Audiohobby.pl

White Bird Amplification Sensauris

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
19-08-2009, 14:21
W związku z licznymi pytaniami o ten model wzmacniacza i jego cenę, WBA prowadza promocję na egzemplarze przedpremierowe (premiera odbędzie się Audio Show 2009 na początku listopada) obowiązującą od 30.09.2009 do 1.11.2009r i ustala jego cenę na 3960 zł z VAT wraz z wliczoną przesyłką krajową i możliwością wypożyczenia do odsłuchu.


Zamówienia będą realizowane od dnia 30.09.2009.

_____________________________________

WBA Team
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

baols

  • 21 / 5536
  • Użytkownik
19-08-2009, 16:44
Spodziewałem się trochę bardziej "promocyjnej" ceny czytając o promocji... ;)
Czy po premierze cena się zmieni? W którą stronę?

Jakie są warunki wypożyczenia?

Arek_50

  • 1130 / 5889
  • Ekspert
19-08-2009, 17:24
...a to jest najlepsze ...nie ma obudowy ...a juz jest cena


Badz powazny   ...i nie rob cyrku .Nie widzisz ze strzelasz do wlasnej bramki....wez zimny prysznic ech...

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
20-08-2009, 01:41
Koszt obudowy jest sztywny i nie ma żadnego wpływu na cenę finalną, biznesplan się nie zmienia w zależności od widzimisię dostawców, których również zawsze można zmienić. WBA to nie DIY, gdzie wszystko planuje się na kolanie w zależności od prędkości i kierunku wiatru (przy całym szacunku do DIY).

W kwestii ceny, jest ona po prostu wypadkową kosztów produkcji i realiów rynku (koszty personalne i marketingu najbardziej rzutują na cenę).

Chcę podkreślić takze istotny fakt, iż w WBA Sensauris jest jednak znacznie więcej komponetów i układów niż w niektórych konkurencyjnych i cenionych klockach z tego samego pułapu cenowego, w których po rozkręceniu ku naszemu zdziwieniu ukazywały się zazwyczaj: dwa małe trafa, 4-6 lamp, 2 do maks. 4 kondensatorów, kable, gałki i obudowa...,przepraszam było jeszcze audiofilskie powietrze, najpewniej najdroższe z tego wszystkiego.
_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Arek_50

  • 1130 / 5889
  • Ekspert
20-08-2009, 05:28
..a  widzisz ...juz jestes z drugiej strony lady...:)))

Nigdy bym Cie nie zatrudnil...

kopaczmopa

  • 786 / 5826
  • Ekspert
20-08-2009, 08:38
Roland wiesz ze Cie cenie ale faktycznie wystawianie klocka ktory jeszcze w formie finalnej nie istnieje jest troszke nie tego...
Jak powstanie pokazcie go i zrobcie mu promocje czy cokolwiek.
(do tych co mowia ze nie ma promocji to ja mowie ze jest bo mial kosztowac 4k zl a kosztuje 3960:))


>>Chcę podkreślić takze istotny fakt, iż w WBA Sensauris jest jednak znacznie więcej komponetów i układów niż w niektórych konkurencyjnych i cenionych klockach z tego samego pułapu cenowego, w których po rozkręceniu ku naszemu zdziwieniu ukazywały się zazwyczaj: dwa małe trafa, 4-6 lamp, 2 do maks. 4 kondensatorów, kable, gałki i obudowa...,przepraszam było jeszcze audiofilskie powietrze, najpewniej najdroższe z tego wszystkiego.

Jesli chodzi o koszty produkcji to zrozumiale ze cena idzie w gore, oby tylko szla z jakoscia brzmienia.
Natomiast jesli chodzi o brzmienie to roznie z tym bywa. Mialem kilkunasto kilogramowe wzmacniacze najezone komponentami ktore potem przegrywaly z Rotelami 3 razy lzejszymi z 1 plaska plytka - a proporcje w brzmieniu odwrotnie proporcjonalne do wagi.
_____________________________________

Arek a czemu bys nie zatrudnil Rolanda - ma sie zajac poruszeniem tlumu to na pewno sie zajmie i zrobi to dobrze.
Tak czy siak wyjdzie Sensarius to chetnie poslucham.
ciekawosc brzmienia

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
20-08-2009, 08:56
A ja mam dwa pytanka odnośnie okablowania. Czy sieciówka będzie dołączona do wzmacniacza czy trzeba się będzie samemu o to zatroszczyć? Co do IC było wspomniane, że ma być okablowanie Conducfila, w związku z tym, że póki co mam jedynie możliwość bezpośredniego podpięcia go do E-MU czy mogę sobie wybrać odpowiednie wtyczki do dołączonego okablowania aby uniknąć przelutowywania na dzień dobry?

