Audiohobby.pl

Fanklub AKG

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
11-02-2020, 20:08
Takie małe pytanie, nowe AKG K240 STUDIO (made in china) są coś warte, czy sobie darować?
Kuszą niskie ceny.

Bardzo dobre słuchawki. Z pewnością lepsze od D8000 i jakichkolwiek Audeze z tych co słuchałem. Jednak moim zdaniem lepiej dołożyć do 612, 701 czy jednak 712.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
11-02-2020, 21:14
Na początku dziękuję za sugestię.
Chciałbym także wyjaśnić że nie jestem (wielbicielem-znawcą) słuchawek mam już AKG K271mkII i one mi wystrajają w zupełności do mojego słuchania. Ale pytałem o K240 STUDIO ponieważ mam możliwość  zakupu dla osoby trzeciej. Jako także słuchawki do słuchania od czasu do czasu. W dalszym ciągu mówimy o słuchawkach K240 Studio (made in china) nie z Austrii.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
11-02-2020, 21:48
Te K601/701 nokautuja D8k zwlaszcza brakiem basu, z innych ich przewag warto wspomniec o mniejszej skali dzwieku i zredukowanej namacalnosci, a na deser dostajemy wyraznie slabsze wypelnienie i holografie instrumentow, bardzo rzadki zestaw zalet. Osobiscie, do pelni szczescia zyczylbym sobie wiekszego ograniczenia w rozdzielczosci i rozpietosci dynamicznej.

Tytus1988

  • 148 / 1690
  • Aktywny użytkownik
12-02-2020, 00:30
@AUDIOTONE: nie ukrywam, że taki zakup dla osoby trzeciej może być dość ryzykowny, tym bardziej, że nawet ceniony przez nas (edit:lub zbliżony do niego) model słuchawek w naszym torze, w innym może wypaść niezbyt zadowalająco. Jednak przy atrakcyjnej cenie, przy takim okazjonalnym słuchaniu, te AKG 240 nawet wyprodukowane w Chinach powinny dobrze się spisać. Do takiej kwoty można zaryzykować, nawet w przypadku, gdy nie jest to egzemplarz wyprodukowany w Austrii.

@Sekator: mogę poprosić Ciebie informację, jakie były elementy toru, w którym słuchane przez Ciebie D8k wypadły tak niekorzystnie? Dla mnie wspomniane cechy  (w innym wątku) ich brzmienia świadczą o zbyt małej mocy wzmacniacza, który je napędzał.
« Ostatnia zmiana: 12-02-2020, 00:58 wysłana przez Tytus1988 »

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2020, 06:28
@Sekator: mogę poprosić Ciebie informację, jakie były elementy toru, w którym słuchane przez Ciebie D8k wypadły tak niekorzystnie? Dla mnie wspomniane cechy  (w innym wątku) ich brzmienia świadczą o zbyt małej mocy wzmacniacza, który je napędzał.

Możesz aczkolwiek słabo pamiętam. Chyba Questyle CMA400. Tak kojarzę. Ale spokojnie. Przecież to tylko moje zdanie, a mi ogólnie chyba jak dotąd żadne planarne słuchawki się nie podobały.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
12-02-2020, 10:00
@AUDIOTONE: nie ukrywam, że taki zakup dla osoby trzeciej może być dość ryzykowny, tym bardziej, że nawet ceniony przez nas (edit:lub zbliżony do niego) model słuchawek w naszym torze, w innym może wypaść niezbyt zadowalająco. Jednak przy atrakcyjnej cenie, przy takim okazjonalnym słuchaniu, te AKG 240 nawet wyprodukowane w Chinach powinny dobrze się spisać. Do takiej kwoty można zaryzykować, nawet w przypadku, gdy nie jest to egzemplarz wyprodukowany w Austrii.

@Sekator: mogę poprosić Ciebie informację, jakie były elementy toru, w którym słuchane przez Ciebie D8k wypadły tak niekorzystnie? Dla mnie wspomniane cechy  (w innym wątku) ich brzmienia świadczą o zbyt małej mocy wzmacniacza, który je napędzał.

Dziękuję Wam za wszelakie rady.
Podejrzewam że z słuchawek K240 kolega będzie zadowolony , mając teraz jakieś chińskie "no name" .
Zakupione :)
Jak przyjdą to się odezwę.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

-Mario-

  • 27 / 1523
  • Użytkownik
12-02-2020, 19:01
Słucham na SOHA III i Feliks Expressivo.

