Audiohobby.pl

Shigaclone story

lancaster

  • Gość
08-05-2009, 08:14
Dawno nie widziaem JVC51EZ...znajomy ostatnio pytal o transport DIY....próbowaliscie innych modeli bumboxów ?
Czego unikac na pewno a co mozna brać pod uwagę.
Nie sądze zeby typ użytego chipu mial wplyw na dźwie, w koncu "cyfra to cyfra" ;)
A na poważnie....ktore bumboxiaki wydaja sie być interesujące ?
W zasadzie jedyny warunek to pilot....jak juz sie człowiek użera z CD zamiast gramofonu to chociaz  niech to będzie bardziej komfortowe ;)
W JVC występuje Sanyo....podobny do tego z CEC zreszta....myślę ze to kwestia aplikacji(odpowiedniej dla danego modułu).

Krzych 2

  • 84 / 5895
  • Użytkownik
10-05-2009, 08:23
Problem w tym że ciężko cokolwiek znaleść teraz. EZ 51 -31 miały cechę szczególną , elektronika była na osobnej płytce. W nowych boomboxach już tego nie widziałem. Dołączam się do pytania, bo też szukam.

Yotomeczek

  • Gość
10-05-2009, 09:50
A nie można kupić napędu jako część serwisowa?

lancaster

  • Gość
10-05-2009, 10:34
Potrzebny jet kompletny naped, serwo z dig out, wyswietlacz i pilot....chyba bedzie ciezko o taki set w ramach czesci serwisowej.

antos

  • 104 / 5854
  • Aktywny użytkownik

antos

  • 104 / 5854
  • Aktywny użytkownik

antos

  • 104 / 5854
  • Aktywny użytkownik
10-05-2009, 16:12
sorry coś się popieprzyło z tym linkiem

chodzi o model JVC RC EX16BK
 :-)

lancaster

  • Gość
10-05-2009, 16:46
antos, bardzo dziękuję.
JVC ktory zaproponowałeś ma na pokladzie dokładnie to samo co EZ31/51 ?

Bacek

  • 2366 / 5889
  • Ekspert
10-05-2009, 20:46
Funkcje wyglądają na takie same czyli brak mp3  i radio zwykłe a nie cyfrowe. Miejmy nadzieję że nie zmienili sanyo na jeszcze coś tańszego. Cena niestety średnio przyjemna. W czasach kiedy jeszcze 31/51 były dostępne widziałem kilka thompsoniców które były wyposażone w sanyo. Były nie drogie (ceny nawet poniżej 100 PLN), nie posiadały pilota, ale podłączenie do tego pilota to tylko to tylko podpięcie trzech nóżek odbiornika za 15 PLN oraz jakiś uniwersalny pilot.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

rodzyn

  • 112 / 5870
  • Aktywny użytkownik
16-05-2009, 20:08
>
 O nowych JVC można chyba zapomnieć- oglądałem wczoraj w Makro i niestety pod npędem nie ma PCB - mało prawdopodone by w środku było rożmieszczone w sposób dla nas przydatny, a sam napęd z trzymaniem kulkowym.
Rodzyn

cudak10

  • 7 / 5774
  • Nowy użytkownik
17-05-2009, 12:55
Dziwi mnie trochę robienie High-endu z takiego śmiesznego napędu.
Czy nie lepiej już kupić jakiegoś starszego PHILIPSA, MARANTZA z jakimś CDM i TDA1541.
Najlepsze napędy z laserem w polu magnetycznym jakie powstały DAC-a też ciężko znależć lepszego.
Historia Shigaclona trochę mi przypomina Gainclona, dobra końcówka stosowana w tanich miniwieżach której dzwięk jest ledwo poprawny a ludzie porównują do najlepszych wzmacniaczy.
Każda jedna końcówka na dobrych tranach zagra sto razy lepiej.
Wiadomo że frajda z DIY jest niesamowita i takiego GC zrobi nawet dziecko które potrafi lutować ale efekt końcowy jest nie warty 50zł.

