Audiohobby.pl

kolekcje płytowe

konto_usuniete

  • 402 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
13-04-2008, 21:26
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

pp

  • 75 / 5890
  • Użytkownik
13-04-2008, 21:32
->parmenides

:-)))

Ty w cale nie jesteś gorszy ani lepszy:))
Aż strach pomyśleć jak by wyglądało zdjęcie zbiorów broya lub Fana Karajana:))
Pewnie było by ich kilka bo na jednym kadrze się nie mieszczą:))

Dodam że szafkę na ten zbiór zafundowała mi żonka:))

Pozdrawiam
pp

konto_usuniete

  • 402 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
13-04-2008, 21:36
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

violett

  • 786 / 5887
  • Ekspert
13-04-2008, 21:42
Mam trochę płyt. Dla mnie już tylko istnieje jedno pytanie: układać je wertykalnie czy horyzontalnie?

Mam trzy kręgi (zakresy, warstwy, stosy?) płyt: 1. Nie słucham, 2. Słucham czasami, 3. Słucham często.

:-)

clo2

  • 1702 / 5899
  • Ekspert
13-04-2008, 21:52
>parmenides, pp

Gdybyście organizowali jakąś wyprzedaż (oczywiście aby zrobić miejsce na nowe płyty) to dajcie znać;). Przynajmniej byłoby w czym wybierać. Zorganizujecie może koledzy odpłatne szkolenie dla "specjalistów od muzyki" z Empiku na temat - co powinno być na półkach (poza Warszawą, bo tam macie chyba jeszcze jako tako), aby klient wchodząc wychodził z płytami a nie pustymi rękami;).

P.S. Ostatnio postanowiłem już kupować tylko w necie. Czasem zachodziłem "po drodze" do Empiku z myślą o chwyceniu czegoś ciekawego bez planowania zakupu. Ale żeby zminimalizować ryzyko "wtopy" nieznane mi płyty pobieżnie odsłuchiwałem. Niestety jakiś "genialny manager";) zabrał stacjonarny odtwarzacz i teraz można odsłuchać tylko wybrane "hity z satelity" wprowadzone "do bazy";). Sprzedawca bardzo chciał mi pomóc, niestety dotychczasowe odtwarzacze zarekworowano. Oznajmiłem jedynie sprzedawcy, że "w ciemno" to sobie mogę taniej kupić w necie, przyślą i nawet fatygować się nie będę musiał i tyle mnie tam widzieli. Przy pomysłach nektórych "geniuszy" od sprzedaży normalnie ręce opadają.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

konto_usuniete

  • 402 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
13-04-2008, 21:54
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

pp

  • 75 / 5890
  • Użytkownik
13-04-2008, 21:58
->clo2

Szkoda czasu na empiki i tym podobne. Dla nich liczą sie tylko targety i obrót.
Prawdziwe płyty dla melomanów są tylko w sieci i małych sklepach w realu jak np. Rubicon w W-wie na Marszałkowskiej 8 (tutaj prawie sam jazz ale za to jaki)

Jak będę się pozbywał czegoś dam Ci znać

Pozdrawiam
pp

cocor2007

  • Gość
14-04-2008, 15:58
Mam dużo, nawet dużo za dużo :). Ile to waży doświadczyłem przy przeprowadzce. Pięć metrów bieżących winyli już w szafach, wiekszość cd jeszcze w kartonach . Zbieractwo jest okropne ! Wiele razy juz zbierałem sie do opchnięcia niepotrzebnych ( tam mi sie wydawało..) płyt, ale jak biorę do ręki jakąś zapomnianą płytę, to zawsze coś mnie podkusi żeby posłuchać ten ostatni raz, a wtedy zawsze pojawi sie jakis dźwięk, który mnie po latach zadziwia i płyta wędruje na półkę.

Katalogowanie ? Jak sie nie zabierzesz za to od początku, to potem jest ciężko, No, bo jak tu wklepać kilka tysięcy linii do kompa. Kiedyś zacząłem robić to z winylami, skończyło się na 500 w brudnopisie...

dong

  • 541 / 5865
  • Ekspert
15-04-2008, 15:53
fajny temat parmenidesie - i bliski mi.   :)

moja muzyczna pasja kolekcjonerska trwa już od wielu, wielu lat, i w międzyczasie przybierała różne formy - od nagrań z radia na kasety magnetofonowe, poprzez płyty winylowe, do płyt CD stanowiących dla mnie obecnie medium podstawowe (z praktycznych względów - największy wybór i najłatwiejszy dostęp do nagrań).

to, co jest niezmienne od początku, to systematyczność i ukierunkowanie - staram się dokonywać zakupów przemyślanych i nieprzypadkowych, próbując choć częściowo zaspokoić wielostronne i zróżnicowane potrzeby poznawcze.

