Audiohobby.pl

-pytanie -

Paszeko

  • 1277 / 5462
  • Ekspert
08-06-2009, 12:46
No i bardzo dobrze, bo jestem wyjatkowo wyczulony na wyostrzenia. Bez misiowatości oczywiście ale z dwojga złego wolę zmiękczenie niż wyostrzenie.
Macie jakieś spostrzeżenia odnoście komfortu noszenia PortaPro i Vivanco? Powinienem móc wytrzymać w nich kilka godzin.

Rolandsinger

  • 2894 / 5894
  • Ekspert
08-06-2009, 12:51
Jeśli idzie o barwę ludzkiego głosu, to KPP robią z Vivanco papkę.

@ assat

>>Znam osobę która przerzuciła się z Koss Porta Pro na Vivanco SR470 i bardzo sobie te drugie chwaliła i uważa je za dużo lepsze

Warto je posłuchać, mogą się spodobać lub nie, a nie tylko mieć do nich uprzedzenia<<

Wszystko zależy od źródła - jeśli posiadasz obiektywny tor, a nie karmelizujący jak do Grado czy Vivanco, to KPP będa znacznie, znacznie lepsze.

W kwestii ergonomii - jeśli masz długie włosy, to KKP przy zmienie długości pałąka mogą działać jak depilator, dlatego lepiej nie robić tego na głowie. Poza tym są bardzo wygodne.

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Bednaar

  • 556 / 5852
  • Ekspert
08-06-2009, 12:53
Miałem je na uszach tylko kilkanaście minut (nie zdecydowałem się na zakup bo grają IMO zbyt miękko i z misiowatym basem - zupełnie nie w moim stylu, wybrałem AKG K530 - ale te nie spodobałby się Tobie bo potrafią zagrać ostro), w ciągu tych kilkunastu minut odniosłem wrażenie, że nie mam słuchawek na głowie - są więc bardzo lekkie i wygodne, ale nie wiem, jak by to wyglądało po kilku godzinach.

grishnack

  • 849 / 5822
  • Ekspert
08-06-2009, 12:57
Panowie, a duze sa roznice brzmienia pomiedzy tymi dwoma modelami Vivanco SR-470 a synkami hd555?
Bo roznica cenowa jest znaczna. czy hd555 sa warte swojej ceny, czy pozostac przy vivanco sr-470?

Paszeko

  • 1277 / 5462
  • Ekspert
08-06-2009, 13:04
>> Rolandsinger, 2009-06-08 12:51:50
>Wszystko zależy od źródła - jeśli posiadasz obiektywny tor, a nie karmelizujący

A jaki to - "karmelizujący"? Bo jakoś nie znajduję dźwiękowego skojarzenia z usuwaniem wody i polimeryzacją cukru. :D

>W kwestii ergonomii - jeśli masz długie włosy

Nie, mam krótką, męską fryzurę.

aasat

  • 2263 / 5876
  • Ekspert
08-06-2009, 13:05
vivanco sr-470 nie są wygodne, gniotą w uszy

Sneer

  • 5 / 5446
  • Nowy użytkownik
08-06-2009, 13:14
IMHO Różnica jest duża.
HD555 to moje codzienne słuchawki, więc te znam i mam osłuchane.

SR-470 słuchałem tylko przez chwilę i to dwa dni po tym jak kumpel wyciągnał je z pudełka. Grały nawet ładnie (przy źródle iRiver E100, więc... chociaż i 555 słucham czesto z PMP d;), ale na pewno nie zamienił bym ich z moimi HD555. Moim prywatniem zdaniem, to kilka klas różnicy w brzmieniu dla Sennhaiserow.
Ale poza tym Vivanco to naprawdę dobre słuchawki, a moja opinia wynika być może w dużej mierze z tym, co mam osłuchane i do jakiej prezentacji dźwięku przywykłem.

I fakt nie do ukrycia, HD555 są wielokrotnie bardziej wygodne. (-:

Rolandsinger

  • 2894 / 5894
  • Ekspert
08-06-2009, 13:18
@ Paszeko

Są dwa sposoby, które pozwalają bez utraty słuchu odbierać muzykę na słuchwkach o silnie zniekształconej charakterystyce częstot., takich jak Grado, Sony SA5000 czy inne żylety z podbitym i poszarpanym pasmem od górnej średnicy wzwyż:

- wstawić w tor lampowy wzmacniacz, który będzie działał jak hardware`owy DSP, tylko że analogowy i oparty na lampach elektronowych. To rozwiązanie stosuje Piotr Ryka i Fallow

