Audiohobby.pl

Benchmark DAC-1 USB

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
07-04-2008, 14:31
Sporo tych benchmarków ludzie się w Niemczech pozbywają już można wyrwać od 800EU tu jest ciut drożej
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190197303574&ru=http%3A%2F%2Fsearch.ebay.pl%3A80%2Fsearch%2Fsearch.dll%3Ffrom%3DR40%26satitle%3D190197303574%2509%26fvi%3D1

Wiem to stąd że jestem na kupnie DAC-a i brałem pod uwagę tę opcję
Rafaell

konto_usuniete

  • 56 / 5413
  • Użytkownik
07-04-2008, 14:48
>> chrees, 2008-04-07 14:21:29

Dane "namaszczonego" dystrybutora są podane na stronie www producenta.
Cena może trochę różnić się od ceny podanej wyżej w moim poście ze względu na to, że cło zostało policzone w tym wypadku od ceny "end user" a nie od ceny zakupu. Tak czy inaczej cena będzie prawdopodobnie nieznacznie niższa. Oczywiście będzie możliwość posłuchania tego urządzenia. Mam egz. demo zarówno w wersji DAC-1USB jak i DAC-1USB PRE.

W przyszłym tygodniu założę stosowny wątek o Benchmarku w zakładce "Audio Salon" aby nie bawić się w marketing w zakładkach do tego nieprzeznaczonych.

konto_usuniete

  • 56 / 5413
  • Użytkownik
07-04-2008, 14:50
Rafaell,

To jest starsza wersja, bez USB.

konto_usuniete

  • 56 / 5413
  • Użytkownik
07-04-2008, 15:27

>> Gustaw, 2008-04-07 14:48:40
>>>W przyszłym tygodniu założę stosowny wątek o Benchmarku w zakładce "Audio Salon" aby nie bawić się w marketing w zakładkach do tego nieprzeznaczonych.

... oczywiście o ile Ojciec Założyciel - Lancaster (cześć mu i chwała)  pozwoli :-)

Bruce

  • 559 / 5886
  • Ekspert
07-04-2008, 15:43
a czemu ma nie pozwolić... ???
________
mniam...
________
mniam...

konto_usuniete

  • 56 / 5413
  • Użytkownik
07-04-2008, 15:45
>> Bruce, 2008-04-07 15:43:45
a czemu ma nie pozwolić... ???

Może się np. odegrać za to, że Monica Bellucci jest tylko moja :)

npl

  • 246 / 5885
  • Aktywny użytkownik
07-04-2008, 15:56
jasne... :P

Arkadix

  • 10 / 5858
  • Nowy użytkownik
07-04-2008, 22:08
nygus,

Najlepiej brzmiący system jaki występuje wśród moich znajomych to kolumny Sonus Faber Amati , wzmocnienie Gryphon i jako źródło Benchamark podpięty pod odtwarzacz DVD. Całość jest precyzyjnie ustawiona , pomieszczenie zawiera sporo mebli i dywanów i całość gra muzykę klasyczną z jakością nieosiągalną dla żadnej prezentacji na AS.
Chcę przez to powiedzieć , że Benchamark to urządzenie naprawdę wysokiej jakości , ale pod warunkiem, że sprzęt towarzyszący będzie również odpowiedniej jakości.  
Obiektywnie Benchmark rzeczywiście nie jest hiper-detaliczny i jeżeli szukasz takiej cechy brzmienia to radzę sprzedać Baenchmarka i poszukac jakiegoś super przejrzystego cedeka, tylko, że wtedy zgubisz tą gładkość i płynność jaką oferuje Benchmark .......  Grzebanie odradzam, bo potem trudno taki sprzęt sprzedać. Po za tym moim zdaniem Benchmark to urządzenie doskonałe w swojej koncepcji i nie da się czegoś polepszyć aby czegoś innego nie pogorszyć.    



pozdr. Arkadix

piter z

  • 375 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
08-04-2008, 01:37
ja z kolei po krotkich ( przy dwoch okazjach ) odsluchach tego urzadzenia niepolubilem go wogole - niestawialbym go wcale tak wysoko - zmienialem go z MHZS cd88 i powiem ze niewidzialem jakichs powodow do zachwytu nad benchmarkiem - porownywalem HD650 podpiete do benchmarka i do mojego systemu i tu to juz wogole byla przepasc   - jedno mozna przyznac dobry na "odmulenie" w systemie

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
08-04-2008, 16:37
Ja też myślę, że Benchmark DAC-1 jest lekko przereklamowany. Wszędzie, gdzie nie zaglądnę do porównań - Lavry Black DA10 wypada dźwiękowo lepiej. Większa przestrzeń, większa separacja i zróżnicowanie tonalne. Nie wiem tylko, czy Lavry ma USB.

folab

  • 297 / 5887
  • Zaawansowany użytkownik
09-04-2008, 15:42
Jest jakiś przetwornik z wyjątkowo dobrym wzmacniaczem słuchawkowym,powiedzmy tak nie gorszy niż wzmacniacze słuchawkowe do dwóch tyś.zł ?