I jeszcze taka drobna propozycja, a może dałoby się go wyposażyć dodatkowo w wejście zbalansowane symetryczne przez TRS? Jeśli to by oczywiście coś mogło pomóc w tym układzie.

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
20-08-2009, 09:49
Jeśli dobrze zrozumiałem, to od Conducfila kupują okablowanie wewnętrzne, bo IC nie jest nigdy częścią wzmacniacza.

Paweł, zbalansowane na TRS to egzotyczny i rzadko spotykany pomysł. Jako producent nie poszedłbym na coś takiego, tylko XLR.

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
20-08-2009, 09:56
Co do braku obudowy, powiem krótko:

zamierzamy sprzedawać dźwięk, nie opakowanie. To drugie będzie najlepsze z możliwych w założonym budżecie, a nasze pierwotne ustalenia wskazywały, że rezerwa jest spora, zwłaszcza że gdybyśmy zamówili całość w Chinach, wszystko byłoby już gotowe i 2x taniej. Przyjęliśmy jednak bardziej ideologiczne założenie (mało biznesowe), że wzmacniacz będzie w 100% Made in Poland.

O kablach:

Okablowanie Conducfila będzie w środku, IC każdy dobierze sobie sam :) Sieciówka będzie dołączona do wzmacniacza, ale czy to będzie jakiś konkretny wypas, nie zapadły jeszcze ustalenia.

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
20-08-2009, 10:14
Majkel, a dlaczego nie? Moim zdaniem bardzo wygodne rozwiązanie, chociaż XLR jest faktycznie nieco lepsze w pewnych aspektach ale mniej uniwersalne. TRS w symetrii nie jest egzotyką, często jest wykorzystywane w bardziej budżetowych rozwiązaniach PRO np.: karty muzyczne czy małe miksery lub monitory bliskiego pola. Ale nie będę płakał i bez tego. Może w przyszłości WBA przewidzi jakieś modyfikacje to wówczas podeślę im wzmak do ulepszenia..

Roland, widocznie źle doczytałem z tymi kablami, to już wszystko jasne :)

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
20-08-2009, 10:17
Ale Panowie, to nie jest wzmacniacz zbalansowany/symetryczny to po pierwsze. Potrzeba by nowej wersji i nowego projektu. Nikt nie zakladal ze to bedzie wzmacniacz symetryczny. Z tym wiaze sie przeprojketowanie, nowe testy na symetrycznie terminowanych sluchawkach etc.

Jezeli juz stosowac symetryczny input to w zadnym wypadku nie TRS. Standardem jest XLR. W EMU TRS wybrano z jednego prostego powodu - XLR nie zmiescilby sie na plytce PCI :) That\'s all.

Sam uzywam Sensaurisa razem z EMU 1212m, zrobienie sobie IC TRS->RCA nie jest absolutnie zadnym problemem. Mozna tez taki zamowic w sklepie kablarskim albo u kolegow z forum.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
20-08-2009, 10:24
Fallow, chyba miałeś na myśli TS->RCA ;)
Nie no oczywiście, że nie ma problemu, wcześniej używałem TRS->TRS do podłączenia z mikserem i też trzeba było samemu się kłopocić bo do E-MU żadna lepsza wtyczka z gotowych kabli nie wchodzi bo ma zbyt blisko siebie gniazda :/ Teraz będzie trzeba zrobić trochę inny kabelek :)

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
20-08-2009, 10:28
Tak masz racje, bedac precyzyjnym dokladnie tak :) Mozna uzyc TS lub TRS jak kto woli, z tym ze aby nie powodowac zwarcia - tak dla zasady przy TS, jeszcze trzeba przelaczyc karte w tryb -10dBv zamiast +4dBu

Ja uzywam po stronie EMU Neutrikow Silent a po stronie wzmacniacza Neutrikow Profi, kabel to Conducfil 8896.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
20-08-2009, 10:35
Conducfila zakupiłem niedawno, jeszcze tylko wtyczki jakiś oplot i można się pobawić :) Te Silenty mieszczą się bez trudu rozumiem?

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
20-08-2009, 10:39
Już mi się nie chciało tego pisać, ale z moich domysłów na temat schematu wychodzi, iż pełna obsługa sygnałów symetrycznych nie będzie możliwa. Można zrobić udawaną, pomijającą jeden sygnał albo rozbudować wzmacniacz, ale to chyba nie jest w zamiarach projektantów i nie wiem czy potrzebne.