- zmodyfikować źródło tak, aby radykalnie wyciszało te częstotliwości w sekcji analogowej - to rozwiązanie stosuje Majkel, który sam sobie sprawił taki DAC. Dla przykładu mój AN jest od niego (DACa Majkela) 2-3x ostrzejszy, zaś Nemesis w porównaniu np. do Benchmarka to pełny analog. Czym więc zatem jest DAC Majkela przy Benchmarku? Paczką krówek, budyniem? A to przecież Benchmark jest źródłem studyjnym, musi więc być neutralny, obiektywny.
_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Paszeko

  • 1277 / 5462
  • Ekspert
08-06-2009, 13:27
Acha, czyli chodziło o osłodzenie. Cukier zwyczajny, biały, bez zbrązowienia. :)

Niestety lampowy wzmacniacz odpada. Mam lampowce do głośników ale to w domu, w którym mnie teraz nie ma, dlatego słuchawki. Teraz raczej tylko tranzystor, scalak i bateria.
Chociaż gdyby się uprzeć to mogłaby być i lampa ale nie chce mi się kombinować z zasilaniem. :)

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
08-06-2009, 13:32
>> Rolandsinger
To co piszesz jest tylko potwierdzeniem jak rózne osoby różnie słyszą mechaniczną muzykę.Nie rozumiem tylko dla czego AN,Benchmarka trzeba używać do słuchawek za góra za 200zł?



                     

Paszeko

  • 1277 / 5462
  • Ekspert
08-06-2009, 13:37
Ależ to był tylko przykład, z wyższej półki.

Rolandsinger

  • 2894 / 5894
  • Ekspert
08-06-2009, 13:46
@ Rafaell

>>Nie rozumiem tylko dla czego AN,Benchmarka trzeba używać do słuchawek za góra za 200zł?<<

Ależ nonsens! Wszystkie Denony (Foster) (D7000 kosztują trochę więcej niż 200zł:), Sennheisery, Beyery czy AKG z wyj. mocno dogrzanych K701 spokojnie można słuchać. To są profesjonalne firmy robiące niezniekształcające słuchawki. Grado robi słuchawki na słuch piędziesięcioparoletniego faceta rozmiłowanego w klasyce, faktycznie, bardzo profesjonalna metodologia.

A kto pisał, że K701 mają podbitą górę o 6dB? A przecież najwyższe Grado są od nich jeszcze ostrzejsze.


_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
08-06-2009, 14:15
K701 mają podbitą od 6-12dB :) jak dożyję to na bardzo stare lata sobie takie kupię. Problem w nich polega że to podbicie zaczyna się od 10kHz i to traktujmy na+(latka lecą słuch słabnie) a w innych słuchawkach podbicie jest robione miedzy 6,8,10 kHz :) Czyli np.  mocne uderzenie w blachy tak nas wtedy kręci ;) Jak miałeśSony MDR7509HD to pewnie wiesz że z tą górą powinno być trochę jaśniej(głośniej) ale nie tyle jak np w BD880Pro .
 Z tymi zniekształceniami to w słuchawkach jest różnie,każdy reaguje inaczej,przypuszczalnie wynika to z wzmacniających się rezonansów w przewodzie słuchowym który każdy ma innej długości i średnicy (np. szanujące sie firmy robią aż 5 rodzajów wkładek do słuchawek dokanałowych) Samo ucho w wyniku zmęczenia długotrwałym hałasem zaczyna się bronić i zaczynają nas wtedy atakować wysokie dżwięki.Ulubione nagrania przestaja wtedy być miłe i należy wtedy najlepiej posłuchać ciszy.




                     

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
08-06-2009, 14:23
Trudno nazwać AKG profesjonalnymi przy tak durnowatym rozwiązaniu pałąka jak w K701. Modele studyjne to bardziej K240. Profesjonaliści najczęściej sięgają i polecają Beyerdynamiki, konstrukcja jak czołg, dźwięk w całym paśmie i z pełną paletą kolorów. W stosunku do Grado lekko stłumiony dźwięk, przez co nie aż tak szybkie i bezpośrednie, ale bliżej im do Grado niż innym markom.

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
08-06-2009, 14:30
W studio siega sie po bardzo rozne sluchawki i korzysta sie przede wszystkim z zamknietych jako sluchawki do monitoringu. Chyba raz tylko spotkalem sie z tym, by jakis realizator skladal cos na sluchawkach grajacych przestrzennie np. otwartych. Od tego sa takze i w studio - glosniki :)) Nikt nie bedzie plyty realizowal na sluchawkach. Sluchawki traktowane sa "od biedy".

GS1000 gore maja bardziej podbita niz K701 co i ja potwierdzam odsluchowo.
Obrazek w zalaczniku.