Audiohobby.pl

Procesory dźwięku.

Dudeck

  • 5101 / 5851
  • Ekspert
21-02-2009, 01:05
Na początku lat 90-tych także do nas trafiły DSP z zastosowaniem w systemie stereo - zwłaszcza firma Yamaha miała ich dużo w swojej ofercie chwaląc się przy tym jak to ich inżynierowie podróżują po świecie  , odwiedzają słynne sale operowe czy wnętrza katedr - wszystko mierzą i ważą , a później "pakują" to do owych urządzeń .
Od tej pory każdy mógł już posłuchać fugi Bacha a'la katedra w Oliwie nie wychodząc z pokoju .
Jakoś o tym teraz nie słychać - było minęło ?
Ktoś może dał się uwieść i mógłby coś skrobnąć z autopsji ?

Dudeck

  • 5101 / 5851
  • Ekspert
24-02-2009, 15:34
Czyżby nikt tutaj się nigdy nie "procesował" ? - tylko stereo w czystej formie ?

lancaster

  • Gość
24-02-2009, 15:48
Dudeck, raczej fuj.
Jakiś czas temu chcialem sprawdzic Behringera(ze wzgledu na bas) ale w momencie kiedydy udalo sie dobrac woofer lubiący sie  zmoim pomieszczeniem dalem sobie spokj.

Myślę ze takie urzadzenia jak najbardziej maja racje bytu w tzw. "trudnych warunkach"....w zasadzie kazde mniej lub bardziej takie sa :)
Nie testowałem i jak na razie nic mnie nei ciągnie.
Behringera slyszalem mozna wypozyczyc ?

konto_usuniete

  • 56 / 5409
  • Użytkownik
24-02-2009, 15:48
W systemie kina domowego, w amplitunerze Pioneera, mam takie różne ustawienia DSP. Użyłem ich może 2 albo 3 razy podczas słuchania radia. To wszystko w czasie 2 lat posiadania urządzenia :-) Dawno temu słuchałem stereo na jakimś amplitunerze Yamahy i też, po kilku eksperymentach, wróciłem do trybu "direct".

Moja konkluzja: Bajery. Ładnie wyglądające na specyfikacji sprzętu.

aasat

  • 2263 / 5866
  • Ekspert
25-02-2009, 16:52
Nie wiem czy to na temat, ale karty muzyczne tez mają takie efekty i procesor DSP
Bawiłem się w rożne efekty, ale zaden nie polepszał dzwieku tylko go znacznie pograszał, nie dało się tego sluchać

Może takie efekty są stosowane przez realizatorów dzwięku starannie dobierane do kazdego utworu, ale w warunkach domowych nie bardzo