Audiohobby.pl

Amarra

Gustaw

  • Gość
13-08-2009, 11:10
Sonicstudio wprowadza uproszczoną wersję swojego oprogramowania Amarra - Amarra Mini - ograniczeniem z pełną wersja jest operowanie na plikach muzycznych "tylko" do maks 24bit/96. Dodatkowo, zrezygnowano z mechanizmów korekcji EQ. Spodziewana cena to 395 USD co już wydaję się zupełnie rozsądną kwotą w porównaniu z pełna wersją za 1500 USD. Generalnie Amarra nie korzysta z Core Audio a jej własny engine znacznie poprawia jakość dźwięku z iTunes. Szczególnie słychać to przy "średniotonowym" zakresie pasma.

Ja z ew. zakupem finalnej wersji Amarra Mini wstrzymam się do czasu wypuszczenia na rynek Mac OS X Snow Leopard, z prawdopodobnie 64-bitowym kodem Core Audio. Może się wtedy okazać, że nowe Core Audio lepiej "zagra" niż Amarra.

http://www.sonicstudio.com/amarra/index.html

Gustaw

  • Gość
13-08-2009, 11:11
 "...ograniczeniem, w porównaniu z pełną wersją ,..." powinno być.

AdamWysokinski

  • 358 / 5881
  • Zaawansowany użytkownik
13-08-2009, 14:28
> konto_usuniete, 2009-05-27 11:56:42
> No dobrze ale jeśli zarówno Amarra jak i iTunes (bez Amarra) okażą się bit-perfect. ?

MSZ (po wymianie e-maili z autorem) różnica pomiędzy Amarra i "gołym" iTunes sprowadza się przede wszystkim do tego, że iTunes (w OS X) nie jest w stanie zmienić częstotliwości próbkowania i rozdzielczości na wyjściu audio (do DACa) - stąd jeśli posiada się wyłącznie materiał 16/44,1 - posiadanie tego dodatku jest kompletnie zbędne, zaś w przypadku posiadania plików hirez - wystarczy manualna zmiana parametrów w Audio MIDI Setup podczas ich odtwarzania. Problem jest w przypadku systemów headless, kiedy cała obsługa iTunes odbywa się z poziomu iPoda Touch - ale płacenie tylu dolców za taką drobnostkę, to mocne przegięcie, nawet jak na audiofilię :-)

PS. Pod OS X aktualna wersja iTunes po wyłączeniu (z poziomu Preferences) Sound Enchancer i Sound Check jest bit-perfect.


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam

Gustaw

  • Gość
13-08-2009, 14:54
Zmiana z 16/44 na 24/96 w Audio Midi to nie jest oczywiście problem. ale nie przypuszczam aby chodziło tylko o to. Porównywałem jednak demo Amarry z gołym iTunes i różnica była zauważalna szczególnie jeżeli chodzi o średnicę (pliki 16/44). Oczywiście moim zdanie nie warte to było 1500 USD ale różnica była.
Siła sugestii ? Nie sądzę, ponieważ wyłączałem Amarrę trakcie odsłuchów i słuchacze nie wiedzieli czy to gra Amarra z iTunes czy też gołe iTunes, jednak wskazania co do różnic były właściwe i powtarzalne.

AdamWysokinski

  • 358 / 5881
  • Zaawansowany użytkownik
13-08-2009, 15:06
> Gustaw, 2009-08-13 14:54:17
> Zmiana z 16/44 na 24/96 w Audio Midi to nie jest oczywiście problem. ale nie przypuszczam aby chodziło tylko o to. Porównywałem jednak demo Amarry z gołym iTunes i różnica była zauważalna szczególnie jeżeli chodzi o średnicę (pliki 16/44). Oczywiście moim zdanie nie warte to było 1500 USD ale różnica była.
Siła sugestii ? Nie sądzę, ponieważ wyłączałem Amarrę trakcie odsłuchów i słuchacze nie wiedzieli czy to gra Amarra z iTunes czy też gołe iTunes, jednak wskazania co do różnic były właściwe i powtarzalne.

Ale jeśli iTunes jest bit-perfect, to jak można uzyskać poprawę dźwięku bez zmiany jego zgodności z oryginałem? Więc albo jednak sugestia, albo Amarra działa jak jakiś DSP "uładniający" muzykę.


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam

Gustaw

  • Gość
13-08-2009, 15:18
>> AdamWysokinski, 2009-08-13 15:06:23
le jeśli iTunes jest bit-perfect, to jak można uzyskać poprawę dźwięku bez zmiany jego zgodności z oryginałem? Więc albo jednak sugestia, albo Amarra działa jak jakiś DSP "uładniający" muzykę.


Przyznam, że też pomyślałem o tym "podrasowywaniu" dźwięku przez Amarrę. Z drugiej strony przy porównaniu z takim programem jak Peak 6 LE (trial version), który jest raczej przedstawicielem rozwiązań PRO to Amarra w zasadzie od Peak-a się nie różniła. Trudno mi w tym wypadku uwierzyć aby program "Pro" miał włączone filtry DSP jako standard ale faktycznie tego nie sprawdziłem.

