Audiohobby.pl

Wzbudniki do paneli DML

lancaster

  • Gość
17-06-2009, 21:04
gruba kreska jak widać jakaś taka wybiórcza...

magus

  • 20990 / 5965
  • Ekspert
17-06-2009, 21:15
dokladnie tak!
gruba kreska oznacza odpuszczenie grzechów "elitom" i zadanie pokuty ludowi
Odszedł 13.10.2016r.

almagra

  • 11516 / 5617
  • Ekspert
17-06-2009, 21:19
Panowie Kulczyk i SolorzŻak posiadają majątki szacowane na 5 miliardów zł.

lancaster

  • Gość
17-06-2009, 21:26
almagra, Ty sobie wyobrazasz ile kasy by musieli jako podatek odprowadzic ?
Na szczescie zarabiają w Polsce(bo a granicą kto by z nimi rozmawiał?) a podatki placa na Cyprze.
Świetne to nasze prawo podatkowe..moze by tak wszyscy obywatele Polski na tym Cyprze zaczeli tax placic ?

  • Gość
17-06-2009, 21:55
Ale że się tak zapytam kulturalnie... o czym wy p. iiiiii ?? Bo chyba nie jestem w fazie :)

Mnie chodziło o to że na forum jakiejś wrześnieńskiej gazety wyskakuje jakiś gołodupiec i krzyczy że komuna ma hrabi oddać to co mu zagrabiła... Tyle, że ta komuna to byli jego niepiśmienne dziadki z jedna obsraną krową w zagrodzie... A tooo to już nie on, jego to nie dotyczy... Taka jego ćwikowata mentalność wiochmenska, ze według niego zabrali inni i oddawać mają inni tylko nie on bo on jest prawie jak ten hrabia... tyle że oborą od niego zajeżdża,

Państwo po wojnie nie uwłaszczało przedsiębiorstw na gruntach i nie regulowało własności, bo mu to nie było do niczego potrzebne. Ale przez 20 ostatnich lat można to było załatwić jedna krótką ustawą potwierdzająca istniejący stan prawny i zamieniającą różne formy posiadania na własność przedsiębiorstw przekształcanych w spółki skarbu państwa oraz pozostawianiu w nich przychodów ze sprzedaży części akcji. Ale tego nie robiono bo plan Sachsa-Balcerowicza w założeniach miał rozgrabienie aktywów podczas masowej wyprzedaży majątku w imię ideologii działającej z korzyścią dla zachodniego kapitału. W końcu po to obalali komunę...
Tak, tak, miedzy bajki włóżcie opowieści o dzielnej Solidarności, porozumieniach z opozycją i opowiastki o uwłaszczającej się komunie ... To była tylko banda wyrobników opłacanych z pieniędzy operacyjnych CIA mająca powiększać zamęt społeczny i wspierać działanie sankcji ekonomicznych..
W Polsce sługusostwo akurat było bardzo tanie, tak jak wcześniej za przodków Ch-rabiego Mycielskiego sprzedawała Polskę Targowica tak teraz sprzedawali ją lizidupy zachodniego kapitału.
Długi Gierka to był drobny ułamek zadłużenia w które wpędzili Polskę solidaruchy po 1989.  W dodatku nie były to długi Gierka, tylko powstałe po wprowadzeniu sankcji ekonomicznych przez USA w 1981 roku kiedy Gierka już nie było przy władzy. Wyniku tego większość z nich stanowiły odsetki, i długi zostały praktycznie spłacone.




PS. A z drugiej strony  poczynania TF Silesia też wskazują że mieli zamiar dorobić się na sprzedaży majątku, chcieli przejąć za złotówkę od Tonsil S.A. czy co??? W ogóle po co przedsiębiorstwu własność gruntu? Na cudzym nie może prowadzić działalności??? Inaczej maszyny wtedy pracują?

mordensiur

  • 934 / 5880
  • Ekspert
17-06-2009, 22:25
A może coś tak o wzbudnikach?

Czy ktoś słyszał o napędzaniu paneli tradycyjnymi cewkami? Sa jakieś udokumentowane przypadki?

cadam

  • 4401 / 5964
  • Ekspert
17-06-2009, 22:28
Co znaczy \'tradycyjnymi cewkami\'?

  • Gość
17-06-2009, 22:29
No jak cos jak nie coś? Chyba piezo sa tańsze?