lancaster

  • Gość
17-05-2009, 14:04
Cudak, no wlasnie mialem do porownan już kilka "kazdych jednych" końcowek na tranach i jakos żadna nie potrafila pokazac swoej lepszosci pod kazdym wzgledem w sprzyjających(czyt. na prostych do wysterowania zestawach) warunkach. Nagle sie okazuje, ze większosć - muli....."każde jedne tranzystorowce" mają nagle słabszą rezolucje, ujednolicony bas i mniejsza bezpośredniość....czasami jednak GC potrafi zagrać slabo...obawia sie to spłaszczeniem prezentacji i poluzowniem basu....jeśli takim go schaleś to nie dziwie sie opinii.
Dla asnosci - tonie jest najlepzy wzmak na swiecie, ale dobrze złożony jest po prostu bardzo dobrym wzmakiem, brzmiącym naturalnie a przy tym ekspresyjnie. LM3875 brzmi przy tym nieco wstrzemiexliwie na srednicy choc jest ona paradoksalnie bezposrednia....w 1875 mam to czego oczekuję. Jedynym firmowym wzmakiem ktory moim zdaniem zabrzmial lepiej byl Sun Audio SV2A3...zaden wstyd dla GC.
W salonach audio swego czasu kilku sprzedawcow tez robilo zdziwione miny....zwłaszcza kiedy mieli urzadzenie wycenic przy bezposrednim porównaniu....z piecami za 10Kzł np....oczywiscie jezeli kolumny stawiały twarde warunki to GC ie rozkładał np wesoło popadając w przester, albo grajac płasko....


a co do Philipsów na CDM i 1541 przerobiłem ich kilka i o ile rozmawiamy o samym transporcie to takiej kontroli basu i przestrzeni/swobody to sorry ale żaden Philipsiak jak Sanyo w bumboxa mi nie dał....mialem circa 10 rożnych....nie testowałem CDM 2PRO.

Andy777

  • 180 / 5883
  • Aktywny użytkownik
17-05-2009, 15:25
>> cudak10, 2009-05-17 12:55:43
Dziwi mnie trochę robienie High-endu z takiego śmiesznego napędu.
Czy nie lepiej już kupić jakiegoś starszego PHILIPSA, MARANTZA z jakimś CDM i TDA1541.
Najlepsze napędy z laserem w polu magnetycznym jakie powstały DAC-a też ciężko znależć lepszego.
Historia Shigaclona trochę mi przypomina Gainclona, dobra końcówka stosowana w tanich miniwieżach której dzwięk jest ledwo poprawny a ludzie porównują do najlepszych wzmacniaczy.
Każda jedna końcówka na dobrych tranach zagra sto razy lepiej.
Wiadomo że frajda z DIY jest niesamowita i takiego GC zrobi nawet dziecko które potrafi lutować ale efekt końcowy jest nie warty 50zł.

Masz rację, zgłupieliśmy do reszty, rób sobie tego magnetycznego i się łaskawie nie wtryniaj - a jeśli chcesz zabrać głos, to na temat :)

cudak10

  • 7 / 5774
  • Nowy użytkownik
17-05-2009, 15:36
a co do Philipsów na CDM i 1541 przerobiłem ich kilka i o ile rozmawiamy o samym transporcie to takiej kontroli basu i przestrzeni/swobody to sorry ale żaden Philipsiak jak Sanyo w bumboxa mi nie dał....mialem circa 10 rożnych....nie testowałem CDM 2PRO.

Zostawię to bez komentarza.  "o ile rozmawiamy o samym transporcie to takiej kontroli basu i przestrzeni/swobody to sorry ale żaden Philipsiak jak Sanyo"
Mi najlepszą kontrole basu i przestrzeni daje obudowa, większą niż tobie transport. Ludzie opamiętajcie się:)

Andy777

  • 180 / 5883
  • Aktywny użytkownik
17-05-2009, 15:54
Przeca mówię, ze zgłupieliśmy i żaden Twój apel o opamiętanie się nie pomoże.