Audiohobby.pl

Klub posiadaczy Cayina HA-1A.

Renia239

  • 213 / 5844
  • Aktywny użytkownik
31-10-2009, 17:47
Jak słyszysz, że głośno szumi to coś nie tak ze wzmacniaczem, lampami lub źródłem. Jak odłoczyłeś, źródło, wymieniłeś lampy na nowe i dalej szumi to znaczy, że wzmacniacz. U mnie jak odkręce na maksa pokrętło to słyszę bardzo ciche buczenie, oczywiście jest to sygnał  ze żródła (lub kabli)bo jak odłączę źródło to cisza absolutna. Może Pan Piotr by Ci mógł pomóc znaleść jakiego machera w Krakowie. Coprawda mieszkałem tam 10 lat ale nie mieszkam tam również od 10 lat. Pzdr Krakusów.

mchwala

  • 12 / 5813
  • Nowy użytkownik
01-11-2009, 22:40
Odłączam od źródła => szumi
Przenoszę do innych gniazdek =>szumi
Wymieniłem wszystkie lampy, w różnych kombinacjach nadal szumi (nawet charakter szumu się nie zmienia specjalnie)
Zaniosłem do machera - popatrzył, stwierdził, że chińczyk, że kupiłem lepsze słuchawki i dlatego słyszę szum, a szum jest immanentną cechą tego urządzenia, można co najwyżej wymienić kondensatory na pojemniejsze, celem ograniczenia przydźwieku (który jest znacznie słabiej niż szum słyszalny)
Co istotne szumi tylko z HD800, a najbardziej w ustawieniu impedancji dla nich odpowiedniej (przy ustawionej najmniejszej impedancji nie szumi, ale też gra znacznie gorzej). Z AKG 701 co bym nie robił, cisza jest absolutna.
Same HD800 też nie szumią nigdzie indziej :)
Dostałem do testów SPL Auditora - cisza absolutna, nawet przy pokrętle ustawionym na max. Tylko ta tranzystorowa sterylność... Poza tym świetny wzmak.
Dlatego wolałbym jakoś pozyskać do pracy CAYINA. A gdzieś w Polsce ktoś może na lampy coś zaradzić?

Tajniakos

  • 1 / 4581
  • Nowy użytkownik
12-09-2012, 08:45
Witam, Panowie czy klub jeszcze istnieje ? Stałem się szczęśliwym posiadaczem Cayin-a co prawda jest teraz z drodze ze Stanów ale za parę dni wpadnie w moje łapy :) Zaklepałem sobie lampkę ECC82 Telefunken-a "diament" używaną więc kto wie co to będzie. Myślę nad ECC83 jakoś na razie po taniości chyba spróbuję RFT. Co myślicie o takim początkowym układzie ? Teraz jest poza granicami kraju ale jak tylko odbiorę sprzęt jest umówiony na odsłuch AKG K702 i Sennheiser HD-650. Senki bardziej mi się podobają i miałem brać w ciemno ale rozsądek wziął górę. Mój to to kolejno: Laptop z ASIO4ALL + Foobar lub Cplay + FLAC --> Wireworld Ultraviolet USB --> HRT Music Streamer II --> IC Kimber Timber --> Cayin ECC82 "tele"/ECC83 "stock" lub ?/Lampy mocy "stock" --> Słuchawki ? Reszta toru nie jest tak zacna jak Cayin ale od czegoś trzeba zacząć i z czasem będę podciągał. Pozdrawiam Łukasz