A wracając do tematu myslicie że w Ichem maja takie kartony z biocelulozy? Tp powinno być sztywne i lekkie?

magus

  • 20990 / 5965
  • Ekspert
17-06-2009, 22:43
Qubrick,
A tatuś naszego Kluczyka to ten swój przysłowiowy pierwszy milion baksów to dostał od złodzieji z Solidarności, czy CIA? :)
(Geremek i Kuroń mają tyle samo wspólnego z Solidarnościa, co Balcerowicz ze swoim planem :) )
Odszedł 13.10.2016r.

almagra

  • 11516 / 5617
  • Ekspert
17-06-2009, 22:52
OCZYWIŚCIE oba miliardery pochodzenia mojżeszowego.

mordensiur

  • 934 / 5880
  • Ekspert
17-06-2009, 23:03
Przez tradycyjną cewkę rozumiem ogołocenie głośnika dynamicznego z kosza i membrany i użycie tego co zostanie jako wzbudnika.
Do testów chocby:
http://www.allegro.pl/item655141938_szerokopasmowa_elipsa_9x5cm_8om_7w_hwc_19d.html

mordensiur

  • 934 / 5880
  • Ekspert
17-06-2009, 23:20
Mieszkam w Warszawie i na Wolumenie takich szerokopasmówek jest multum. Można dać kilka takich na panel w celu podwyższenie efektywności. Koszty robienia takich wersji paneli będą i tak mniejsze niż np. monitorki na najtańczych STXach. Spodziewane efekty mam nadzieję lepsze:)

Artuh

  • 39 / 5622
  • Użytkownik
17-06-2009, 23:59
>> mordensiur, 2009-06-17 22:25:37
A może coś tak o wzbudnikach?

Czy ktoś słyszał o napędzaniu paneli tradycyjnymi cewkami? Sa jakieś udokumentowane przypadki?


Ja słyszałem a nawet widziałem :)
Eksperymentowałem sobie przy okazji wymian membran w głośnikach.
Zrobiłem sobie wzbudnik na bazie małego głośniczka 8cm od wizora . Próbowałem z napedzaniem np pianki sztywnej pod panele podłogowe , kartonu jednowarstwowego oraz steropianu do ocieplania/oklejania wew. strony ścian przykładając do płaszczyzny jak to się robi standartowo w przypadku paneli jak i do krawędzi wygietej płyty coś na wzór rozwiazania MBL-a.
Nie powiem - efekt jest tak z biegu zadowalający tak w jednym jak w drugim przypadku a napewno nie bardziej niepewny od losowo zakupionej nowej membrany stożkowej do tradycyjnego głośnika .
Tak na szybko mogę stwierdzić że raczej napewno jest do tego potrzebna wysokotonówka celem uzupełnienia lekkiego niedostatku wysokich . :)

Pozdrawiam  

mordensiur

  • 934 / 5880
  • Ekspert
18-06-2009, 16:53
>> Artuh, 2009-06-17 23:59:52
Tak na szybko mogę stwierdzić że raczej napewno jest do tego potrzebna wysokotonówka celem uzupełnienia lekkiego niedostatku wysokich . :)

Doć łatwo to będzie uzupełnić elementem piezo.
Jak mocowałeś ten wzbudnik do paneli? Czy umacniałeś jakoś cewkę, żeby się nie powyginała podczas pracy?


Artuh

  • 39 / 5622
  • Użytkownik
19-06-2009, 00:52
>> mordensiur, 2009-06-18 16:53:06
Jak mocowałeś ten wzbudnik do paneli? Czy umacniałeś jakoś cewkę, żeby się nie powyginała podczas pracy?

Wkleiłem rurkę z tekturki do wewnątrz karkasu coś jakby jego przedłużenie. Fakt że ustrostwo było niestabilne przy siłach porzeczych - łatwo było to przegiąc na zawieszeniu w bok ale nawet gdyby to w gotowej konstrukcji panel nie mógłby na tym wisieć .
Do samego panelu nie mocowałem tylko lekko dotykałem i co tu duzo mówić precycja połączenie ma tu duże znaczenie . Efekt był podobny do dotykania elementem piezo (z tego co popatrzyłem sobie na Youtube) - zmina pozycji na panelu i siła oraz przecyzja dotyku zmienia mocno rownowagę tonalną.
No i fajnie gra nagięty panel opierający sie jednym końcem o karkas.
Fajny efekt :) g... dociśnięte do g...  i gra całkiem przyzwoicie :)

Wydaje mi się że wzbudnik oparty na napędzie elektromagnetycznym ma mniejsze ograniczenia dynamiczne i  mniejszą kompresję w funkcji amplitudy sygnału/wychyleń.
Ale to tylko taki mój domysł bo takiego dedykowanego wzbudnika piezo w ręce nigdy nie miałem.
Z resztą jestem ciekaw na ile taki wzbudnik "kopie".

Pozdrawiam