Audiohobby.pl

Tybetańskie czary mary Acustic Art. :-)))

Gustaw

  • Gość
08-01-2013, 08:44
>> fallow, 2013-01-08 08:36:21
Mysle, ze Violett robi sobie z nas po prostu jaja... :))

Jest jeszcze inna możliwość. Otóż taka, że kol. Violett pisze to co inni chcą przeczytać.
Uważam, że jest to pewien sposób na skuteczne zwiększenie popularności bloga.

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
08-01-2013, 09:21
>Zazwyczaj wzmacniacze lampowe z drewnianymi gałkami brzmią głucho.

To by potwierdzało znane powiedzenie "głuchy jak pień".

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
08-01-2013, 09:57
To zdanie wyjasnia wszystko w opowiesciach Violetta:


\'\'Słuchając muzyki przez kolejne dni, niekiedy miałem wrażenie, że przekaz płynący z kolumn zyskał nieco na prędkości, trochę na dynamice, choć to naturalnie fizycznie (wg. praw fizyki) nie jest możliwe, lecz jako opis zjawiska takie określenie jest jak najbardziej uprawnione.\'\'


Zatem, zdaje sobie facet sprawe, ze to co napisal nie jest mozliwe fizycznie, ale dostrzega istotny fakt, iz w edytorze tekstowym mozna sobie napisac cokolwiek sie chce. To sie wlasnie nazywa \'uprawnienie\', przyznawane kazdemu bajkopisarzowi audio przez niego samego.

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
08-01-2013, 10:14
Proponuje dorzucic jeszcze cos ciekawego dla Audiofilow ktorzy maja sumienie.

Jest cos takiego jak "ekologiczny prad". Przynajmniej na Slasku :) Otoz:

Jezeli miesiecznie zuzywasz 400 kWh to rocznie zabijasz 432 świerki. Jezeli Ci jest glupio to mozesz wykupic usluge pradu ekologicznego i uratowac swierki. Oczywiscie drozej, no ale to mala cena za uratowanie sumienia.

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/produkt-ekologiczny/Strony/produkt-ekologiczny-gorny-slask.aspx
Najlepiej wybrac "Katowice" bo usluga nie jest dostepna wszedzie :)

Oczywiscie potem obowiazkowo zielone sieciowki ;)

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
08-01-2013, 10:55
>> Gustaw, 2013-01-08 07:35:10
Przy okazji ....

http://audiovoodoo.pl
==============================


Na początku myślałem, że to tak dla jaj, później zorientowałem się, że chodzi o prawdziwe oferty LOL. Dobra stronka, autor przynajmniej ma jakąś wiedzę i przedstawia prawdziwe perełki, a nie zaprzecza wszystkiemu jak leci :)

Wygrzewacz kabli, pasta na tranzystory i dzwon (nadal nie mogę uwierzyć, że to można kupić z takim przeznaczeniem) po prostu wymiatają. Wszelkie patenty związane z płytami CD to również odlot. Zabrakło mi tylko symulatorów uziemienia :>

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
08-01-2013, 11:11
Przydalaby sie jeszcze strona ITaudiovoodoo, w koncu 21 wiek mamy :)

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
08-01-2013, 11:21
Chłodzenie procesora jonizujące powietrze, tak aby po wypłynięciu z komputera odpowiednio rozrzedzone, co naturalnie poprawi akustykę pomieszczenie. Wersja "bogatsza" zawierać będzie specjalną pastę termoprzewodzącą, która stopniowo będzie uwalniać się do atmosfery powodując demagnetyzację i depolaryzację, a przy odpowiednich warunkach nawet i dezaktywację wszystkich urządzeń wokół.

Odnośnie IT, ciekaw jestem kiedy wreszcie programiści podłapią pomysł i pojawią się magiczne aplikacje poprawiające przepływ bitów w warstwie sprzętowej, albo program defragmentujący dysk twardy w taki sposób aby pliki HD brzmiały jeszcze lepiej, ewentualnie aplikacja do wygrzewania ścieżek na płycie głównej. To może być dopiero biznes XXI wieku!

majkel

  • 7476 / 5896
  • Ekspert
08-01-2013, 11:28
PCvoodoo... Proponuję audiofilskie obciążniki na taśmy SATA od dysków twardych, w kształcie misia koala trzymającego się kabla łapkami. Jako wypełniacz piasek z plaży w Melbourne wymieszany z suszonymi liśćmi eukaliptusa.

  • Gość
08-01-2013, 11:32
Gdyby średnica była większa to można by taki pierścień założyć Panu Fr@ntzowi na głowę, wtedy po rozmagnesowaniu czaszki, być może skończyłby z pisaniem bajek w odcinkach.


:))))))))))))))))

http://audiovoodoo.blog.pl/2012/10/12/zaloz-pan-pierscien-na-druta/

  • Gość
08-01-2013, 11:33
Przychodzi kobieta do ginekologa i mówi:

- Panie doktorze wyniki wszystko dobrze ale mam taki problem, gdy kocham się z mężem to najpierw słyszę w obu uszach muzykę i następnie przed oczami mam takie kolorowe obrazy. Nie wie doktor co mi jest?

Na to lekarz:

- No jak to co? Stereo i Kolorowo!!!

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
08-01-2013, 11:36
A może by tak... Komputer lampowy!!!

http://pl.wikipedia.org/wiki/ENIAC

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
08-01-2013, 11:42
PCHardware voodoo jest oczywiscie swietne i lubie boki zrywac ale mi przede wszystkim chodzilo o mode coraz bardziej ostatnio Software Voodoo :)

Poki co jest tam tyle voodoo w voodoo, ze nawet pozornie calkiem racjonalni ludzie ...ulegaja :))

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
08-01-2013, 11:43
Mysle, ze dla przecietnego audiofila jest to o tyle wirtualna sprawa, ze kazde voodoo przejdzie.

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
08-01-2013, 11:52
Pojawił się właśnie preorder wersji systemu Windows 8 Pro Audiophile, premiera już w marcu! System jest oczywiście w pełni dzielony, zamówienia można składać na poszczególne jego elementy. Oficjalne ceny producenta przedstawiają się następująco:

Płytka z instalatorem - $2 000
Jądro systemu - $4 000
Interface użytkownika - $3 000
Nakładka graficzna - $4 000
Odtwarzacz muzyczny - $5 000
Odtwarzacz video - $7 000

Ceny dotyczą oczywiście "pudełkowych" wersji aplikacji sprzedawanych w specjalnych pozłacanych kartonikach, płyty uprzednio przed wysyłką do klienta są odpowiednio "przycinane" oraz malowane specjalnymi markerami, co poprawia ich jakość podczas odczytu. Jest to niewątpliwie istotne podczas instalacji systemu. Producent nie ponosi odpowiedzialności za pogorszenie wydajności swojego systemu spowodowane instalacją w niskiej jakości czytnikach CD lub DVD-ROM bez ustawionych w trakcie instalacji obciążników!