Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Sekator

  • 447 / 3313
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2019, 11:06
y te D8000 słuchałeś kilka minut na Audio Show?
Nie tylko. Słuchałem ich w spokoju około pól godziny. Co do wymogu dłuższego słuchania czy przyzwyczajania się to nie mam na to ochoty. Jak nie  podoba się przy odsłuchu przed zakupem to nie kupuje i koniec. Po co mam przyzwyczajać słuch do badziewia? Potem normalne, porządne słuchawki będą mi źle grać bo wypaczę sobie słuch.
"bo inaczej pompują powietrze." Może dlatego planary dla mojego ucha grają ogólnie źle. Dla mnie to kijowa technologia wykopana z zapomnienia przez firmy typu audeze czy inny hifiman, które nie miały zaplecza do budowy porządnego głośnika dynamicznego, ani wiedzy do zastosowania gotowca. W pewnym wątku na żółtym forum jeden z kolegów stworzył sam przetworniki planarne opisując proces dokładnie. widać, że nie potrzeba mieć zaplecza specjalnie technicznego, kosztuje to niewiele. A za bardzo wiele potem jest sprzedawane. Dla mnie wszystkie planary jakie słyszałem nie mają w sobie życia.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
29-12-2019, 11:21
Moim zdaniem decydujace jest negatywne nastawienie Sekatora do drozszych sluchawek, jak ktos bardzo chce aby nie zagralo za dobrze to ma duza szanse powodzenia, ze tak sie stanie. Po 30minutach to mi sie nawet Orfeusz niespecjalnie podobal, dopiero jak sie lampki rozkrecily w jego wzmacniaczu, a ja wszedlem we wlasciwe skupienie (bez gonitwy mysli) to zaczelo grac bardzo dobrze. Wlasciwej weryfikacji zawsze nalezy dokonywac na znajomym terenie i bez pospiechu, czasem mamy zwyczajnie kiepska kondycje psycho-fizyczna i nic nie zagra jak nalezy, bez wzgledu na znakomitosc sprzetu, wowczas lepiej isc na spacer ;'))

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
29-12-2019, 11:24
Z tego tez powodu nigdy nie biore na powaznie przelotnych relacji z roznych audio show, owszem, jako ciekawostke mozna, ale nic wiecej.

Sekator

  • 447 / 3313
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2019, 11:30
Ja jednak wolę po mojemu robić zakupy. K701 spodobały mi się po trzech sekundach i tak już je mam ładnych kilka lat. Trochę droższego i tańszego sprzętu się przewinęło, ale na razie nie mają następcy. Po co mam się męczyć ze sprzętem, który juz na starcie mi się nie podoba? Dwa razy tylko tak zrobiłem i musiałem sprzedać. Dla mnie sprzt ma grać muzykę i tyle, a nie ciągle się docierać ze słuchem - szkoda mi na to czasu.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
29-12-2019, 11:33
Tyle ze K701 to nie jest zadna referencja, za duzo maja niedociagniec. Mnie sie Kossy Porta Pro spodobaly po pierwszym zalozeniu ale nie uwazam ich ze niedoscigniony wzor. Im lepsze nauszniki tym bardziej moze byc slychac kompromisy w reszcie toru np. zlozonego na lapu capu pod jakas wystawe i tak naprawde to on mogl Ci sie nie podobac, a nie same sluchawki.

Sekator

  • 447 / 3313
  • Zaawansowany użytkownik
29-12-2019, 11:53
Przecież napisałem, że nie na wystawie tylko tych D8000 słuchałem i nie tylko je mam na myśli pisząc o planarach. Jakby K701 nie były dla mnie referencją to bym ich już nie używał, a używam wiele lat. Nawet drugie sobie dokupiłem. Jedyne z tych słuchawek co znam, które mogły by je zastąpić to K812, ale ciśnienia nie mam.

