rozsypuje.

Dlatego najlepiej wynająć orkiestrę, wirtuoza albo jakiś zespół muzyczny uprzednio wybudowawszy salę koncertową.

Pisałem już, że słuchanie muzyki wysokiej jakości jest bardzo kosztownym hobby.

Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

vladoi

  • 136 / 5426
  • Aktywny użytkownik
31-08-2009, 19:01
Ano pewnie, że ciśnienie akustyczne podczas słuchania w słuchawkach,  szczególnie zamkniętych, może o wiele szybciej i łatwiej uszkodzić słuch niż nawet głośne słuchanie głośników. Jednak fizjologia powoduje że zbyt głośne słuchanie jednych i drugich, wywołuje dyskomfort. Powodowany analogiami przed rozmówców skuszę się do porównania: czy słuchawki, czy głośniki są bardziej szkodliwe, odpowiem, że to jak z kochanką: czy wyżej ,czy niżej, choć odmiennie, to i tak DOBRZE.  
Vlado.