AdamWysokinski

  • 358 / 5881
  • Zaawansowany użytkownik
13-08-2009, 18:38
> Gustaw, 2009-08-13 14:54:17
> Zmiana z 16/44 na 24/96 w Audio Midi to nie jest oczywiście problem. ale nie przypuszczam aby chodziło tylko o to

ATSD, czy ktoś z Was wie, jak to jest pod Windowsami - jeśli z Foobara wypuszczę na DACa po USB raz sygnał 16/44,1, a potem 24/96, to czy DAC za każdym razem "automagicznie" otrzyma sygnały w oryginalnych rozdzielczościach?


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam

AdamWysokinski

  • 358 / 5881
  • Zaawansowany użytkownik
20-08-2009, 15:40
> AdamWysokinski, 2009-08-13 15:06:23
> Ale jeśli iTunes jest bit-perfect [...]

... pod OS X:
http://www.designwsound.com/dwsblog/?page_id=1607


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam

AdamWysokinski

  • 358 / 5881
  • Zaawansowany użytkownik
02-09-2009, 16:33
> No więc testuje właśnie demo Amarry.

Sprawdziłem wersję Mini - żadnej różnicy nie słyszałem. Ale z drugiej strony - nie słyszę również różnicy pomiędzy IC lub kablami sieciowymi, więc pewnie nie jestem odpowiednim targetem :-)



--
http://www.last.fm/user/AdamWysokinski
1) MacBook Pro -> Apple lossless -> iTunes -> MHDT Paradisea 3+ via USB -> Heed CanAmp -> AKG K701
2) Sugden CDMaster -> Sugden HeadMaster -> Sugden AmpMaster -> Spendor S3/5R
Pozdrawiam,
Adam

Gustaw

  • Gość
02-09-2009, 23:29
Czy Amarra jest kompatybilna z Twoim przetwornikiem ? Wskaźniki Amarry reagują ?

AdamWysokinski

  • 358 / 5881
  • Zaawansowany użytkownik
02-09-2009, 23:40
> Gustaw, 2009-09-02 23:29:33
> Czy Amarra jest kompatybilna z Twoim przetwornikiem ?

Chyba tak - program wykrywa, że iTunes odtwarza plik wav, przy przełączaniu pomiędzy Amarrą i iTunes słychać krótkie opóźnienie (brak iLocka). Różnic słyszalnych brak.

> Wskaźniki Amarry reagują ?

Zainstalowałem wersję mini - bez wskaźników.



--
http://www.last.fm/user/AdamWysokinski
1) MacBook Pro -> Apple lossless -> iTunes -> MHDT Paradisea 3+ via USB -> Heed CanAmp -> AKG K701
2) Sugden CDMaster -> Sugden HeadMaster -> Sugden AmpMaster -> Spendor S3/5R
Pozdrawiam,
Adam

Gustaw

  • Gość
03-09-2009, 00:13
Q: What hardware will work with Amarra?

A: Amarra works with most FireWire and USB DACs. To ensure full functionality Amarra has been qualified to work with these audio interfaces:

 Amarra Model Four and Model Three
 All Sonic Studio Audio Interfaces (302/303/304/305)
 Benchmark
 Empirical Audio
 Lynx AES16e PCIe (Mac Pro)
 RME Fireface 400 and 800,
 Sonicweld Decoder and Diverter
 Wavelength
 Weiss Engineering Vesta, Minerva, AFI1, ADC2, DAC2
 More interfaces are qualified each week.

AdamWysokinski

  • 358 / 5881
  • Zaawansowany użytkownik
03-09-2009, 17:20
> Gustaw, 2009-09-03 00:13:10
> Q: What hardware will work with Amarra?

From: sales@sonicstudio.com
Subject: Amarra and Mhdt Paradisea USB DAC
Hello Adam,
We have not tested the Mhdt DAC but it (and most) USB DACs work with Amarra.
I would suggest to download the demo from our website.

No i nie wiem - albo nie współpracuje (w co wątpię), albo jednak to ściema :-)



--
http://www.last.fm/user/AdamWysokinski
1) MacBook Pro -> Apple lossless -> iTunes -> MHDT Paradisea 3+ via USB -> Heed CanAmp -> AKG K701
2) Sugden CDMaster -> Sugden HeadMaster -> Sugden AmpMaster -> Spendor S3/5R
Pozdrawiam,
Adam

jeycam

  • 150 / 5520
  • Aktywny użytkownik
24-12-2009, 21:06
Ja odświeżę temat, właśnie trochę Amarry (wersji zwykłej) posłuchałem - DAC podłączony po USB, pliki 16/44. Jakichkolwiek różnic względem najnowszego iTunes\'a na 10.6.2 nie słyszę. Co to ma robić...? ;)