saudio

  • 724 / 5275
  • Ekspert
29-12-2019, 12:07
Wszystko zależy od tego czego słuchamy, do metalu są potrzebne jasne i szybkie słuchawki, na takich inne gatunki będą brzmiały sztucznie, nie wspominając o D&B.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
29-12-2019, 12:12
K812 posiadalem dosc dlugo, to calkiem udane nauszniki ale calosciowo nic nadzwyczajnego, jednak faktycznie, jest to krok w gore od K701 i cenowo obecnie sa bardzo sensownie wycenione, chociaz ja mimo wszystko wolalbym Beyery T1 albo stare GS1000, bo graja bardziej naturalnym dzwiekiem (otwartym przestrzennie), bez tej studyjnosci K812.

nsk

  • 549 / 4865
  • Ekspert
29-12-2019, 12:29
@Sekator, ale zdajesz sobie sprawę, że Hifiman wypuścił dynamiki prawie 10 lat temu? Planary znikły, bo rynek audio się zmniejszył, a one są nieopłacalne przy masowej produkcji. Teraz rynek jest na skali wznoszącej więc mamy różnego rodzaju powrót technologii. HEDD się reklamuje jako pierwsi z technologią AMT, ale takie słuchawki już były 50 lat temu ;). Podobnie było z planarami, historia zawsze zatacza koło.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
29-12-2019, 14:41
K812 posiadalem dosc dlugo, to calkiem udane nauszniki ale calosciowo nic nadzwyczajnego, jednak faktycznie, jest to krok w gore od K701 i cenowo obecnie sa bardzo sensownie wycenione, chociaz ja mimo wszystko wolalbym Beyery T1 albo stare GS1000, bo graja bardziej naturalnym dzwiekiem (otwartym przestrzennie), bez tej studyjnosci K812.
Mam takie samo zdanie o K812. W czasie swojej premiery nie mogły uchodzić za zbyt udane, kiedy wołano za nie ponad 5kzł. W porównaniu do posiadanych wówczas Grado PS1000 miały tylko bas lepiej ogarnięty, cała reszta na wyżyłowaną i zeskorupioną stronę. Pierwsze wrażenie bez porównań zrobiły te AKG na mnie bardzo dobre, potem w pojedynkach obrywały z różnych stron - a to od Grado, a to od HiFiManów HE-6 czy HD800. No i ten upór AKG z niesymetrycznym wprowadzaniem sygnału do słuchawek - niepojęty.

gruesome

  • 778 / 5833
  • Ekspert
29-12-2019, 15:22
Dla mnie to kijowa technologia wykopana z zapomnienia przez firmy typu audeze czy inny hifiman, które nie miały zaplecza do budowy porządnego głośnika dynamicznego, ani wiedzy do zastosowania gotowca.

Porównaj sobie pomiary K701 i np. LCD2C: https://www.innerfidelity.com/images/AKGK701.pdf https://www.innerfidelity.com/images/AudezeLCD2Classic.pdf. K701 mają wyraźnie obcięty bas i zniekształcenia o rząd wielkości większe.

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
29-12-2019, 18:40
Porównaj sobie pomiary K701 i np. LCD2C: https://www.innerfidelity.com/images/AKGK701.pdf https://www.innerfidelity.com/images/AudezeLCD2Classic.pdf. K701 mają wyraźnie obcięty bas i zniekształcenia o rząd wielkości większe.
Jedne z tych dwóch wymienionych myślę są zdecydowanie bardziej pożądane chociaż pewnie Sekator wolałby zeby tak nie było :D Dzisiaj mi poszły jedne słuchawki z dwóch wystawionych - PS500e i LCD2, obie pary wciąż na giełdzie jeszcze. Zgadnijcie które się sprzedały ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
29-12-2019, 19:10
Zgadnijcie które się sprzedały ;)

LCD rzecz jasna, łatwiej uzyskać na nich przyjemność, trudniej o moc!

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
29-12-2019, 19:12
No wiadomo ;) Moje petardy do metalstepu, dubstepu, rocka  i dnb wciąż ze mną ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
29-12-2019, 19:24
A z TAKIEJ mocy można mieć podwójną przyjemność!