Audiohobby.pl

Shigaclone story

lancaster

  • Gość
17-05-2009, 16:00
No to widoczniemialem lepszą obudowę(czyt. transport przykręcony bez większej finezji "na sztywno" jednym razem do kawałka aluminium a obecnie do kawalka sklejki - bo byla pod ręką) do tego Sanyo wyjętego z bumboxa niż wszystkie Philipsy razem wzięte....nie wypada mi pisac ale porownywalem też do playerow za ok 10Kzł w roli transportu....dobry jest i tyle.....a przy tym że tani....ano kiedyś typowalem tylko takie i absolutnie sie tego nie wstydzę, a wręcz mam dobrą nauke życiowa - nie mieć uprzedzeń.
....swoja drogą nie wiem o co Ci biega. Taki Sanyo to koszt w przybliżeniu Philipsa czy Marantza....

Zresztą może nie spierajmy sie o tematy oczywiste. Cyfra to cyfra, wzmak to wzmak a kolumny to kolumny i wszystko gra tak samo....no może w różnych pomieszczeniach jest rożna akustyka....w to EWENTUALNIE jestem w stanie uwierzyc :/
Bez jaj....Sanyo jest naprawde sporo bardziej "fresh" niż większośc sprzeciorow jakie mialem okazję posluchać...od niektorych niby sporo lepszych nawet sporo :)
....taki CEC i kilka innych firm dziala na Sanyo i dają radę.

lancaster

  • Gość
17-05-2009, 16:00
Powyższe do cudaka.

lancaster

  • Gość
17-05-2009, 16:01
Andy, jak już sie pogrązamy... jak wyniki ostatnich eksperymentów ?:)))

Andy777

  • 180 / 5880
  • Aktywny użytkownik
17-05-2009, 16:21
Których eksperymentów? wiesz, pływam pogrążony na peryskopowej i słabo kojarzę

lancaster

  • Gość
17-05-2009, 16:24
Andy, caly czas cos eksperymentowałeś z transportem  tego co pamietam...nawet zaryzykuję że najbardziej zaszalałes w tym temacie....no moze rodzyn jeszcze poszedł daleko w temacie.
Ostatnio rozmawialismy o koncowych wartosciach rezystorów out.
Pisaleś ze chcesz całosć (transport+DAC) zamknać w jednej obudowie .... i?

Andy777

  • 180 / 5880
  • Aktywny użytkownik
17-05-2009, 16:29
Zgadza się. Jedzie do mnie BUF32S i zamykam go w jednej obudowie z sanyo. Kwestia rezystorów nabiera innego wymiaru :). W międzyczasie dołożyłem oscony do tantali odsprzęgających LT1117 na pcb, i chyba tak zostanie.

lancaster

  • Gość
11-07-2009, 14:54
Tylko dla porzadku. Slyszalem ze w sklepach są bomboxy w cenie...ok 260zl.

Przy okazji....Andy, DAC dojechał ?
Jesyem cieaw Twoich wrazen. Łukasz zachwycony z tego co czytałem.

Andy777

  • 180 / 5880
  • Aktywny użytkownik
11-07-2009, 15:39
Gdybym nie miał kilku sztuk w zapasie, brałbym po 260 w ciemno :)
Wrażenia słabe, BUF32 odłożyłem na długie zimowe wieczory a obecnie ćwiczę Behringera SRC 2496.

  • Gość
11-07-2009, 15:53
Dlaczego nie na napedzie komputerowym ?

Gabriel

  • 1229 / 5687
  • Ekspert
12-07-2009, 01:48

Też mnie to dziwi. Można kupić/zrobić przecież sterownik pod dowolny napęd CD/DVD-ROM, wyjście
w najprostszym wypadku po S/PDIF. "W razie czego" wystarczy przepiąć napęd na inny. Te są dziś bardzo tanie.
I nie są złe.Kiedyś, za czasów CD-ROMów z przyciskiem "play" - tych, które mogły samodzielnie odtwarzać AudioCD,
w jednym z nich znalazłem DAC  TDA1311A
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/philips/TDA1311AT.pdf
ten sam, na którym bazowały CD Diory.Po wyrzuceniu filtra LC z wyjścia DACa, ilość szczegółów wzrosła wybitnie. Mniejsza o to, ten CD-ROM umożliwiał
bezpośrednie podpięcie się zewnętrznym DACem pod BCK, WS, DATA...
Nie wiem jak to wygląda teraz.