ilościowo moje zbiory wciąż są skromne i nie mogą się równać z większością z Was (ze względu na uwarunkowania życiowe musiałem pasję zbieractwa kilkakrotnie na dłuższy lub krótszy czas powstrzymywać; nigdy też nie było mnie stać na pofolgowanie jej w pełni) - licząc razem kompakty i winyle posiadam zapewne pomiędzy 800 a 900 "jednostek płytowych".

zakres przeczesywanych przeze mnie obszarów nieustannie się poszerza, choć na pierwszym miejscu niezmiennie od 20 lat pozostaje muzyka poważna. kolekcję staram się powiększać w sposób z grubsza proporcjonalny, godząc różne zainteresowania i kierunki poszukiwań - poznawanie rzeczy całkiem nieznanych z uzupełnianiem doskonale znanych, zakupy usystematyzowane wg zaplanowanej listy z dokonywanymi pod wpływem impulsu itd.

płyty przechowuję w regałach IKEI - typu Benno (było powyżej) oraz Markor (patrz obrazek), jak mi się skończy miejsce w obecnych, mam zarezerwowane szuflady w regałach bibliotecznych - jeszcze z 200 cd się zmieści.  :)

skatalogować zamierzam Catraxx-em, tylko nie mogę się zmobilizować do dokonania w nim odpowiednich adaptacji - brak czasu. póki co, pilnuję porządku na półkach.

kupuję głównie w sieci i głównie za granicą, moje ulubione punkty to cdconnection, presto, jpc i jazzloft, dawniej był jeszcze djangos. staram się polować na okazje, wyszukiwać miejsca najtańsze i rozmaite special-offers. do sklepów fizycznych zaglądam (z rzadka) głównie w poszukiwaniu przecen lub wyjątkowych rarytasów.

wojtek i

  • 140 / 5846
  • Aktywny użytkownik
27-04-2008, 21:47
Płyty CD zbieram od ok. 16-17 lat.Mam ich chyba 2tys.Przeważa jazz jakieś 70% i powaga20%,pozostałe 10% to muzyka etniczna.Jeżeli chodzi o jazz to głównie ten z ostatnich 50 lat chociaż od ok. 5-6 lat z przewagą free i tego co obecnie określa się jako free-bob.Ulubione wytwórnie obecnie to Eremite i Clean Feed.
Muzyka poważna to przekrój przez całość,od dawnej do współczesnej chociaż najbliższa mi jest ta XXwieczna.
Od roku odkryłem muzykę dawną.Nie lubię opery.
Oprócz zbioru CD posiadam z dawnych czasów ok 500 LP ale obecnie ich nie słucham.
Zbiór CD nie jest skatalogowany ale jakoś sobie radzę.Muzyka poważna ułożona jest autorami,chronologicznie.
Jazzowa autorami.Kupuję głównie w necie.I...to by było na tyle.
wojtek i

dong

  • 541 / 5865
  • Ekspert
28-04-2008, 17:54
^wojtek i

czy słusznie się domyślam, że jesteś kolejnym imigrantem z audiostereo? o nieco dłuższym tam nicku?

jeżeli tak, to witaj na audiohobby!

djmis

  • 19 / 5849
  • Nowy użytkownik
29-04-2008, 10:49
Mój zbiór ( po licznych selekcjach, w wyniku których pozbyłem się co najmniej dwa razy większej liczby płyt ).
Więc jest to zbiór bardzo osobisty i nieprzypadkowy.
W szufladach cdrki, digipacki, boxy.

Około 300 płyt trzymam w wersji - krążki w pudełku 2CD na półce, poligrafia drugiego krążka ( zwykle tego mniej lubianego ) w filatelistycznym klaserze.

konto_usuniete

  • 402 / 5899
  • Zaawansowany użytkownik
29-04-2008, 11:03
ADMIN: Konto i wpisy zostaly usuniete na prosbe uzytkownika (parmenides).

djmis

  • 19 / 5849
  • Nowy użytkownik
29-04-2008, 11:15
Absolutnie nie mam takiego syndromu. Każdą ze swoich płyt uwielbiam po prostu, przesłuchałem wiele razy i odłożyłem na półkę z uczuciem oczarowania jej zawartością.
Więc mógłbym wrócić z radością do każdej posiadanej płyty - w każdym momencie.
To że tak się nie dzieje - to już kwestia wciąż nowych zakupów, które czekają niecierpliwie na odsłuch lub ostateczną decyzję, czy warto zasilić nimi posiadany zbiór ( na zdjęciu to te płyty leżące poziomo ).

dong

  • 541 / 5865
  • Ekspert
29-04-2008, 11:35
^djmis

a którędy biegną kable od sprzętu?  ;-)