violett

  • 786 / 5878
  • Ekspert

nygus

  • 217 / 5875
  • Aktywny użytkownik
05-05-2008, 07:54
Po miesiącu słuchania muszę dodać, że słuchanie na XLR-ach to podstawa, na RCA dźwięk jest za słodki, może minimalnie bardziej czysty na górze, ale średnica i bas to prawie jak z dynaudio, za miękko.
"it is just a ride" - Bill Hicks

Rafaell

  • 5033 / 5884
  • Ekspert
18-05-2008, 22:52
Moje spotkanie z Benchmarkiem wyglądało dosyć kameralnie a raczej 1 osobowo, był tylko dla mnie mnie i miałem czas spokojnie go dwa dni posłuchać myślę że tyle spokojnie wystarczyło żeby coś o nim napisać. Odsłuchy pozwoliłem sobie przeprowadzić dwutorowo zarówno na Audiomatusach AM250+PPO3 które zastąpiły bardzo porządny wzmak Sony TA-F770ES który można sobie właśnie kupić na allegro (wystawiam jemu pozytywne opinie już słychać było przyzwoicie muzykę spokojnie radzi sobie z tym co jest na rynku do 5kzł) Oraz na modernizowanych kolumnach vintage Sansui SP-5500x. Drugi tor to wzmacniacz słuchawkowy Lake People G99-2 i referencyjne highendowe według mnie słuchawki vintage Pioneer Monitor10 (W rezerwie były Sony MDR7509HD). Oba tory poprzez Benchmarka były napedzane 10kg napędem Kenwooda 9010 coaxialem poprzez kabel Profigold na początku od DAC-a wzmacniacze były podpięte grubymi kablami IC Furutech Cable Alpha Series Balanced Audio Cable u-P2.1 oraz jakimś drugim kablem z wtyczkami Furutecha kable były w kolorze zielonym.
Jak to grało ogólnie:
 Na Furutechu zielonym rozmyty ale powiększony bas bardo płaski, dźwięk gitary basowej nienaturalna uboga średnica, rozmyte wysokie, klawesyn mało melodyjny nie mylić z jazgotliwym-ogólnie dźwięk odsunięty od słuchającego. Drugi Furutech Alpha Series Balanced Audio Cable dawały dźwięk czysty dosyć dokładny niestety z dosyć suchym basem, wysokie były dosyć energetyczne perkusja grała ładnie perliscie.W sumie jakbym nic innego nie miał w zanadrzu to bym nie próbował ale ponieważ miałem to wpiąłem swoje IC Rafaell\'s Cable version Classic i warto było po prostu nie zawsze co grube to lube :)
Ta konfiguracja sprawiała mi najwiecej frajdy i o niej napiszę.
Benchmark to bardzo fajny optycznie DAC czołowka głęboko frezowana piaskowana i wypalana laserem robi wrażenie i naprawdę może sie podobać.Na początek informuję postronnych że cudów z napędu DVD z kompa nie zrobi nawet w DTS-ie (był krótko podpięty był przez kabel USB) Całkiem możliwe że przy dobrej karcie i nagraniach na dysku twardym może być dobrze ale nie miałem warunków technicznych więc się dalej nie wypowiadam.
To co mnie interesowało to Benchmark jako godziwe źródło do napedu Kenwooda 9010 oraz jako wzmak słuchawkowy.Tak więc co otrzymałem w sumie dźwięk na dosyć wysokim poziomie z pewnymi jednak zastrzeżeniami  .Na przykład sposób prezentacji instrumentów przy tej klasie cenowej urządzenia mógłby być bardziej wyrazisty,brakowało mi pewnych pierdół typu harmoniczne skrzypiec no bo co to za instrument akustyczny który gra czystym elektronicznym brzmieniem, jak dla mnie to coś tu nie tak z tym przetwarzaniem po cyfrze .Drugim zastrzeżeniem był brak pewnego wykopu po prostu muzyka tak ma i to jest jej domeną. Muszę podkreślić że może trochę przerysowuję ale tak jest.
Muszę wielbicieli słuchawkowego słuchania zmartwić niestety wyjście w Benchmarku jest po prostu klasę słabsze niż w Lake People G99/2 dźwięk ogólnie zmulony i nie godny całego przetwornika DA który pokazuje że można z zewnętrznymi urządzeniami znacznie lepiej zagrać. Informuję również że miałem okazję wcześniej słuchać Kenwooda 9010 na DAC-u Thetha Va i naprawdę miałem tam wszystko co tutaj nie wystąpiło, zarówno prat, jak i pięknie rysowany bas klarowną średnice  i perliste  i super szczegółowe wysokie tony.Była frajda zarówno dla wielbicieli mocnego uderzenia jak i muzyki klasycznej, jazzu.etc. Aktualnie przerabiam DAC-CEC DX 51 i muszę stwierdzić że do klasyki po prostu jest bardziej muzykalny niż Benchmark
To by było na tyle

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?