Mam schematy do obu tych wzmacniaczy i zastanawiam się, który zbudować. Który polecił byś bardziej ?

Tytus1988

  • 148 / 1690
  • Aktywny użytkownik
12-02-2020, 20:19
@Sekator: mogę poprosić Ciebie informację, jakie były elementy toru, w którym słuchane przez Ciebie D8k wypadły tak niekorzystnie? Dla mnie wspomniane cechy  (w innym wątku) ich brzmienia świadczą o zbyt małej mocy wzmacniacza, który je napędzał.

Możesz aczkolwiek słabo pamiętam. Chyba Questyle CMA400. Tak kojarzę. Ale spokojnie. Przecież to tylko moje zdanie, a mi ogólnie chyba jak dotąd żadne planarne słuchawki się nie podobały.


Dziękuję za odpowiedź :) Podejrzewam, że przy nim zdecydowanie lepiej wypadają słuchawki o lżejszym brzmieniu, np. AKG 701, 712, 812... jeśli ma charakter CMA600, to mogło wystąpić przedobrzenie cech, które mają D8k i taki przekaz zapewne (nie testowałem z finalami, a grado) nie przypadłby również i mi do gustu.

@AUDIOTONE: Mam nadzieję, że kolega będzie zadowolony. Czekam na wieści i pierwsze wrażenia po ich sprawdzeniu :)

-Mario-

  • 27 / 1523
  • Użytkownik
12-02-2020, 20:27
Dołączyłem dziś do grona AKG z modelem K7XX :-)

Tytus1988

  • 148 / 1690
  • Aktywny użytkownik
12-02-2020, 21:45
@Mario: Gratuluję zakupu

-Mario-

  • 27 / 1523
  • Użytkownik
13-02-2020, 08:59
@Mario: Gratuluję zakupu

Tytus1988

  • 148 / 1690
  • Aktywny użytkownik
14-02-2020, 00:55
Bardzo się cieszę, że zakup okazał się trafiony i przede wszystkim zgrał się z torem. AKG mają lżejszą prezencje dolnego pasma i tworzą często z lampą dobry duet (moje polubiły się z Mullardami, Valvo, chociaż jaśniejsze philipsy też nie są im straszne). Nie byłbym sobą, gdybym się nie spytał, czy dokonywałeś w Yaqin MS30L zmian lamp mocy oraz sterujących?

-Mario-

  • 27 / 1523
  • Użytkownik
14-02-2020, 10:08
Oczywiście, że Jasiu już podłubany, jakoś 2 miesiące po zakupie :-) wleciały EL34 Tung-Sol i  RTC 5654RT, jasiu krzyczał winceeejjjjj winceejjjj, więc wymieniłem kondensatory (Mundorf Supreme) oraz rezystory w torze audio i zasilaniu (w tym większa pojemność), bocznikowanie foliowymi itd. I tak pozostawiłem to z 3-way z (8" na dole), teraz uczę się w dziale headphone ;-)

Tytus1988

  • 148 / 1690
  • Aktywny użytkownik
14-02-2020, 18:01
Takie gruntowne zmiany lubię, chociaż sam ich nie potrafię dokonać (p. Maciej mnie wspiera) :)) Jestem pełen uznania dla Twoich zdolności i uzyskania za ich sprawą ulepszonej wersji swojego wzmacniacza. Też się z tego samego działu dokształcam na tym i innych forach, a przede wszystkim przez testy różnych modeli, którymi wymieniamy się ze znajomymi :) Na ah polecam szczególnie dział elektrostatów, z którego można dowiedzieć się bardzo dużo  o topowych konstrukcjach STAXa, Sennheisera od ich wieloletnich posiadaczny, m.in. Wiktora :)

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
17-02-2020, 20:42
@AUDIOTONE: Mam nadzieję, że kolega będzie zadowolony. Czekam na wieści i pierwsze wrażenia po ich sprawdzeniu :)
Dziś doszły K240. Tak to wygląda na zdjęciach poniżej. Mam swoje K271mkII i jestem z nich zadowolony. Tzn. dla mnie wystarczają w zupełności. Moje 271 mkII zaczęły grać gdzieś po tygodniu (2 godziny dziennie słuchania), tym trzeba by zafundować to samo sądzę. Bo pierwsze dźwięki są bardzo suche... i takie nijakie takie :)
Ale jak się już "ułożą" to powinno być lepiej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.